SADDAM HÜSEYİN HABERLERİ

Saddam Hüseyin haber, Saddam Hüseyin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saddam Hüseyin - 05.08.2018
Irak ile Ürdün Arasında Terörle Mücadele Anlaşması
Irak'ta ABD işgali sonrasında 2003'te çöken Saddam Hüseyin dönemi sonrasında bu alanda ilk kez böyle bir anlaşmanın yapıldığına dikkati çeken uzmanlar, iki ülke arasında sınır uzunluğunun 180 kilometre olduğuna işaret ediyor.
Saddam Hüseyin - 29.07.2018
Iraklı Ünlü Ses Sanatçısından Ülke Yetkililerine "Elektrik" Çağrısı
Devrik lider Saddam Hüseyin dönemindeki baskılar nedeniyle ülkesini terk ederek yaşamını yurt dışında sürdüren Arap dünyasının popüler şarkıcılarından Iraklı Sahir, Lübnan'da verdiği konser sırasında, "Irak'ta maalesef elektrikler kesik.
Saddam Hüseyin - 17.07.2018
İran'ın Rusya'ya "Petrole Karşı Ürün Takası" Önerisi
Firuzabadi, "Petrole karşı ürün takası planı bize Birleşmiş Milletler tüzüğünün 7'nci faslı kapsamında bulunan (Irak'ın devrik lideri) Saddam Hüseyin dönemindeki Irak'ı hatırlatıyor.
Saddam Hüseyin - 03.06.2018
İnfografikli-Muhammed Ali'nin Ölümünün 2. Yıl Dönümü
Bokstan sonraki yaşamı 1984 yılında, dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan'ın yeniden seçilebilmesi için kendisine destek verdiğini açıkladı.1991 yılında Körfez Savaşı sırasında Irak'a gitti ve Amerikalı rehinelerin serbest bırakılmasını müzakere etmek amacıyla Saddam Hüseyin ile bir araya geldi.
Saddam Hüseyin - 24.05.2018
23 Mayıs 2018 Haberleri
23 Mayıs 2018 Manşet Haberleri.
Saddam Hüseyin - 21.05.2018
Analiz - Pax Americana Bitti Sırada Amerikan Kaosu Var
- Asya-Pasifik'te barış süreci kesildi İran ve Filistin cephelerinde müttefikleri ile farklı kutuplara savrulan ABD'nin Asya-Pasifik bölgesindeki performansı da umut verici değil. Kuzey Kore'nin nükleer silahlardan arındırılması konusunda sağlanan ilerleme ile neredeyse Trump'a Nobel Barış Ödülü adaylığı getirecek gelişmeler, bir anda rüzgarın yön değiştirmesiyle ters yüz oldu. Dünya 12 Haziran'da Singapur'da gerçekleşeceği açıklanan Trump-Kim Jong Un zirvesini izlemeye hazırlanırken, Kuzey Kore 16 Mayıs'ta önce Güney Kore ile görüşmelerden çekildiğini duyurdu ardından Singapur Zirvesi'nin de asla gerçekleşmeyebileceği mesajını verdi. Kuzey Kore'nin bu ani tavır değişikliğinin altında, Pyongyang yönetimine, 2003-2004 yıllarında, Libya'nın nükleer programına son verilmesi sırasında uygulanan modelin dayatılması yatıyor. Libya lideri Muammer Kaddafi, 2003 yılında Saddam Hüseyin'in devrilmesinin ardından sıranın kendisine geleceği endişesi ve ülkesini çaresizliğe sürükleyen ekonomik ambargolardan kurtulmak için Batılı ülkelerle masaya oturmuştu.
Saddam Hüseyin - 21.05.2018
Görüş - Filistin'de İki Devletli Çözümün Ölümü
CENGİZ TOMAR- Trump'ın ABD elçiliğini Kudüs'e taşıma kararı, yaklaşık iki yüz yıldır devam eden Filistin'i adım adım Yahudileştirme-İsrailleştirme sürecinin son merhalesinden ve yıllardır dünya kamuoyuna sunulan "iki devletli çözüm süreci" illüzyonunun tabutuna son çivinin çakılmasından başka bir şey değil. Bugünlerde Arap basınında Filistin ve Kudüs meselesi hala çoktan ölmüş (posthumous) Arap milliyetçiliği çerçevesinde ele alınıyor. Halbuki aslen İskenderunlu olan Suriyeli meşhur romancı Hana Mina'nın "Nihayetü Racülin Şuça" (Cesur Adamın Ölümü) romanındaki kabadayı kahramanın çoktan rahmet-i Rahman'a kavuştuğu gibi, seküler Arap milliyetçiliği ve Cemal Abdünnasır, Hafız Esed ve Saddam Hüseyin gibi liderleri de uzun zaman önce ahirete intikal ettiler.
