SADDAM HÜSEYİN HABERLERİ

Saddam Hüseyin haber, Saddam Hüseyin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saddam Hüseyin - 01.11.2018
İran Yaptırımları, Türkiye ve Bölgeye Etkileri" Paneli
Uygur, şunları kaydetti: "İran'ı masaya oturtmak istiyorsanız bu yol, yol değil. Bu da akıllara 'Trump'in gerçek amacı ne?' sorusunu getiriyor. İranlıların bu konuda kafası net. Trump'ın tek amacı yaptırımlar değil. Muhtemelen kendini bir sonraki seçimde pazarlayacak bir zafer istiyor. Bu tür şovları sevdiğini biliyoruz. ABD'nin yaptırımlarla beraber İran ile normalleşmek için açıkladığı 12 şarta bakarsanız bunu hiçbir devletin kabul etmesi mümkün değil. İran'ın tüm savunma sistemlerini bırakmasını istiyor, balistik füze ve milis güçlerini destekleme projelerini bırakmasını istiyor. Bu Saddam Hüseyin'e uygulanan yöntemin aynısı.
Saddam Hüseyin - 31.10.2018
Irak'ta "Bakanların Baas Partisi Bağlantısı Araştırılsın" Talebi
Irak'ta Baas Partisi üyelerini ülke yönetiminden tamamen uzaklaştırmak için 2006 yılında çıkarılan kanun, Saddam Hüseyin dönemindeki güvenlik mensuplarının ve Baas Partisi'nin herhangi bir şubesine üye olanların devlet kademelerinde görev almalarını ve meclis üyeliğine aday olmalarını yasaklıyor.
Saddam Hüseyin - 25.10.2018
Irak'ın Yeni Hükümeti İlk Toplantısını Yeşil Bölge Dışında Gerçekleştirdi
Irak'ta Saddam Hüseyin'in devrildiği 2003'ten bu yana Bakanlar Kurulu toplantıları Bağdat'taki korunaklı Yeşil Bölge'de yapılıyordu.
Saddam Hüseyin - 24.10.2018
Saddam'ın Koruması Şanlıurfa'da Öldü
IRAK'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in bir süre yakın korumalığını yaptığı ileri sürülen Adnan Jerri Shmail (68), Şanlıurfa'daki evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
Saddam Hüseyin - 24.10.2018
Saddam Hüseyin'in Koruması Ölü Bulundu
Irak'ın eski lideri Saddam Hüseyin'in idamından sonra Şanlıurfa'ya yerleşen koruması, evinde ölü bulundu.
Saddam Hüseyin - 14.10.2018
Irak'ın Yeni Başbakanı Yeşil Bölge Dışında Çalışmalarına Başladı
Abdülmehdi, 2003 yılında ABD'nin işgalinin ardından kurulan ve içinde ordu merkezleri ve ABD Büyükelçiliğinin yanı sıra devrik lider Saddam Hüseyin'in başkanlık sarayının da bulunduğu Yeşil Bölge dışına çıkan ilk başbakan oldu.
Saddam Hüseyin - 13.10.2018
Aa'dan Önder'li Gençlere Fotoğrafçılık Eğitimi
AA'nın dünyanın birçok noktasında çektiği ve uluslararası kamuoyuna sunduğu fotoğrafların etkisine değinen Çetinkuş, şunları kaydetti: "Bir fotoğraf karesinin dünyada yoksulluğu, savaşı ve diğer acıları azaltamaya dönük bir etkisinin olduğu unutulmamalıdır. Kevin Carter'ın Kenya'da bir akbabanın küçük çocuğu yemek üzere başında beklediği fotoğraf karesinin, dünyadaki yoksulluğu anlatmak ve uluslararası kuruluşların dikkatini çekmek için çok etkili olduğu görülmüştür. Yine Akdeniz'de boğularak hayatını kaybeden ve cesedi sahile vuran Suriyeli Aylan bebeğin fotoğraf karesi de dünyadaki mülteci sorunuyla ilgili sürekli konuşulanların ötesine geçerek tüm sorunu çok çarpıcı şekilde anlatmıştır. Saddam Hüseyin yönetimindeki Baas rejimi tarafından Halepçe Katliamında Ramazan Öztürk'ün çektiği fotoğraf dünyada kimyasal saldırılara maruz kalan Kürtlerin dramını ve kimyasal saldırıların önlenmesini anlatmak için önemli bir etki oluşturmuştur.
