Sağır ve Dilsiz Küçük Kıza Tecavüz!

Sağır ve Dilsiz Küçük Kıza Tecavüz!

14 yaşındaki sağır ve dilsiz kıza tecavüz ettiler. Küçük kız, 14 haftalık hamile.

Sağır ve Dilsiz Küçük Kıza Tecavüz!

Edirne'de 14 yaşındaki sağır ve dilsiz Z.K. tecavüze uğradı. 14 haftalık hamile olduğu ortaya çıkan küçük kızın, psikolog eşliğinde işaret diliyle verdiği ifade üzerine 2'si kadın, 9 kişi gözaltına alındı.

Geçen Nisan ayında sağır ve dilsiz olan Z.K.nın çevresinde şüpheli insanlar olduğunu görenler, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencisi olan Z.K., işaret diliyle başından geçenleri anlatınca polis ekipleri, 3 inşaat işçisi gözaltına aldı.

İNŞAAT İŞÇİLERİ TECAVÜZ ETMİŞ

Dilaverbey Mahallesi'ndeki bir metruk binaya götürerek küçük kıza tecavüz ettikleri öne sürülen inşaat işçileri; 39 yaşındaki M.Ş., 35 yaşındaki M.E. ve 24 yaşındaki İran uyruklu M.A.N., Edirne Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Daha sonra aynı iddialarla gözaltına alınan 76 yaşındaki Y.D. ile 56 yaşındaki N.A. da mahkemedeki ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ŞÜPHELİLER ARASINDA KIZIN, 17 YAŞINDAKİ AĞABEYİ DE VAR

Şüphelilerin serbest kalmasından sonra Z.K., ailesine teslim edildi. Aradan geçen yaklaşık 5 ayın ardından geçen 3 Eylül günü burnundan kan geldiği için annesi tarafından Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülen Z.K.'nin, yapılan kontrolünde 14 haftalık hamile olduğu belirlendi. Bunun üzerine Z.K. hastanede gözetim altında tutulurken hastane yönetimi, Z.K. reşit olmadığı için durumu polise bildirdi.

Polis, Z.K.'nın ifadesini 3 işaret dili tercümanı ve psikolog eşliğinde aldı. Z.K.'nın işaret diliyle tarif ettiği adreslere gidildi ve burada 2'si kadın, 9 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler arasında Z.K.'nın 17 yaşındaki ağabeyi A.K.'nin olduğu bildirildi.

SAVCILIK, KORUMA TALEP ETTİ

Edirne Cumhuriyet Savcılığı, 3 Eylül'de hamile olduğu tespit edilen sağır ve dilsiz Z.K.'nın, Ağır Ceza Mahkemesi'nden 6 Eylül tarihinde Sosyal Hizmetler tarafından korunma altına alınmasını talep etti. Ancak mahkeme, koruma talebiyle ilgili henüz bir karar vermedi.

ANNESİ İDDİALARA CEVAP VERMEDİ

Tecavüze uğradığı öne sürülen 14 yaşındaki Z.K.'ya hastanede refakat eden annesi ise gazetecilerin sorularını cevapsız bırakarak "Ben bir şey bilmiyorum" demekle yetindi. Polis ekiplerince ek ifadesine başvurulan Z.K.'nın, emniyetteki işlemlerinin ardından tekrar Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kaldırılacağı öğrenildi.

Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.