Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Bu Vatan Uğruna Ölmeye Hazırız"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Bu Vatan Uğruna Ölmeye Hazırız"

Görüntü Dökümü : Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması -" Bu vatan uğruna ölmeye hazırız, bu millet uğruna ölmeye hazırız. Bu bayrak uğruna ölmeye hazırız. Birlik ve beraberlik içinde kardeşlik duygularıyla birbirimizle daha çok kenetlenerek güçlü bir yolculuk yapmaya ihtiyacımız var" Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu vatan uğruna ölmeye hazırız, bu millet uğruna ölmeye hazırız. Bu bayrak uğruna ölmeye hazırız. Birlik ve beraberlik içinde kardeşlik duygularıyla birbirimizle daha çok kenetlenerek güçlü bir yolculuk yapmaya ihtiyacımız var" dedi.

Görüntü Dökümü :
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması -" Bu vatan uğruna ölmeye hazırız, bu millet uğruna ölmeye hazırız. Bu bayrak uğruna ölmeye hazırız. Birlik ve beraberlik içinde kardeşlik duygularıyla birbirimizle daha çok kenetlenerek güçlü bir yolculuk yapmaya ihtiyacımız var"
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bu vatan uğruna ölmeye hazırız, bu millet uğruna ölmeye hazırız. Bu bayrak uğruna ölmeye hazırız. Birlik ve beraberlik içinde kardeşlik duygularıyla birbirimizle daha çok kenetlenerek güçlü bir yolculuk yapmaya ihtiyacımız var" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin (BAL-GÖÇ) 31. kuruluş yıl dönümü yemeğine katıldı. Müezzinoğlu burada yaptığı konuşmada, 13 yıllık hükümetleri döneminde Balkanlar için büyük çabalar sarf ettiklerini, birikmiş sorunları çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Balkanlardaki her ülkenin sorununun kendi sorunu olduğunu ifade eden Müezzinoğlu şöyle devam etti:

"Bosna'dan Batı Trakya'ya, Bulgaristan'dan Makedonya'ya orada yaşanan her sorun bizim sorunumuzdur. Kardeşlerimizin her derdi bizim derdimizdir. Bu millet uğruna ölmeye hazırız, bu vatan uğruna ölmeye hazırız. Bu bayrak uğruna ölmeye hazırız. Birlik ve beraberlik içinde kardeşlik duygularıyla birbirimizle daha çok kenetlenerek güçlü bir yolculuk yapmaya ihtiyacımız var. Balkanlarda annesi babası veya dedesi bedel ödeyerek buraya gelenler Türkiye'de birlik beraberliğe dikkat edecek. Balkanlar söz konusu olunca, ister CHP, ister MHP ister AK Parti milletvekilleri olsun, derdimiz bu milletin başının dik durmasıdır. Bu milletin birlik ve beraberliğidir. Siyasi tercihlerimiz farklı olsa da hedeflerimiz aynıdır. Bu vatan bizim vatanımız bu bayrak bizim bayrağımız bu millet bizim milletimizdir."

-Balkanlar'daki sağlık çalışmaları

Bakan Müezzinoğlu, çıkardıkları kanunla Balkanlar'da yaşayan Türk vatandaşlarının sağlık sorunlarını da çözmeye çalıştıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Çıkardığımız kanunla Balkanlar'da hasta olan her yıl 400 kişiyi Türkiye'de tedavi ediyoruz. Yanında 2 refakatçisiyle birlikte misafir ediyoruz. Türkiye'de her türlü tedavisini ücretsiz yaptırabiliyoruz. Bu millet büyük millet, tabii ki hainler var içimizde, tabii ki düşmanlar var dışarıda. 150 yıldır içindeki hainlerle, dışarıdaki düşmanlarla uğraşan bir milletiz. Diyarbakır'da, Hakkari'de Türkiye bayrağı dalgalanıyor, dalgalanmaya da devam edecek. O teröristleri kazdıkları çukurlara biz gömeceğiz, bu millet gömecek."