SADDAM HÜSEYİN HABERLERİ

Saddam Hüseyin haber, Saddam Hüseyin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saddam Hüseyin - 04.02.2019
Maduro Canlı Yayında Erdoğan'a Mesaj Gönderdi
"20 yıllık mücadele deneyimimiz var" Maduro'ya Irak'ta neler olduğu, Saddam Hüseyin'in başına ne geldiği, Libya'nın yıkılmasının sonuçları ve Kaddafi'nin durumu hatırlatılarak bunun kendisini korkutup korkutmadığı sorulduğunda ise, Maduro, "İnsanlığın ders alması gereken ciddi hatalar oldu.
Saddam Hüseyin - 31.01.2019
İspanya Bayrak Krizinden Dolayı Irak'tan Özür Diledi
İspanya Kralı 6. Felipe'nin, Bağdat'a yaptığı ziyaret sırasında uçağında, devrik lider Saddam Hüseyin döneminde kullanılan bayrağın asılı olması tartışmalara neden oldu.
Saddam Hüseyin - 29.01.2019
PKK Irak'ta Yüzlerce Köyün Yıkılmasına Sebep Oldu
Terör örgütü PKK'nın Irak'taki varlığı Terör örgütü PKK, 1980'li yılların başında Lübnan ve Suriye'deki askeri kamplarını bugün varlık göstermeye devam ettiği Irak-İran sınırındaki Kandil bölgesine taşımıştı. Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in Iraklı Kürt partilere yönelik saldırısını fırsat bilen PKK, sınır hattında meydana gelen boşluğu 1990'a kadar yayılımcı bir politikayla doldurdu.
Saddam Hüseyin - 29.01.2019
Ikby'deki Komel Lideri Bapir'den PKK'ya Tepki
Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in Iraklı Kürt partilere yönelik saldırısını fırsat bilen PKK, sınır hattında meydana gelen boşluğu 1990'a kadar yayılımcı bir politikayla doldurdu.
Saddam Hüseyin - 26.01.2019
Irak'ın Geleceği" Sempozyumu
Şerif, şöyle konuştu: "Irak şu anda ABD kontrolü altında varlığını sürdürüyor. ABD'nin bölgede bulunma amacı ise petrol rezervlerini kontrol altında tutabilmek. 1970'lerde ABD anladı ki Arapların elinde çok güçlü ve tehlikeli bir silah var, o da petrol. Saddam Hüseyin'in siyaseti çok değişken idi, İran ile ilişkileri Irak-İran savaşına kadar da bir dargın bir barışık devam etti.
Saddam Hüseyin - 18.01.2019
Suudi Arabistan Irak'ta İran'a Karşı Yatırım Kartını Kullanıyor
Suudi Arabistan-Irak ilişkileri Irak eski Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin'in 1990'ların başlarında Kuveyt'i işgal etmesinin ardından Irak ile Suudi Arabistan arasında ilişkiler kopmuştu.
Saddam Hüseyin - 16.01.2019
Kerkük'te Türkmen Şehitler Anıldı
Irak'ta devrik lider Saddam Hüseyin döneminde idam edilen Türkmen liderler Kerkük'te anıldı.
Saddam Hüseyin - 15.01.2019
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Türkiye'nin son yıllarda çok tarihi sınamaları üst üste veren ve halen vermeye devam eden bir ülke olduğuna işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Bizim son 5-6 yılda yaşadıklarımızın sadece birine maruz kalan bütün ülkelerin nasıl sendelediklerini, nasıl paniklediklerini görüyoruz. Hamdolsun Türkiye, tüm bu süreçlerden alnının akıyla çıkmayı başarmıştır. Bir süredir gündemimizdeki konular arasında yer alan Suriye meselesinde son dönemde önemli kazanımlar elde ediyoruz. Ülkemizde bulunan 3,5 milyonun üzerinde sığınmacı ve sınırlarımızda yol açtığı ciddi güvenlik tehditleri yanında siyasi ve ekonomik geleceğimiz bakımından da bu meselenin üzerine kararlılıkla gitmek zorunayız." Türkiye'ye gelen bütün bu mülteciler içerisinde sadece Suriye'den değil Irak'tan da gelenler olduğunu dile getiren Erdoğan, Saddam Hüseyin döneminden itibaren Keldaniler, Ezidiler, Kürtler, Arapların Türkiye'de misafir edildiğini anımsattı.
