Safranbolu Karın Azizliğine Uğradı

Safranbolu Karın Azizliğine Uğradı

Her Bayram Tatilinde Tatilcilerle Dolup Taşan Karabük'ün Tarihi İlçesi Safranbolu, Kar Yağışının Azizliğine Uğradı. Tatilcilerin Kar Nedeniyle Yola Çıkmaktan Vazgeçmesi ya da Kayak Merkezlerine Yönelmesi Üzerine Safranbolu'da Yüzde 40 Doluluk Oranına Ulaşıldı.

Safranbolu Karın Azizliğine Uğradı

HER bayram tatilinde tatilcilerle dolup taşan Karabük'ün tarihi ilçesi Safranbolu, kar yağışının azizliğine uğradı. Tatilcilerin kar nedeniyle yola çıkmaktan vazgeçmesi ya da kayak merkezlerine yönelmesi üzerine Safranbolu'da yüzde 40 doluluk oranına ulaşıldı.

Osmanlı döneminden kalma ahşap konaklarıyla ünlü Safranbolu'daki turistik işletmeciler, bu tatilde umdukları müşteriyi bulamadı. Bayram tatiline birkaç gün kala başlayan kar yağışı ve buzlanma tatil programı yapanları yola çıkmaktan vazgeçirdi. Bir çok kişi ise kar yağışı ile birlikte tercihlerini kayak merkezleri için kullandı. Bu nedenlerle Safranbolu'da 1800 yatak kapasitesine sahip 77 otel, tarihi konak ve pansiyonda yüzde 40 doluluk oranına ulaşıldı.

Turizm işletmecisi Osman Şenol, ''Bu bayram maalesef beklediğimiz işler olmadı. Yağan kar nedeniyle tatilciler kayak merkezlerine yöneldi. Günübirlik gelenler oluyor. Onlarda sadece bir gezip gidiyorlar. Artık sömestr tatilini bekliyoruz'' dedi.

Kaynak: DHA