Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas: Depreme Karşı Yeni Önlemler Alıyoruz

Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas: Depreme Karşı Yeni Önlemler Alıyoruz

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Kurban Bayramı'nı geçirmek üzere memleketi Çorum'a geldi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Kafkas: Depreme Karşı Yeni Önlemler Alıyoruz

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Kurban Bayramı'nı geçirmek üzere memleketi Çorum'a geldi. Devlet Hastanesini ziyaret eden Kafkas, bazı hastaların odalarına giderek bayramlarını kutladı.

Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Musa Zorlu ile biraraya gelen Kafkas, Van depremi sonrası afet bölgesinde yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. Kafkas, depremden 20 dakika sonra bölgede bulunan hastanelere hasta naklinin başladığını belirterek, 2 saat içinde deprem bölgesinde seyyar hastanelerin kurulduğunu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın 3 saat sonra Van'a gittiğini söyledi.

Deprem bölgesine günlük 7 milyon kişiyi doyuracak yemek ulaştığını dile getiren Kafkas, şöyle devam etti: "Bazı art niyetli kişilerin nifak tohumları ekmeye çalışmasına rağmen depremde çok güzel birlik ve beraberlik örneği gösterildi. Diğer bakanlıklarla işbirliği yaparak deprem bölgesindeki insanlarımızın yaralarını nasıl sararız diye düşünerek, bunlarla ilgili çeşitli çalışmalar yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz. Devlet, vatandaşın gözünü ilk silen olmalıdır. Asıl önemli olan bir diğer konu ise bu depremden nasıl ders çıkarabiliriz, bunun için büyük bir deprem araştırması yapılıyor. Van'a yapılan hastanemizde bir hasar olmadı. Yeni yapacağımız hastanelerimizde en şiddetli depremde bile ameliyatların devam etmesini sağlayacağız. Hastanelerimizde duvarda asılan tablolar dahi düşmeyecek."