Saddam Hüseyin - 14.01.2019
Irak Başbakanı'ndan "Bağdat ve Paris Kardeş Kent Olsun" Önerisi
Irak devrik lideri Saddam Hüseyin döneminden kalan ülke borçlarının Paris yönetimi tarafından silinmesini de hatırlatan Abdulmehdi, bundan memnuniyet duyduklarını dile getirerek, Paris ve Bağdat'ın kardeş kent olma önerisini Fransız Bakan'a sundu.
Saddam Hüseyin - 13.01.2019
Iraklı Komutan ABD Askerlerinin Çarşı Gezisini Savundu
ABD'nin Irak'ta 5 bin askeri var Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü var.
Saddam Hüseyin - 12.01.2019
Musul'daki Üslere ABD Askerlerinin Yerleştiği Haberlerine Yalanlama
Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü var.
Saddam Hüseyin - 10.01.2019
Futbol Efsanesi Figo ve Kaka Pakistan'da
Pakistan'ın Karaçi kentine gelen Real Madrid'in eski futbolcularını, Pakistan milli futbol takımı kaptanı Saddam Hüseyin karşıladı.
Saddam Hüseyin - 09.01.2019
Irak'ta Şii Siyasi Partiler Arasında ABD Askerleri Tartışması
ABD'nin Irak'ta 5 bin askeri var Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü var.
Saddam Hüseyin - 08.01.2019
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Irak'ta, eski Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin, Irak'ın kuzeyine dönük bir saldırı başlattığında, canlarını kurtarmak için Türkiye'ye sığınan yarım milyon insana hiç tereddüt etmeden sınırlarını açtığını anlatan Erdoğan, Beşşar Esed yönetimi, Suriye'de insanlara baskı yaptığında kökenlerine ve meşreplerine bakmadan hepsinin hakkını, hukukunu Türkiye'nin savunduğunu söyledi.
Saddam Hüseyin - 07.01.2019
Irak'taki Şii Milis Gücünden "Ülkedeki ABD Güçlerini Vurma" Tehdidi
ABD'nin Irak'ta 5 bin askeri var Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü var.
Saddam Hüseyin - 07.01.2019
ABD'nin Kerkük'teki Askeri Üssünü Genişleteceği İddiası
ABD'nin Irak'taki askeri üsleri Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü var.
Saddam Hüseyin - 06.01.2019
ABD Askerlerinin Bağdat'taki Çarşı Gezisine Tepki
- ABD'nin Irak'ta 5 bin askeri var Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü var.
Saddam Hüseyin - 05.01.2019
İran-Irak Savaşında 400 Bin İranlı Kimyasal Saldırı Mağduru Oldu
Bölgedeki bazı devletlerin de desteğini alan Saddam Hüseyin, geçmişten bu yana çözülemeyen Şattül Arap su yolundaki hakkını gerekçe göstererek savaş ilan etti.
Saddam Hüseyin - 31.12.2018
Saddam'ın İdamının Üzerinden 12 Yıl Geçse de Irak'ta Sular Durulmadı
Irak'ta eski Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin'in idam edilişinin üzerinden 12 yıl geçse de ülkenin güvenlik alanındaki sıkıntıları ve siyasi karışıklık sürüyor.
Saddam Hüseyin - 27.12.2018
Grafikli - "Suriye'den Çekilme Kararı Sonrası Dikkatler ABD'nin Irak'taki Askeri Varlığına Çevrildi"
Trump, eşi Melania Trump ile dün Irak'ın Enbar vilayetindeki Aynü'l Esed Askeri Üssü'ne gelerek, burada bulunan Amerikan askerleriyle bir araya gelmişti. Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü var.