Saddam Hüseyin - 10.05.2018
Analiz - Suriye'de İsrail-İran Savaşına Doğru
Açıkçası Suriye'de savaşın ilk yıllarında, İsrail strateji çevrelerinde ve siyasa yapıcılarında gözlemlenen eğilim, oyun-değiştirici bir müdahaleden kaçınmak, Golan tepelerine komşu alanlarda krizleri engellemek ve en nihayetinde, Saddam Hüseyin'in savaş makinesinden sonra bir başka Baas Arap ordusunun, hatta İsrail'i dengelemeye yönelik gerçek bir stratejik silah sistemleri programı olan son Arap silahlı kuvvetlerinin, tedrici olarak yok oluşunu seyretmek idi.
Saddam Hüseyin - 03.05.2018
Irak'ta Saddam'ın Savunma Bakanı Haşim'e "Özel Af" Talebi
Irak Meclis Başkanı Selim el-Cuburi, devrik lider Saddam Hüseyin'in Savunma Bakanı Sultan Haşim'e "özel af" çıkarılması için çabalayacağını söyledi.
Saddam Hüseyin - 24.04.2018
Irak Türkmen Cephesi'nin Kuruluşunun 23'üncü Yıl Dönümü
AA muhabirine konuşan milletvekili Maruf, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin döneminde ITC'nin yasal faaliyet gösteremediğini hatırlatarak, 1991 yılında Irak'ın kuzeyinin ABD ve Batılı ülkeler tarafından uçuşa yasak ve güvenli bir bölge ilan edilmesinden sonra 24 Nisan 1995'te ITC'nin Erbil'de kurulduğunu ifade etti.
Saddam Hüseyin - 24.04.2018
Irak Türkmen Cephesi'nin Kuruluşunun 23'üncü Yıl Dönümü
AA muhabirine konuşan milletvekili Maruf, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin döneminde ITC'nin yasal faaliyet gösteremediğini hatırlatarak, 1991 yılında Irak'ın kuzeyinin ABD ve Batılı ülkeler tarafından uçuşa yasak ve güvenli bir bölge ilan edilmesinden sonra 24 Nisan 1995'te ITC'nin Erbil'de kurulduğunu ifade etti.
Saddam Hüseyin - 16.04.2018
Analiz - Suriye'de İyimser Yalanlar ve Soğuk Gerçekler
Üçüncüsü, Suriye'nin kitle imha silahlarına ilişkin bütüncül bir bakış açısı geliştirilmedi. Saddam Hüseyin döneminde Irak, BM Güvenlik Konseyi'nin 687 sayılı kararına maruz kaldığında, sadece kimyasal harp yetenekleri değil, biyolojik harp yetenekleri ve 150km menzilin üzerinde balistik füze envanteri de yaptırım listesine eklenmişti.
Saddam Hüseyin - 15.04.2018
Aynı Oyunlar Suriye'de Oynanıyor"
Bu olayların hepsinin dünyada bir planın parçası olarak gerçekleştirildiğini savunan Karaman, "Bunlar kendiliğinden olan hadiseler değil. Irak'ta Saddam Hüseyin ramazan günü bombalandı.
Saddam Hüseyin - 07.04.2018
Liseliler, Temsili Birleşmiş Milletler Konferansında Dünya Sorunlarını Konuştu
Komitelerde öğrenciler, senaryo gereği, temsil ettikleri ülkelerin anlayışına ve politikalarına uygun olarak görüş bildirdi. Bu sırada tartışmalar yaşandı. Öncüler Komitesi'nde öğrenciler; 2'nci Abdülhamit, John F. Kennedy, Mahatma Gandi, Humeyni, Benito Mussolini, Aliya İzzetbegoviç, Yaser Arafat, Saddam Hüseyin, Kraliçe Victoria, Otto von Bismarck, Cemal Abdülnasır'ın da aralarında bulunduğu 19 lideri canlandırarak fikirlerini ortaya koydu.
Saddam Hüseyin - 07.04.2018
Liseliler, Temsili Birleşmiş Milletler Konferansında Dünya Sorunlarını Konuştu
Komitelerde öğrenciler, senaryo gereği, temsil ettikleri ülkelerin anlayışına ve politikalarına uygun olarak görüş bildirdi. Bu sırada tartışmalar yaşandı. Öncüler Komitesi'nde öğrenciler; 2'nci Abdülhamit, John F. Kennedy, Mahatma Gandi, Humeyni, Benito Mussolini, Aliya İzzetbegoviç, Yaser Arafat, Saddam Hüseyin, Kraliçe Victoria, Otto von Bismarck, Cemal Abdülnasır'ın da aralarında bulunduğu 19 lideri canlandırarak fikirlerini ortaya koydu.
