Sağlam: "Dönüm Noktası Niteliğindeki Maçı Kayıpsız Geçtik"

Sağlam: "Dönüm Noktası Niteliğindeki Maçı Kayıpsız Geçtik"

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Vestel Manisaspor Maçının Sonucunun Birçok Açıdan Önem Taşıdığını Belirterek, 'Bence Şampiyonluk Hedefimiz Açısından Bu Karşılaşma Dönüm Noktasıydı. Dönüm Noktası Niteliğindeki Bir Maçı Kayıpsız Geçtik, Mutluyuz" Dedi.

Sağlam:

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Vestel Manisaspor maçının sonucunun birçok açıdan önem taşıdığını belirterek, ''Bence şampiyonluk hedefimiz açısından bu karşılaşma dönüm noktasıydı. Dönüm noktası niteliğindeki bir maçı kayıpsız geçtik, mutluyuz" dedi.

Devrenin son maçını kazanmanın ve zirveden uzaklaşmamanın camia için çok önemli olduğunu belirten Sağlam, "Oyuncularımı tebrik ediyorum, bu yoğun tempoda zirveden uzaklaşmadan ilk yarıyı tamamladılar. Skor aslında daha farklı olabilirdi, girdiğimiz pozisyonlardan yalnızca ikisini değerlendirebildik" dedi.

Sağlam, oyuna 66. dakikada giren, ancak 80. dakikada sakatlanarak yerini Baki'ye bırakan Koray'ın durumunun yapılacak kontrollerden sonra belli olacağını da belirtti.

Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Giray Bulak ise galibiyeti hak eden bir oyun sergilediklerini söyledi.

Bulak, kendine tepki gösteren Holosko da dahil olmak üzere tüm oyuncularını maçtan sonra kutladığını belirterek, "Yakaladığımız pozisyonları değerlendirsek ilk yarı oyunu bitirebilirdik. Rakibi kendi sahasında iyi bloke ettik, iyi paslar yaptık, daha dikkatli olsak farkı açabilirdik. Beşiktaş gibi takımı bu kadar bunaltmak kolay değil. Kazanmayı hak eden takımdık bugün. Ama hünerli oyuncular devreye girdiği zaman böyle sonuçlar ortaya çıkabiliyor" diye konuştu.Bulak, oyundan alınan Holosko'nun çıkarken, kulübeyi tekmelemesine ilişkin soruya karşılık, '' Oyuncu şımarmayacak. Futbolcular genelde varoşlardan gelir, ben de varoştan geldim ama avam olmayacak. Benim bulunduğum yerde kimse kulübe tekmeleyemez, Holosko'ya gerekli para cezası verilecektir. Kadro dışı bırakılmaz. Onu ikinci yarıda istediğim pozisyonda ısrarla oynamadığı için çıkardım'' diye konuştu.

Holosko'nun transfer önerilerinden olumsuz etkilendiğini anlatan Bulak, ' 'İngiltere'de Chelsea bu şekilde manipüle bir transfer yaptı ve ceza aldı ama Türkiye'de bu yapılıyor. 3 İstanbul takımı kazanıyor, bizler orta oyuncuyuz'' dedi.