Saddam Hüseyin - 26.12.2018
Iraklı Elektronik Mühendisi Deaş'dan Kaçtığı Adıyaman'da Hurdacılık Yapıyor
Irak'ta Saddam Hüseyin'in devrilmesinin ardından başlayan iç savaş nedeniyle ülkelerinden kaçarak Türkiye'ye sığından elektronik mühendisi Mustafa Elhamdi, Adıyaman'da hurda toplayarak geçimini sağlıyor.
Saddam Hüseyin - 25.12.2018
Irak'ta Saddam Resimleri Taşıyan Öğrenciler Okuldan Atıldı
Irak'ın batısında yer alan Enbar vilayetinde, ülkenin devrik lideri Saddam Hüseyin'in resmini taşıyan 3 üniversite öğrencisi okuldan atıldı.
Saddam Hüseyin - 25.12.2018
Saddam Hüseyin'in Resmini Taşıyan Öğrenciler Okuldan Atıldı
Irak Anbar Üniversitesinin kampüsünde Saddam Hüseyin'in resmini taşıyan öğrencilerin okuldan atıldığı bildirildi.
Saddam Hüseyin - 16.12.2018
Irak Cumhurbaşkanı Salih İngiliz Vatandaşlığından Ayrıldı
Açıklamada ayrıca "Salih'in, eski rejime (Saddam Hüseyin) muhalefeti sırasında verdiği vatandaşlıktan dolayı İngiltere'ye teşekkür ettiği" aktarıldı.
Saddam Hüseyin - 16.12.2018
Katar Uzlaşıya Sırtını Dönmedi"
Irak'ın güney sınırında yer alan Kuveyt, 2 Ağustos 1990'da Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in Baas Ordusu tarafından 7 ay boyunca işgal edilmişti.
Saddam Hüseyin - 14.12.2018
Böyle Müttefiklik Olmaz"
Yüzyıllar önce de Musevilerin sıkıştıklarında bu topraklara geldiğini, insanların dinine, kim olduğuna bakmadan onlara sahip çıkıldığını vurgulayan Soylu, şöyle devam etti: "Osmanlı-Rus harbinden sonra Kafkaslar'dan Abazalar, Tatarlar, Gürcüler, Çerkezler, herkes bu topraklara geldi. Kırım'dan bu topraklara geldiler. Bulgaristan'dan bu topraklara geldiler Osmanlı-Rus harbinde. Sadece ve sadece soydaşımız ve dindaşımız diye. Bu topraklar onlara yurt oldu. Hep beraber büyük bir millet olduk. Kimse sırtını dönmedi. Binlerce kilometre öteden geldiler, evlerini barklarını bıraktılar. Kurtuluş mücadelemizden sonra Selanik'ten mübadiller geldi, bizim kardeşlerimiz. Yol verildi, arsa verildi, ev yapıldı. Onlarla kardeş olduk, sırtımızı dönmedik. Rahmetli Menderes'in başbakanlığı döneminde aynısı Yugoslavya'da yaşandı, Kosova'da, Bosna'da. Nineler evlatlarına dediler ki, 'Gidin canınızı kurtarın'. Annelerini, babalarını orada bıraktılar. Yürüyerek can havliyle, koşarak Anadolu topraklarına geldiler. Kimisi İstanbul'da, Adana'da, Nevşehir'de ocak kurdu." Saddam Hüseyin'in Irak'ta kimyasal silahla zehirlemek istediği Peşmergelere Türkiye'nin ev sahipliği yaptığını hatırlatan Soylu, "Biz büyük bir milletiz.
Saddam Hüseyin - 08.12.2018
Kuveyt 23 Yıl Önce 50 Iraklıyı İdam Etti İddiası
Irak'ın güney sınırında yer alan Kuveyt, 2 Ağustos 1990'da Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in Baas Ordusu tarafından 7 ay boyunca işgal edilmişti.
Saddam Hüseyin - 07.12.2018
Japonlar 'O Uçuş'un Mürettebatını Unutmuyor
"YÜZYILIN KURTARMA OPERASYONU" İran-Irak Savaşı şiddetlendiği sıralarda, bir Japon firmasının çalışanları ve ailelerinin aralarında bulunduğu 215 Japon, Tahran'da mahsur kalmıştı. Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in, İran hava sahasından geçecek sivil uçakların bile vurulacağını ve saldırının 19 Mart'ta başlayacağı açıklaması Japonlar'ın tahliye edilmesini zorunlu kılmıştı.