Saddam Hüseyin - 04.10.2018
Muğla 215 Japon'un Türk Uçağı ile Kurtarılmasının Hikayesini Anlatan Konsere, Uçaktaki Yolcu Unichi...
Bu etkinlik için Japonya'dan gelen Numata Unichi konser sonunda verdiği röportajında, "1985'in Mart ayıydı. İran-Irak Savaşı'nda Saddam Hüseyin hava sahasını kapatacağını söyleyip havadaki her uçağın düşürüleceğini söylüyordu.
Saddam Hüseyin - 03.10.2018
Türkiye'nin Kurtardığı 215 Japon Arasındaki Unichi'den Duygulandıran Mektup
Bu etkinlik için Japonya'dan gelen Numata Unichi konser sonunda verdiği röportajında, "1985'in Mart ayıydı. İran-Irak Savaşı'nda Saddam Hüseyin hava sahasını kapatacağını söyleyip havadaki her uçağın düşürüleceğini söylüyordu.
Saddam Hüseyin - 03.10.2018
Dha Yurt Bülteni 20
Bu etkinlik için Japonya'dan gelen Numata Unichi konser sonunda verdiği röportajında, "1985'in Mart ayıydı. İran-Irak Savaşı'nda Saddam Hüseyin hava sahasını kapatacağını söyleyip havadaki her uçağın düşürüleceğini söylüyordu.
Saddam Hüseyin - 01.10.2018
Kerkük'te Türkçe Eğitim Veren Okullara Yoğun İlgi
Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Türkçe eğitim veren okullara yeni kayıtlarda ciddi artış yaşandığına dikkati çeken Vindavi, şunları kaydetti: "Kerkük'teki okullarımıza son bir ay içinde Arapça ve Kürtçe eğitim veren okullardan gelen yaklaşık 300 öğrenci kayıt yaptırdı. Türkmenlerin dışında Arap ve Kürt ailelerinin de çocuklarını Türkçe eğitim veren okullara kaydettirmeleri bizi sevindiriyor." "Hedefimiz bin öğrenci" Türkçe eğitim veren okullara geçiş yapan öğrenci sayısının bine ulaşmasını beklediklerini dile getiren Vindavi, "Vereceğimiz takviye kursları ve teşvik edici çalışmalarla okullarımıza geçiş yapan öğrenci sayısını bine yükseltmeyi hedefliyoruz." diye konuştu. Son üç yılda Türkçe eğitim veren okullardan mezun olan öğrencilerin tıp, mühendislik gibi prestijli fakültelere ilk sıradan girmelerinin bu okullara ilginin artmasında etkili olduğunu ifade eden Vindavi, söyle konuştu: "Eğitim merkezi olarak okullarımıza neredeyse tüm alanlarda destek veriyoruz. Özellikle yaz tatili boyunca okullarımıza geçiş yapmak isteyen öğrenciler ile çocuklarına derslerinde yardımcı olmak isteyen veliler için kurslar düzenliyoruz. Okullarımızın eğitim seviyesini yüksek tutmaya çalışıyoruz. Kerkük'ün dışında Bağdat, Musul, Telafer, Erbil ve Diyala'da da Türkçe eğitim veren okullarımıza her türlü desteği sağlıyoruz." Irak'ta Saddam Hüseyin rejiminin devrildiği 2003'ten bu yana Kerkük başta olmak üzere Türkmen nüfusun yoğunlukla yaşadığı bölgelerinde Irak Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda Türkçe eğitim veriliyor.
