Saddam'ın Eski Kışlasında Katyuşa Füzeleri Bulundu

Saddam'ın Eski Kışlasında Katyuşa Füzeleri Bulundu

Irak'ın Kuzeyinde Yer Alan Kerkük ile Süleymaniye Kentleri Arasındaki Kürt Yerleşim Merkezi Çemçemal Kasabasında, Toprak Altına Gizlenmiş Halde 49 Adet Katyuşa Füzesi Bulundu.

Saddam'ın Eski Kışlasında Katyuşa Füzeleri Bulundu

Irak'ın kuzeyinde yer alan Kerkük ile Süleymaniye kentleri arasındaki Kürt yerleşim merkezi Çemçemal kasabasında, toprak altına gizlenmiş halde 49 adet katyuşa füzesi bulundu.

Konuyla ilgili bilgi veren Süleymaniye Emniyet Müdürü Hasan Khadir, Çemçemal'in doğusunda kalan Raparin bölgesinde bir inşaat firmasının hafriyat çalışması sırasında bulunan füzelerin, iş makinesinin kepçesine takılarak tesadüfen ortaya çıkarıldığını açıkladı. Söz konusu füzelere emniyet ekipleri tarafından incelenmek üzere el konulduğunu söyleyen Khadir, yapılan ilk incelemelere göre füzelerin bir terör hücresine ait olabileceğini ifade etti. Khadir, soruşturma aşamasında olduğu için henüz ismi

açıklanmayan hafriyat firmasının çalışmalarına da, bölgede başka füze ya da patlayıcı madde olma ihtimali üzerine ara verildiğini kaydetti.

Katyuşa füzelerinin gömüldüğü Raparin bölgesi, Saddam Hüseyin'in Baas iktidarı döneminde askeri kışla olarak kullanılıyordu.

(SK-OYK-OYK-OK-D)