Sağlam: '1-0'lık Mağlubiyet Dezavantajlı Bir Sonuç Değil'

Sağlam: '1-0'lık Mağlubiyet Dezavantajlı Bir Sonuç Değil'

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İki Ayaklı Maçlarda 1-0'lık Mağlubiyetin Dezavantajlı Bir Sonuç Olmadığını Savundu.

Sağlam: '1-0'lık Mağlubiyet Dezavantajlı Bir Sonuç Değil'

Beşiktaş teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, iki ayaklı maçlarda 1-0'lık mağlubiyetin dezavantajlı bir sonuç olmadığını savundu.

Çeyrek finalin ilk ayağında iyi futbol oynayıp iyi mücadele ederek, hafta sonu oynayacakları Kayserispor karşılaşması öncesinde morallerini üst seviyeye çıkardıklarını ifade eden Sağlam, ''Genel olarak bakıldığında oyunun geneline hakim olan, bol pozisyon üreten bizken bunlardan yararlanamadık. Çok iyi bir oyun ortaya koyduk ancak mağlup olduk'' dedi.

İki ayaklı maçlarda 1-0'lık mağlubiyetin dezavantajlı bir sonuç olmadığını söyleyen Sağlam, ''Bu maçtan gerekli dersleri çıkarıp önümüzdeki Kayserispor maçına hazırlanmalıyız. Biz, iki ayaklı maçlarda 1-0'lık dezavantajı, avantaja çevirebilecek kalite ve tecrübeye sahibiz'' diye konuştu.

Rakiplerine bireysel hatalarından dolayı 1 gol armağan ettiklerini ifade eden Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Geçtiğimiz haftalara da bakıldığında ve bu maçta da bireysel hatalarımız ön plana çıktı. Demek ki, bundan sonra bireysel olarak daha çok çalışmamız gerekiyor. Bu, sıkıntılı bir durum. Bunu çözebilecek anlayışa sahibiz. Hedefleri büyük olan takımlar böyle eksiklikler yapmamalı. Zaten, arayış içerisinde olduğumuz defans mevkisine yeni oyuncular katıyoruz.''

Çaykur Rizespor'da teknik direktör Erdoğan Arıca ise, rakipleri karşısında iyi bir sonuç aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Arıca, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, oyuncularını kutlayarak, ''Bugün iyi savaştılar, iyi mücadele ettiler. İyi bir sonuç aldığımız için mutluyuz'' dedi.

Takımın sorununun top rakipteyken iyi oynamaması ve savaşmaması olduğunu ifade eden Arıca, ''Takıma 2 günde fiziki olarak bir şey veremezdim. Ben sadece top rakipteyken rakibe alan bırakmamalarını ve savaşmalarını söyledim. Bunu organize ettim. Hepsini kutluyorum'' diye konuştu.

Kaynak: AA