Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Adana'da - Haberler
Haberi Paylaş

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Adana'da

AA - Haberler | Yerel
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Adana'da

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Adana Şehir Hastanesi inşaatıyla ilgili, bu tür hizmetleri, milletten aldığımız güçle, kendilerine duydukları öz güvenle yaptıklarını bildirdi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Adana Şehir Hastanesi inşaatıyla ilgili, bu tür hizmetleri, milletten aldığımız güçle, kendilerine duydukları öz güvenle yaptıklarını bildirdi.

Müezzinoğlu, merkez Yüreğir ilçesindeki hastane inşaatını inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, sağlık alanındaki hizmetleri sürdüreceklerini vurguladı.

İnsan odaklı hizmeti ön planda tuttuklarına dikkati çeken Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Tüm bu devasa hizmetleri milletimizden aldığımız güçle ve kendimize duyduğumuz öz güvenle yapıyoruz. Hizmetleri, bundan sonra da tünellerle otobanlarla hastanelerle sürdüreceğiz. Bir hekim olarak 2000'li yılların başında, zaman zaman televizyon haberler inde şu cümleleri duyunca hayıflanırdım. ' Almanya'da bir Alman turist Antalya'ya gelmiş, trafik kazası geçirmiş, ülkesini aramış, Almanya'dan ambulans uçak gelmiş, vatandaşını alıp gitmiş.' Bunu izleyenler, 'Adamların vatandaşları ne kadar değerli. Biz o günleri görmeyiz, o günler bizim için hayal' diyordu ama 2001, 2002'de bir şeyler değişmeye başladı. Millet sevdasından vazgeçmeyen Recep Tayyip Erdoğan, dedi ki, 'Almanya'da ne varsa Türkiye'de de olacak.' İşte bu eserler o günlerin sonucudur."

Müezzinoğlu, hayallerinde millet, eser sevdası olanların rüyalarında da bunları göreceğini belirterek, "Kameralarla merkezden bu inşaatı günlük takip ediyoruz. Çünkü hayallerimiz var. Hastanelerini de otobanlarını da yapacağız. Bu ülkeye, 2023'te 2 trilyon dolar bütçesi, gayri safi kişi başına düşen geliri 20 bin doların üzerinde olan günleri yaşatacağız. Muasır medeniyet seviyesindeki bu hedefe milletle yürüyeceğiz" diye konuştu.

Adana Valisi Mustafa Büyük de daha önce görev yaptıkları yerlerde, temelini attıkları yatırımların açılış törenlerini göremediklerini vurgulayarak, "Bizim görev süremiz doluyor, yatırımlar bitmiyordu. Artık öyle değil. Başlıyor ve bitiriliyor. Artık görev süremiz dolmadan temelini attıklarımızın açılışlarını da görüyoruz" dedi.

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar da Adana'nın bir hayalini gerçeğe dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, milletvekilliğinin ilk döneminde bu fikri ortaya attığını, bazılarının buna inanmadığını anlattı.

İnşaatı yapan Rönesans Holding'in Başkanı Erman Ilıcak da bin 100'ün üzerinde personelin çalıştığı hastaneyi 30 ayda bitirmeyi hedeflediklerini belirterek,  proje tamamlandığında, günlük ortalama bini acil, 15 bin hastaya hizmet verileceğini bildirdi.

Ilıcak, hastanede 2 bin 650'si tıbbi olmak üzere 5 bin 100 personelin görev yapacağını, yılda 5 milyon hastanın tedavi görebileceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Bakanı Müezzinoğlu, inşaattaki bir kolona, depreme dayanıklılığı artıran sismik izolatörün yerleştirilmesini izledi, iş güvenliği konusunda alınan önlemleri inceledi, işçilerle yemek yedi.

Müezzinoğlu, açılışın ardından merkez Sarıçam ilçesinde esnafı ziyaret etti.

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title