Saddam Hüseyin - 27.09.2018
Irak'ta Cumhurbaşkanlığı İçin 7 Aday Yarışacak
Irak meclisinin, 2 Ekim Salı günü devrik lider Saddam Hüseyin sonrası 3. cumhurbaşkanını belirleyeceği seçimlerde, 1'i kadın 7 aday yarışacak.
Saddam Hüseyin - 25.09.2018
Analiz - Irak'ta Hükümet Kurma Süreci Nereye Gidiyor?
Basra'da ve Şii yoğunluklu güney Irak'ta ayaklanmaların tarihi daha eskilere dayanıyor. Özellikle 1970'lerde Şii din adamları tarafından mobilize edilen kitleler Baas yönetimi tarafından şiddetle bastırılmıştı. Kendini seküler olarak tanımlasa da gittikçe aşiret-mezhep temelli bir oluşuma dönüşen Saddam Hüseyin iktidarına karşı Şii liderlerin ve kitlelerin nihai hedefi Irak'ta yönetimdeki Baas rejimini değiştirmekti.
Saddam Hüseyin - 22.09.2018
Hasan Ruhani "İran Saddam'ı Yendiği Gibi Trump'ı da Yenecek"
İran Cumhurbaşkanı Ruhani bugün devlet televizyonunda bir konuşma yaparak “İran, ABD’yi kızdıran füzelerinden vazgeçmeyecek, Trump acı çekecek, Saddam Hüseyin’in ile aynı kaderi paylaşacak” dedi.
Saddam Hüseyin - 21.09.2018
İran Hürmüz Boğazında Askeri Tatbikat Başlattı
Hürmüz boğazında yapılan tatbikatın, Saddam Hüseyin'in İran'a karşı 1980 yılında yaptığı saldırının yıl dönümlerinde yapılan yıllık etkinliklerin bir parçası olduğu belirtildi.
Saddam Hüseyin - 18.09.2018
Mcgurk: "Irak, Gelecek Günlerde Önemli Kararlar Alacak"
Saddam Hüseyin rejiminin yıkılmasından sonra siyasi partiler arasında yapılan anlaşmaya göre, ülkede Sünnilere meclis başkanlığı, Şiilere başbakanlık, Kürtlere ise cumhurbaşkanlığı verilerek, yönetim etnik ve mezhepsel kimlik üzerinden paylaşılıyor.
Saddam Hüseyin - 17.09.2018
Irak'ta Cumhurbaşkanlığı İçin Berhem Salih'in Adı Geçiyor
Saddam Hüseyin rejiminin yıkılmasından sonra siyasi partiler arasında yapılan anlaşmaya göre, ülkede Sünnilere meclis başkanlığı, Şiilere başbakanlık, Kürtlere ise cumhurbaşkanlığı verilerek, yönetim etnik ve mezhepsel kimlik üzerinden paylaşılıyor.
Saddam Hüseyin - 16.09.2018
Kyb, Yeni Cumhurbaşkanı Adayı İçin Görüşmelere Başladı
Saddam Hüseyin rejiminin yıkılmasından sonra siyasi partiler arasında yapılan anlaşmaya göre, Sünnilere meclis başkanlığı, Şiilere başbakanlık, Kürtlere ise cumhurbaşkanlığı verilerek, hükümet etnik ve mezhepsel kimlik üzerinden paylaşılıyor.
Saddam Hüseyin - 13.09.2018
Ikby'den İran'ın "Muhalif Kürtleri Teslim Et" Çağrısına Yanıt
İran ile Irak arasında 1980'de patlak veren ve 8 yıl süren savaştan istifade eden iki parti, o dönem Saddam Hüseyin'in yanında yer alarak İran'a karşı aynı cephede savaştı.
