Sağlam: 'Büyük Takım Mücadelesini Sahaya Yansıtamadık'

Sağlam: 'Büyük Takım Mücadelesini Sahaya Yansıtamadık'

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Gençlerbirliği Oftaş Spor Karşısında, Şampiyonluk Yarışındaki Büyük Bir Takımın Mücadelesini Sahaya Yansıtamadıklarını ve Mağlup Olduklarını Söyledi.

Sağlam: 'Büyük Takım Mücadelesini Sahaya Yansıtamadık'

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Gençlerbirliği OFTAŞ Spor karşısında, şampiyonluk yarışındaki büyük bir takımın mücadelesini sahaya yansıtamadıklarını ve mağlup olduklarını söyledi.

Ertuğrul Sağlam, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, geçen haftaki Sivasspor galibiyetinin ardından, şampiyonluk yarışında yeniden yerlerini aldıklarını söylediklerini hatırlattı ve ''Bugünkü maçı oynadıktan sonra aynı dileklerimizi tekrarlayamıyoruz. Bugün burada Rüştü sakattı, Cisse cezalıydı, İbrahim Kaş cezalıydı, Tello hastaydı, Delgado oyuna başlayacak gibi değildi şeklindeki mazeretleri bir kenara bırakıyorum. Bugün şampiyonluk yarışındaki büyük bir takımın mücadelesini sahaya yansıtamadık'' diye konuştu.

Bu yenilginin, kendileri için şampiyonluk yarışında büyük bir kayıp olduğunu vurgulayan Sağlam, şöyle devam etti:

''Artık kalan maçları kazanıp ligi bitirebileceğimiz en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Taraftarın beklentisine cevap verebilecek, Beşiktaş'ı iyi yerlere taşıyacak gerçek yapılanmanın arayışları içinde olacağız. Üzgünüz ama lig daha bitmedi. Rakibimizi kutlamak istiyorum. Bugün futbolda mücadelenin ne kadar önemli olduğunu hem bize, hem bütün ülkeye gösterdi. Haklı bir galibiyet aldı.''

Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Teknik Direktörü Osman Özdemir, Beşiktaş maçında taraftarların olmayışının kendileri için avantaj olduğunu ifade ederek, ''Oyunu istediğimiz şekilde yönlendirdik ve galip geldik. Seyircinin olmaması bizim için avantajdı. Oyuncularımı kutluyorum'' dedi.

Beşiktaş'ta, Delgado'nun maça ilk 11'de başlamamasına şaşırdığını belirten Özdemir, ''Delgado önemli bir oyuncu. İkinci yarıda oyuna girince Beşiktaş daha etkili oynamaya başladı, ama Beşiktaş'ta sadece Delgado yok, diğer oyuncular da oldukça kaliteli'' şeklinde konuştu.