Saddam Hüseyin - 07.12.2018
Japonlar 'O Uçuş'un Mürettebatını Unutmuyor
-JAPONLARIN KALBİNDE TAHT KURAN 33 YIL ÖNCEKİ ÖZEL UÇUŞU KABİN EKİBİ ANLATTI  Haber-Kamera: Enver ALAS - İSTANBUL / DHA İran-Irak savaşı sırasında Tahran'da mahsur kalan 215 Japon'u başarılı bir operasyonla Türkiye'ye getiren THY uçağının mürettebatı, üzerinden 33 yıl geçmesine rağmen Japonlar'dan büyük saygı görüyor. Büyük minnettarlık duydukları kabin ve kokpit ekibini Japonya'nın özel etkinliklerine davet eden Japonlar, her vesileyle onları kahramanlıklarıyla anıyor. Önceki akşam Japonya İmparatoru'nun doğum günü vesilesiyle düzenlenen resepsiyona da davet edilen ekip, burada da büyük ilgi gördü. Tarihi uçuşun kabin amiri Ayşe Özalp, bu ilgi için, "Japon dostlarımız bizi unutmuyorlar, büyük saygı gösteriyorlar. Biz de onları unutmayacağız" derken, kabin memuru Müge Sayar ise "Japon halkı bizi kahraman olarak görüyor. Bugün burada gördüklerinde bile minnet duygularını ifade ediyorlar" ifadesini kullandı.  1985'teki İran-Irak savaşı sırasında mahsur kalan 215 Japon vatandaşın kurtarılması için Türkiye'den gönderilen özel uçakta, gözlerini kırpmadan görev alan 11 kişilik mürettebat arasındaydılar. Bombaların ortasında kalan Japonlar'ı başarılı bir operasyonla havalimanından alıp Türkiye'ye getirerek, kahramanlık destanı yazdılar. Japon halkı, başta uçağın mürettebatı olmak üzere Türkiye'ye hep minnet duydu. Japonlar, 'yüzyılın sınır ötesi kurtarma operasyonu' adını verdikleri olayın kahramanlarını hiç unutmadı. 3'ü kokpit 8'i kabin olmak üzere 11 kişilik mürettebata 2006 yılında Tokyo'da Japon İmparatorluk Nişanı verildi. 215 Japon'un kurtarıldığı bu olay, Japonya'da tarih kitaplarında yer alırken; Türk-Japon ortak yapımı bir sinema filmi ile belgesellere konu oldu. Türk ve Japon dostluğunun gelişmesinde önemli katkı sağlayan ekip, hem Japonya'da hem Türkiye'de yapılan birçok etkinliğe de özel olarak davet ediliyor.    JAPONLAR'DAN BÜYÜK İLGİ 19 Mart 1985'te THY'nin TC-JAY tescilli 'İzmir' adlı DC10 tipi uçağıyla İstanbul-Tahran arasında güç koşullarda gerçekleşen 9,5 saatlik tarihi uçuşta yer alan kabin ekibi, önceki akşam bir kez daha Japonlar'dan büyük ilgisiyle karşılaştı. Japonya İmparatoru Akihito'nun doğum günü vesilesiyle Japonya Başkonsolosluğu tarafından Beşiktaş'ta bir otelde resepsiyon düzenlendi. Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Hisao Nishimaki'nin ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyonun özel konukları arasında 'Tahran Seferi'nde görevli 8 kişilik kabin ekibinden, kabin amiri Ayşe Özalp, Manolya Komutan, Deniz Cansız, Müge Sayar, Nuray Şalcı ile bugün hayatta olmayan pilotların ailelerinden temsilciler vardı.  TARİHİ OPERASYONUN KABİNDEKİ DETAYLARI  Emeklilik günlerini yaşayan kabin görevlileri, 33 yıl önceki olayda Japonları Tahran'dan kurtarma sırasında kabinde yaşananları DHA'ya anlattı. Uçuşun riskli olmasına rağmen görev almayı tercih ettiğini belirten, Ayşe Özalp, "O gün sabah nöbetine geldim. Uçuş tebliğ edildiğinde kabul ettim. Riskli bir uçuştu. O uçuşta ben ve arkadaşlarım görev aldık. Tahran'dan kalkıp Türkiye sınırına geçtiğimizde ateşkes bitmişti. Uçağın arızalanması durumunda biz de orada kalabilirdik. Ancak görevi kabul ettikten sonra böyle şeyler düşünülmüyor. Uçağın bütün hazırlıkları İstanbul'da yapılmış, yiyecek içecek ikramı uçağa yüklenmişti" dedi.  "GURUR DUYUYORUM" Yaşadıkları tarihi olayın hafızalarda halen taze olduğunu vurgulayan Kabin Amiri Özalp,  şöyle konuştu: "Japonlar bu tarihi bize hiç unutturmuyorlar. Her yıl bizi sık sık arıyorlar. Bize 2006 yılında Tokyo'da Japon İmparatorluk nişanı verdiler. Japon dostlarımız bizi unutmuyor biz de onları unutmayacağız. Japonlar özel insanlar. Bu olayın ardından bize inanılmaz ilgi gösterdiler. Bizi tanıyan her Japon, büyük saygı gösteriyor. Bizimle fotoğraf çektirmek istiyorlar. Tabii, hala inanamıyoruz; çünkü üzerinden çok zaman geçti. Gurur duyuyorum, iyi ki bu uçuşa katılmışım." "JAPONLARIN KALBİNDE TAHT KURDUK" Deniz Cansız ise uçuş görevinin kendisine tebliğ edilmesiyle ilk başta korkuya kapıldığını ancak mahsur kalan Japonların yerine kendini koyduğunu ve görevi bundan sonra kabul ettiğini dile getirdi. Cansız, "İlk başta korkmadım dersem yalan olur. Ancak kendimi o insanların yerine koyduğumda heyecanlandım ve kutsal bir görev olduğunu düşünerek kabul ettim. O anda bütün korkumuzu da unuttuk. Uçak Tahran'a indiğinde havalimanındaki Japonların koşturmaları, hiçbir karışıklığa meydan vermeden sırayla koltuklarına oturup arkadan gelenlere yer açmaları; gerçekten çok heyecan vericiydi. O gün o uçakta olduğum için çok mutluyum. Hem o insanların kalbinde büyük bir taht kurduk hem de bir imparator tarafından onurlandırılmak bizim için çok kutsal bir şey oldu. Ömrümün sonuna kadar bunu gururla taşıyacağım" diye konuştu. Uçağın Tahran'dan hareket etmesiyle Japonların da çok heyecanlı olduğunu aktaran Cansız, "Japonlar bir an önce uçağın Türk hava sahasına girmesini istiyorlardı. Kaptan, Türk hava sahasına girdiğimizi anons ettiğinde büyük bir alkış koptu. Uçak, İstanbul'a indiğinde bütün yolcular mutluluktan havalara uçtu" diyerek kabinde yaşanılanları dile getirdi.   "TARİH DERSİ KİTAPLARINDA OKUTULUYOR" "Japon halkı bizi kahraman olarak görüyor" diyen Müge Sayar ise "Bize her zaman 'kahraman' olduğumuzu hissettirdiler. Bugün burada gördüklerinde bile minnet duygularını ifade ediyorlar. Son derece vefalılar. Kızım Japon tarihi dersi aldı; orada bile bizim adımızın geçtiğini bu olayın tarih dersi kitaplarında okutulduğunu biliyoruz. Bu çok güzel bir duygu" ifadelerini kullandı.  Tahran uçuşunda kabin ekibinin en kıdemsizi olan Nuray Şalcı da, uçuşun bütün ekip için kahramanlık öyküsüne dönüşen bir anı olduğunu söyledi. Şalcı, "Bu kahramanlık hikayesinde yer aldığımız için çok mutluyuz. O insanların kendilerini kurtaracak uçağa koşarak gelip yerlerine oturmaları çok güzel bir anıydı. Tahran'dan dönüşte tehlikeyi iyice anladık. Savaş alanından kaçan insanların konuşmaları, çığlıkları bize gerçeği gösterdi" diye konuştu.  BAŞKONSOLOSTAN TÜRK-JAPON DOSTLUĞU VURGUSU Resepsiyonda konuşan Japonya Başkonsolosu Hisao Nishimaki de Ertuğrul Fırkateyni olayından sonra Türk-Japon Dostluğunun tarihsel gelişim süreci içerisinde  en büyük olaylardan birinin Tahran'daki kurtarma operasyonu olduğunu ifade etti.  "YÜZYILIN KURTARMA OPERASYONU" İran-Irak Savaşı şiddetlendiği sıralarda, bir Japon firmasının çalışanları ve ailelerinin aralarında bulunduğu 215 Japon, Tahran'da  mahsur kalmıştı.  Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in, İran hava sahasından geçecek sivil uçakların bile vurulacağını ve saldırının 19 Mart'ta başlayacağı açıklaması Japonlar'ın tahliye edilmesini zorunlu kılmıştı.