Saddam Hüseyin - 12.09.2018
Cezayirli Bakandan "Saddam Sloganı" Açıklaması
Cezayir Dışişleri Bakanı Abdulkadir Mesahil, Arap Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan karşılaşmada Cezayirli taraftarların "Allah büyüktür.... Saddam Hüseyin" şeklinde slogan atması ve Irak takımının maçtan çekilmesi üzerine Irak ile hiçbir şeyin bozamayacağı iyi ilişkilere sahip olduklarını belirtti.
Saddam Hüseyin - 10.09.2018
Irak'tan Cezayirli Taraftarların "Saddam Sloganına" Tepki
Cezayir'de yayın yapan "En-Nehar el-Cedid" gazetesinin haberine göre, Cezayir ev sahipliğinde Arap Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan karşılaşmada Cezayirli taraftarların, maçın bitimine 15 dakika kala, "Allah büyüktür.... Saddam Hüseyin" şeklinde sloganlar atması üzerine Irak takımı maçtan çekilmişti.
Saddam Hüseyin - 02.09.2018
Irak'ta "31 Ağustos Erbil Katliamı"Nda Öldürülen Türkmenler Anıldı
Saddam Hüseyin'e bağlı ordu güçleri tarafından alıkonulan 48 kişinin mahkemeye çıkarılmadan idam edildiğini belirten Maruf, "Onlar olmasaydı biz olmazdık.
Saddam Hüseyin - 01.09.2018
Sadr Irak'ta Etnik Yapıya Göre Hükümet Kurulmasına Karşı
Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin sonrasında ABD baskısıyla kurulan yönetim şekline göre Cumhurbaşkanı Kürtlerden, Meclis Başkanı Sünnilerden Başbakan ise Şiilerden seçiliyor.
Saddam Hüseyin - 15.08.2018
Zeytinburnu'nda Cinayet
Polis ekipleri, olaya karıştıkları öne sürülen Afganistanlı Saddam Hüseyin A.
Saddam Hüseyin - 15.08.2018
Öldürülen Afgan Gencin Katili, Arkadaşları Çıktı
İstanbul'da bıçaklanarak öldürülen Afganistan uyruklu Bilal Merzai'nin katil zanlısının, daha önce aynı evde birlikte yaşadığı arkadaşları olduğu ortaya çıktı. Katil zanlısı olarak aranan Saddam Hüseyin Anwari ve suç ortakları Zeytinburnu polisinin düzenlediği operasyonla yakalandı.
Saddam Hüseyin - 09.08.2018
Grafikli - Irak'ın Devasa Petrol Rezervleri
Yine aynı raporlara göre Irak'ın petrol üretimi Saddam Hüseyin'in devrilmesinden sonra aşamalı şekilde yükselerek bugün yaklaşık 5 milyon varil seviyesine ulaştı.
Saddam Hüseyin - 06.08.2018
Irak'taki Türkmen İlçesi 15 Yıl Aradan Sonra İstikrara Kavuştu
Her iki taraf arasında, ilçenin bir kırılma noktası haline gelmesinin arkasındaki sebep ise Kürtlerin bölgenin, IKBY'nin bir parçası olduğunu savunması. Irak'ın Saddam Hüseyin sonrası ABD öncülüğünde 2005 yılında hazırlanan anayasasına göre Tuzhurmatu; Erbil ve Bağdat arasındaki tartışmalı bölgelerden biri.
Saddam Hüseyin - 05.08.2018
Irak ile Ürdün Arasında Terörle Mücadele Anlaşması
Irak'ta ABD işgali sonrasında 2003'te çöken Saddam Hüseyin dönemi sonrasında bu alanda ilk kez böyle bir anlaşmanın yapıldığına dikkati çeken uzmanlar, iki ülke arasında sınır uzunluğunun 180 kilometre olduğuna işaret ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saddam Hüseyin Haberleri | Saddam Hüseyin Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Saddam Hüseyin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saddam Hüseyin kimdir, hayatı ve biyografisi. Hayatını Kaybeden George Herbert Walker Bush Kimdir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 15:58:48. #1.16#

title