Saddam Hüseyin - 31.03.2018
Irak'tan Suudi Arabistan'a 27 Yıl Sonra İlk Uçuş
Suudi Arabistan, Irak'ta eski Irak Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin'in Kuveyt'i işgal etmesinin ardından 1990 yılında Irak'a uçuşları durdurulmuştu.
Saddam Hüseyin - 30.03.2018
Analiz - Silahlanmanın Suudi Arabistan Ekonomisi Üzerindeki Etkisi
Petrol gelirleri sayesinde Türkiye'den sonra bölgenin ikinci büyük ekonomisi olan Suudi Arabistan, yıllardır yüksek savunma harcamalarıyla dikkat çekiyor. Suudi Arabistan'ın savunma harcamalarının seyrine bakıldığında, bölgede yaşanan gelişmeler üzerine artan güvenlik kaygılarının ve petrol fiyatlarının etkili olduğu görülüyor. 90'ların başında, dönemin Irak lideri Saddam Hüseyin'in Kuveyt'i işgaliyle birlikte savunma harcamalarını artıran Suudi Arabistan, sonraki yıllarda ABD'nin bölgedeki varlığı nedeniyle bu harcamalarını düşürmüştü.
Saddam Hüseyin - 28.03.2018
Irak'ta Altunköprü Katliamı'nın 27. Yılı
Irak Türkmen Cephesi Altunköprü Büro Sorumlusu Adnan Zade, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Saddam Hüseyin döneminde Türkmenlerin verdiği varlık mücadelesi uğuruna canlarını feda eden 100'den fazla insanımızı rahmetle anıyoruz.
Saddam Hüseyin - 27.03.2018
TBMM Genel Kurulu
"Halepçe katliamını şiddetle kınıyoruz" CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da 16 Mart 1988'de Halepçe'de Saddam Hüseyin'in 5 bin Kürdü kimyasal silahlarla katlettiğini anımsattı.
Saddam Hüseyin - 26.03.2018
Görüş - Ortadoğu'ya Kaosu Getiren İşgal
Saddam Hüseyin liderliğindeki Baas diktatörlüğü süratle devrildi.
Saddam Hüseyin - 23.03.2018
Uludağ Ekonomi Zirvesi Başladı (13)
Salbi, Saddam Hüseyin döneminde Irak'ta yetiştiğini belirterek, "Irak'ta neler olduğunu da o dönemde kadınlara nelerin yapıldığına bakarak anlayabilirsiniz.
Saddam Hüseyin - 23.03.2018
Uludağ Ekonomi Zirvesi Başladı (13)
Salbi, Saddam Hüseyin döneminde Irak'ta yetiştiğini belirterek, "Irak'ta neler olduğunu da o dönemde kadınlara nelerin yapıldığına bakarak anlayabilirsiniz.
Saddam Hüseyin - 19.03.2018
Grafikli - ABD'nin Irak'ı İşgalinin 15. Yılı
İDRİS OKUDUCU - Irak'ın, ABD ve İngiltere öncülüğündeki koalisyon güçlerince işgalinin üzerinden 15 yıl geçti. Saddam Hüseyin'in biyolojik silahlar ürettiği iddiasıyla başlatılan ve 9 yıl süren kanlı işgal, ülkeye sözü verilen "demokrasi" yerine sivillere büyük bedeller ödetecek kaos getirdi.
Saddam Hüseyin - 19.03.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2017- Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'i ilk sorgulayan eski CIA Ajanı John Nixon, iki aydan fazla süren sorgulamalardan sonra bu ülkede kimyasal silah olmadığı sonucuna vardıklarını söyledi.
Saddam Hüseyin - 16.03.2018
Halepçe'nin Kimyasal Silahlarla Vurulmasının 30. Yılı
Irak'taki Baas rejimi ve devrik lider Saddam Hüseyin'in talimatıyla 16 Mart 1988'de İran sınırına yakın Halepçe, "sinir ve hardal gazı" içeren bombalarla vurulmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saddam Hüseyin Haberleri | Saddam Hüseyin Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Saddam Hüseyin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saddam Hüseyin kimdir, hayatı ve biyografisi. Irak'tan Cezayirli Taraftarların Saddam Sloganına Tepki.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 06:36:45. #1.14#

title