Sağlam: Zirveye Anadolu Takımları Damga Vuracak

Kayseri-(dha)- Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bu Sezon Süper Lig'de Zirveye Anadolu Takımlarının Damgasını Vuracağını Söyledi. "Bu Yüzden Vestel Manisaspor'un Başarısını Kıskanmak Yerine Alkışlıyoruz" Dedi.

Sağlam: Zirveye Anadolu Takımları Damga Vuracak


KAYSERİ-(DHA)- Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bu sezon Süper Lig`de zirveye Anadolu takımlarının damgasını vuracağını söyledi. ¨Bu yüzden Vestel Manisaspor`un başarısını kıskanmak yerine alkışlıyoruz¨ dedi.

Vestel Manisaspor`un şu anda zirvede bulunmasının Anadolu takımları için iyi bir örnek olduğunu da vurgulayan Ertuğrul Sağlam, ¨İyi yatırım yapılır, doğru adamları da göreve getirirseniz başarı kendiliğinden gelir¨ diye konuştu. Süper Lig`in zirvesinde kalıcı olmak ve işin sonunu getirmenin de önemli olduğuna dikkati çeken Ertuğrul Sağlam, şöyle devam etti: ¨Vestel Manisaspor`u başarılı buluyor ve takdir ediyoruz. Geçen sezon bizim elde ettiğimiz başarıdan sonra bu sezon da Vestel Manisaspor, bir çıkış yakaladı. Bir kent, spora destek verirse, planlı ve programlı yatırım yapılırsa, Anadolu takımlarının Süper Lig`de neler yapabileceği ortada. Ligin zirvesine bu sezon alışagelmişin dışında Trabzonspor dışında Kayserispor gibi, Vestel Manisaspor gibi Anadolu takımları damgasını vuracak.¨

¨YETERİNCE DESTEK GÖREMEDİK¨
Kulübün sporda çok başarılı olup olmayacağı konusunu kentin belirleyeceğini de söyleyen Ertuğrul Sağlam, açıklamasını şöyle tamamladı: ¨Sporda başarı için önce vermek, sonra da başarı beklemek gerekli. Sporda başarı için o kentteki unsurların hedef belirlemesi ve destek vermesi gerekir. Vestel Manisaspor 33 milyon YTL`lik bir yatırım yaptı. Kayserispor olarak ise, bizim yatırımımız 10 milyon YTL. Yani, vermeden almak Allah`a mahsus. Kayserispor olarak biz çok başarılı olduk ama, yeterince destek göremedik.¨

Öte yandan sarı kırmızı futbolcular, Ertuğrul Sağlam`ın verdiği izin nedeniyle bugünü dinlenerek geçirdi. Kayserispor, lig hazırlıklarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek.

Oktay ENSARİ/ KAYSERİ,8(DHA)

Kaynak: DHA