Sağlam: "Yarın Başaracağımıza İnancım Çok Büyük'

Sağlam: "Yarın Başaracağımıza İnancım Çok Büyük'

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Grubundaki Son Maçında Yarın Portekiz'in Porto Takımıyla Karşılaşacak Beşiktaş'ın Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bugüne Kadarki Zor Sınavlardan Alınlarının Akıyla Çıkan Futbolcularının Yarın da Başarılı Olacaklarını Söyledi.

Sağlam:

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde grubundaki son maçında yarın Portekiz'in Porto takımıyla karşılaşacak Beşiktaş'ın teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, bugüne kadarki zor sınavlardan alınlarının akıyla çıkan futbolcularının yarın da başarılı olacaklarını söyledi.

Maçın yapılacağı Estadio Do Dragao'da bir basın toplantısı düzenleyen Sağlam,Beşiktaş tarihinde bir ilki başarmak için futbolcularının yarın ellerinden gelen mücadeleyi sahaya yansıtacağını ifade ederek, "Gruplar belirlendiğinde herkes Liverpool ve Porto'nun gruptan kesin çıkacağını, Beşiktaş ve Olympique Marsilya'nın ise 3.'lük için yarışacağını söylüyordu. Bugünkü tabloya baktığımızda gruptaki 4 takımın gruptan çıkma şansı olduğu gibi, her takımın çıkmama gibi bir durumu da söz konusu. Belki de gruplar içinde en çekişmeli grubun bizimki olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz" dedi.

Futbolcularının kendilerini buraya kadar getirdiğini hatırlatan genç çalıştırıcı şunları söyledi;

''Bu çocuklar bu heyecanı hepimize yaşattılar. Türk futbolunda bizim başarımızı isteyen herkese bu heyecanı yaşattılar. Yarınki maçı da güzel sonuçlandırmayı hepimiz çok istiyoruz. Rakibimizi iyi tanıyoruz. Güçlü bir ekip. Değerli ve tecrübeli bir antrenörleri var. Porto'ya karşı sadece kazanmanın sonuç olarak bizi mutlu edeceği bir oyun oynamak bizim için çok zor. Ama kaybetmemek için oynayacağımız bir karşılaşma oynamaktansa kazanmak zorunda olduğumuz bir maçı oynamayı yeğlerim. Porto ile İstanbul'da yaptığımız ilk maçtaki son dakikadaki golü çıktığımızda 3-4 farkla rakibimizi yenebilirdik. Bu durum bizi umutlandırıyor. Zor bir karşılaşmaya çıkacağız. Bir taraftan kazanmayı düşünürken, bir tarafından da gol yememeyi düşüneceğiz, ya da yersek daha fazlasını atmanın yollarını arayacağız.''

Yarınki mücadelenin taktik savaşı şeklinde geçeceğini kaydeden Ertuğrul Sağlam, ''Porto'nun beraberlik için oynayacağını zannetmiyorum. Taraftarlarının önünde kazanmak isteyecekler. Kazanmamız gerekiyor, bunu biliyoruz. Porto karşısında sadece kazanmak için oynamak zor. Defansif önlemleri de almamız gerekiyor. Kazancı olan bu maçta herkes sınırlarını zorlayacaktır'' diye konuştu.

Bobo'nun moralinin sorulması üzerine Sağlam, ''Bobo'nun morali çok iyi. Her futbolcunun performansında inişli çıkışlı grafikler oluyor. Özellikle Bobo'nun Avrupa maçlarında çok iyi performans gösterdiğine şahit olduk. İnşallah yarın da performansını üst düzeye çıkarır'' dedi.

Portekizli bir gazetecenin Liverpool karşısında aldıkları 8-0'lık yenilginin manüplasyon olduğu yönünde çıkan iddialar konusundaki sorusunu ise Sağlam, ''En son UEFA Başkanı Platini bu konuda açıklama yaptı. Kendilerinin o maçın bu tür değerlendirme içinde olmadığını söyledi. Böyle birşey olması mümkün değil'' diye yanıtladı.

Nobre'nin sakatlığının hatırlatılması üzerine genç çalıştırıcı, şunları kaydetti:

''Kalecilerle beraber 26 futbolcumuz var. Hepsi çok önemli oyuncular. Her önemli maç öncesinde sakatlıklar oldu. Yoğun dönem geçiriyoruz. Bu yoğun dönemde sakatlıkların olması doğal. Yarın da görev alacak futbolcuların hepsi üst düzey sorumluluk alıp görevlerini layıkıyla yerine getireceklerdir.''

Sağlam, amcasının oğlunu kaybeden kaleci Rüştü'nün yarın forma giyeceğini dile getirdi.

Beşiktaş, Porto maçı için son antrenmanını ise bugün karşılaşmanın oynanacağı statta gerçekleştirdi. İdmanda yönetim kurulu üyeleri de takımı yalnız bırakmadı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve yöneticiler de siyah-beyazlı takımın son antrenmanını izledi.