Saddam'ın Sırları Kitap Haline Getirilecek

Saddam'ın Sırları Kitap Haline Getirilecek

Irak'ın İşgal Dönemi ve Sonrasıyla İdam Edilen Eski Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in Bu Dönemlerdeki Bazı Sırları Kitap Haline Getirilecek.

Saddam'ın Sırları Kitap Haline Getirilecek

Irak'ın işgal dönemi ve sonrasıyla idam edilen eski devlet başkanı Saddam Hüseyin'in bu dönemlerdeki bazı sırları kitap haline getirilecek.

Saddam'ın avukat ekibinin başındaki kişi olan Halil el Duleymi, henüz açıklanmamış birçok sırra sahip olduğunu, Saddam Hüseyin'in 300 kadar şahsi mektubu ve şiiriyle bazı çalışmalarının da elinde olduğunu belirtti.

Bütün bunları kitabında toparlayacağını bildiren Duleymi, ''mahkemeyle ilgili, Amerikalılarla ilgili, ona (Saddam Hüseyin) nasıl davrandıklarıyla ilgili olarak da her şeyi yazacağım'' dedi.

Duleymi, kitabında, Bağdat'ın Amerikalıların eline nasıl geçtiğine, kente nasıl bir yöntemle girerek kontrol altına aldıklarına ilişkin olarak da bilinmeyenleri açıklayacağını belirtti.

Başkent Bağdat başta olmak üzere Irak toprakları büyük bir çatışma ve direniş olmadan Amerikan güçlerinin eline geçmiş, Amerikalıların, Saddam'ın ordusunu içten ele geçirerek bunu başardığı ileri sürülmüştü.

Kaynak: AA