Saffet Susiç: "Beşiktaş maçından çekinmiyoruz"

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç, futbolcularının moralinin yüksek olduğunu, bu nedenle Beşiktaş'tan çekinmediklerini söyledi.

Saffet Susiç:

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç, futbolcularının moralinin yüksek olduğunu, bu nedenle Beşiktaş'tan çekinmediklerini söyledi.

İdman öncesi açıklama yapan Saffet Susiç, hafta sonu deplasmanda karşılaşacakları Beşiktaş maçında çekinecekleri hiçbir şeyin olmadığını belirterek, "Kupa maçında yendiğimiz Beşiktaş, bizi yenmeğe çalışacak fakat bizim çekineceğimiz hiçbir şey yoktur, çünkü futbolcularımızın morali çok yüksek." dedi.

Beşiktaş'ın geçmişinde mağlubiyet aldığı 4 maç olduğunu ve ardından da Süper Lig'de ve Avrupa Şampiyonası'nda iki galibiyet aldığını hatırlatan Teknik Direktör Susiç, "Bundan dolayı Beşiktaş'ın morali yüksektir. Bizim için gerçekten zor bir maç olacaktır. Kupa maçında Beşiktaş'ı yendiğimiz için, Beşiktaş bu karşılaşmada en iyi 11 sahaya sürecektir. Bir daha sürpriz olmasın diye mutlaka bizi yenmeye çalışacaktır. Fakat, son maçımızdan biz de galibiyetle ayrıldığımız için bizim çocuklarımızın morali de çok yüksek. Çekineceğimiz hiçbir şey yoktur. Çıkıp oyunumuzu en iyi şekilde oynayacağız." açıklamasında bulundu.

Beşiktaş'ın seyircisiz oynama cezası almasını da değerlendiren Susiç şunları söyledi: "Gerçekten isterdim ki, ceza almasaydılar. Biz onları kupa maçında seyircili yendik. Seyircisiz atmosfer iyi olmuyor. Seyircinin olduğu maç bir başka oluyor."

Öte yandan Teknik Direktör Saffet Susiç yönetiminde yapılan çalışmaya, tam kadro çıktı. Ameliyatı olan Anderson ve kaleci Metin Aktaş takımdan ayrı düz koşu yaptı. Tekrarlayan sakatlıkları nedeniyle dün idmana çıkamayan Altan ve Görkem de bugün takımla birlikte antrenmana çıktığı görüldü.

Yeşil -mavili futbolcular koşunun ardından gruplara ayrılarak, pas çalışması ve kondisyon çalıştı. Çalışmanın son bölümünde takımı iki gruba ayıran Saffet Susiç, yarı sahada maç yaptırdı. Futbolcuların bugün de, neşeli olduğu ve istekli çalıştıkları gözlendi. Yeşil-mavililer, hazırlıklarına yarın da devam edecek.

Kaynak: CHA