Sadeet Partisi Aydın'da Hamle Çalışmalarını Başlattı

Sadeet Partisi Aydın'da Hamle Çalışmalarını Başlattı

Sadet Partisi Tarafından Türkiye Genelinde Yapılan Hamle Çalışmalarına Aydın'da da Start Verildi. Bugün Hamle Çalışmalarına Katılmak Üzere Aydın'a Gelen 54. Hükümet Tarım ve Köy İşleri Bakanı Musa Demirci Basın Toplantısı Düzenledi.

Sadeet Partisi Aydın'da Hamle Çalışmalarını Başlattı

Sadet Partisi tarafından Türkiye genelinde yapılan Hamle çalışmalarına Aydın'da da start verildi. Bugün hamle çalışmalarına katılmak üzere Aydın'a gelen 54. Hükümet Tarım ve Köy İşleri Bakanı Musa Demirci basın toplantısı düzenledi.

Musa Demirci, Sadet Partisi Aydın İl Başkanı Ali Söğüt ile birlikte düzenlediği basın toplantısında AK Parti Hükümetinin ekonomi, dış ve tarım politikalarını eleştirdi. Tarım ve Köy İşleri eski Bakanı Musa Demirci, hükümetin dış politikalarını BM, ekonomi politikasına da IMF'ye göre yönlendirdiğini söyledi. Türkiye'nin beş senedir görülmemiş bir şekilde faiz ve borç batağı içine girdiğini ifade den Demirci, "Dünya'nın hiç bir yerinde Türkiye'de uygulanan faiz miktarı uygulanmamaktadır. Dünya'nın en büyük reel faizi ülkemizde verilmektedir. İster Avrupa Birliğine, ister Asya'ya, ister Amerika'ya bakın hiç bir ülkede faizler yüzde 3,5, 4 üzerine çıkmamıştır. Ülkemize baktığımızda ise zaman zaman yüzde 22'ye varan, alt kademe olarak da yüzde 20'den aşağıya inmeyen bir faiz oranının var. O bakımdan ekonomiyi sıkıntıya sokan, ekonomiyi her gün kötüleştiren konuların başında borç ve faiz sarmalı gelmektedir. İster Irak, ister Lübnan, isterse diğer konularda olsun, hangi ülke ile ne münasebetlerimiz varsa ekonomik, sosyal, kültürel yönlerden ülkemizi rahatlatabilecek şahsiyetli bir dış politikayı göremedik. Maalesef AK Parti iktidarı dış politikayı BM göre yürütüken, ekonomi politikalarını da IMF taleplerine göre yürütmektedir. Biz bu ülkenin sorunlarını biliyoruz. İnşallah iktidara geldiğimizde bu sorunlara çözüm üreteceğiz" şeklinde konuştu.

(DAK-YK)

23.03.2007 17:25 TSİ

Kaynak: İHA