Sağlam: "Turu Geçmek Güzel"

Sağlam: "Turu Geçmek Güzel"

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. Öneleme Turunda İyi Bir Takıma Karşı Mücadele Ettiklerini ve Turu Geçmenin Güzel Olduğunu Söyledi.

Sağlam:

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. öneleme turunda iyi bir takıma karşı mücadele ettiklerini ve turu geçmenin güzel olduğunu söyledi.

Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, rakiplerinin futbolun doğrularını yapmaya çalışan ve 90 dakika mücadele eden bir ekip olduğunu belirterek, "İlk 45 dakika bizim için olumlu geçti diyemem. Sanırım sezon boyunca bu kadar koşan bir takımla oynamayız. Bu nedenle turu geçmek çok güzel" dedi.

İlk yarıda istediklerini yapamamalarının nedeninin 7 gün içinde üst düzey maçlara çıkmak olduğunu kaydeden Sağlam, "Rakip dinlenirken biz Fenerbahçe ile derbi oynadık. Bunun da olumsuz etkilerini sahada hissettik" diye konuştu.

Bundan sonra da kendilerini zorlu bir maç trafiğinin beklediğinin ifade edilmesi üzerine Sağlam, ''Bundan sonraki dönemde, bugün kadroda yer vermediğimiz futbolcuları da oynatacağız. Böyle bir maç trafiğinde değişiklikler yapmak zorundayız" diye konuştu.

Siyah-beyazlılarda bu akşamki maçta sarı kart gören Tello ve İbrahim Kaş cezalı duruma düştü. İstanbul'da oynanan ilk karşılaşmada da sarı kart gören 2 futbolcu Beşiktaş'ın 3. öneleme turunda FC Zürih ile yapacağı mücadelede forma giyemeyecek.

Sheriff Tiraspol Teknik Direktörü Leonid Koutchouk da 10 kişi kalmalarının oyunlarını etkilediğini ifade etti. Beşiktaş'ın çok güçlü bir ekip olduğunu, 10 kişi kalmalarının, bu nedenle kendileri için dezavantaj oluşturduğunu belirten Koutchouk, "Biz 10 kişi kaldıktan sonra teknik direktörleri devreye girdi. İkinci yarıda oyun tamamen değişti. Eğer 11 kişi kalsak sonuç farklı olabilirdi" diye konuştu.

Kaynak: AA