Sağlam: "Türkiye'yi En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz"

Sağlam: "Türkiye'yi En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz"

13.09.2006 ? Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Çalışma Öncesi Düzenlediği Basın Toplantısında, Kayserispor Olarak Bu Maçta Türkiye'yi En İyi Biçimde Temsil Edeceklerini ve Bunu İçin Çaba Gösterdiklerini Söyledi.

Sağlam:

13.09.2006 ? Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, çalışma öncesi düzenlediği basın toplantısında, Kayserispor olarak bu maçta Türkiye'yi en iyi biçimde temsil edeceklerini ve bunu için çaba gösterdiklerini söyledi.

Futbolda UEFA Kupası 1. tur ilk maçı için Hollanda'da bulunan Kayserispor, yarın yapacağı maçla ilgili hazırlıklarını tamamladı.

Bugün öğleden sonra özel bir uçakla Hollanda'ya gelen Kayserisporlu futbolcular, akşam maçın yapılacağı Alkmaar DSB Stadı'nda yaklaşık 1.5 saat süren bir çalışma yaptılar.

Çalışmanın ardından Kayserisporlu futbolcular, otele geçerek maç saatini beklemeye başladılar.

Kazanmak için maça çıkacaklarını belirten Sağlam, ''Yenilmeye gelmedik. Buradan alnımızın akıyla çıkmak istiyoruz'' dedi.

Sağlam, takım kadrosunda yalnızca Tayfun'un sakat olduğunu, Galatasaray'dan alınan Uğur'un da statü gereği oynayamayacağını söyledi.

AZ Alkmaar Teknik Direktörü Louis Van Gaal da düzenlediği basın toplantısında, Kayserispor karşısında, Hollanda Ligi'nde son 3 maçta başarılı bir performans çizen takım kadrosunda bir değişiklik yapmayacağını söyledi.

Kesinlikle ilk maçı kazanmak istediklerini vurgulayan Van Gaal, favori olmalarına karşın beklenmedik bir sürprizle karşılaşmak istemediklerini bildirdi.

Van Gaal, Kayserispor'un muhtemelen savunma ağırlıklı oynayacağını, savunma yaparken de tüm yeteneklerini ani gol aramaya yöneltebileceğini, bu nedenle kendilerinin de savunmada dikkatli olacaklarını anlattı.