Sağlam'dan Savunma Alarmı

22.08.2007 16:48 | Son Güncelleme: 22.08.2007 16:48
Sağlam'dan Savunma Alarmı

Günümüz Futbolunda Savunmanın Hücumdan Daha Önemli Olduğunu Vurgulayan Ertuğrul Sağlam, "Hücumda Yapılan Basit Bir Top Kaybı Bile Gol Yememize Neden Olabiliyor. Bu Yüzden Bütün Maçlarda Konsantrasyonumuzu Bir An Bile Kaybetmemeliyiz" Dedi.

Günümüz futbolunda savunmanın hücumdan daha önemli olduğunu vurgulayan Ertuğrul Sağlam, "Hücumda yapılan basit bir top kaybı bile gol yememize neden olabiliyor. Bu yüzden bütün maçlarda konsantrasyonumuzu bir an bile kaybetmemeliyiz" dedi.

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, dün akşam yapılan antrenman öncesi futbolcularıyla bir toplantı yaparak, gördüğü eksikleri anlattı. Yardımcısı Mutlu Topçu ile birlikte tespit ettiği zaafları ayrıntılı biçimde dile getiren Sağlam, özellikle defans hatalarına dikkat çekti.

Günümüz futbolunda savunmanın hücumdan daha önemli hale geldiğini vurgulayan genç teknik direktör, "Son oynadığımız Zürih ve Kasımpaşa maçlarında bize yakışmayacak, kolay goller yedik. Bu gollerde bütün suçu savunma oyuncularına yüklemek istemiyorum, çünkü futbol takım oyunudur. O goller zincirleme hatalar sonucu geldi. Orta sahada veya hücumda yapılan basit bir top kaybı sonucu rakibin kazandığı korner atışları kalemizde gol görmemize neden oldu. Bu iki golün hepinize ders olmasını istiyorum. Futbol en ufak bir hatayı bile affetmiyor. O yüzden bütün maçlarda motivasyonunuzun en üst düzeyde olması gerekiyor" dedi.

Genelde başarılıyız

Ertuğrul Sağlam, genel olarak ortaya konan futboldan memnun olduğunu da belirterek sözlerine şöyle devam etti:

"İstatistiki anlamda başarılı bir takımız. Zira, 18 gün içinde oynadığımız 6 resmi maçtan 4 galibiyet, 1 beraberlik, 1 mağlubiyet aldık. Fakat bu bizim için yeterli değil, olmamalı da. Beşiktaş her maçını kazanmalıdır. Bizim bunu yapacak gücümüz var. Yeter ki birbirimize inanalım, güvenelim. Şartlar ne olursa olsun takımdaki herkes birbirine destek olmalı."

Kleberson FIFA’lık

Öte yandan, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Brezilya’nın Santos takımı ile sözleşme imzalayan Brezilyalı futbolcu Jose Kleberson’un durumu ile ilgili olarak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na bir açıklama gönderdi. Açıklamada, Kleberson ile siyah beyazlı kulüp arasındaki anlaşmazlığın FIFA’ya taşındığı belirtilerek, konu ile ilgili hukuki sürecin henüz tamamlanmadığı ifade edildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title