Saddam Hüseyin - 05.12.2018
Grafikli - ABD Erbil'deki Harir Askeri Hava Üssü'nü Genişletiyor
İran sınırına en yakın askeri hava üssü Harir Askeri Hava Üssü, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin tarafından Irak-İran arasında yaklaşık 8 yıl süren savaş döneminde inşa edildi.
Saddam Hüseyin - 04.12.2018
Nükleer Anlaşmayla İran 2 Sene Nefes Aldı"
ABD ile masaya oturmalarının ona güvendikleri anlamına gelmediğini dile getiren Ruhani, İran'ın devrim lideri Ayetullah Ruhullah Humeyni zamanında dönemin Dışişleri Bakanı'nın Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin hükümetiyle 2 sene müzakere ettiğini hatırlattı.
Saddam Hüseyin - 04.12.2018
Kerküklü Çiftçiler Saddam Döneminde İstimlak Edilen Topraklarını İstiyor
Irak'ın Kerkük kentinde çiftçiler Saddam Hüseyin döneminde istimlak edilen tarım arazilerinin geri verilmesi için gösteri düzenledi.
Saddam Hüseyin - 30.11.2018
Erdoğan Olağanüstü Bir Şekilde Akıllıca Davrandı"
Uzun zaman Kaşıkçı'yı takip ettiğini, hatta Kaşıkçı'nın ABD'ye yerleşmesi konusunda yardım ettiğini ve ABD toplumuna nasıl katkıları olacağına yönelik bir mektup yazdığını anlatan Rubin, şöyle devam etti: "Suudi Arabistan'da da çok defalar onu ziyaret ettim. İstanbul ve Amerika'da buluştuk. Eleştirel olduğunu biliyordum. Dünyanın o bölgesinde gençliğinde İslamcı tonları olan pek çok insan zaman geçtikçe daha demokratik oldular. Eleştireldi ama Suudi yapısının da parçasıydı. Bırakın devlete karşı bir tehdit olmayı, onu bir muhalif olarak tanımlamak bile çok zordu. Bir siyasi partisi yoktu, takipçileri ya da silahları yoktu, sadece sesi vardı ama çok güçlü bir ses. Ayrıca Muhammed bin Salman'ın veliaht prensten daha fazlası olması Suudi Arabistan'ı değiştirdi. Saddam Hüseyin gibi gerçek bir diktatöre dönüştü.
Saddam Hüseyin - 28.11.2018
Kaşıkçı Cinayeti Suudi Hanedanındaki İktidar Savaşının Sonucu"
- "Bin Selman, Saddam Hüseyin'in günlerini hatırlatıyor" Bin Selman'ın bu operasyonlarda direkt müdahelesine yönelik şu ana kadar 'kesin bir delil' bulunamadığını savunan yazar, Ubeyd ve Kaşıkçı operasyonlarının kraliyet içinde özel bir hücre yapı tarafından organize edilmiş olabileceğini iddia etti.
Saddam Hüseyin - 10.11.2018
Irak, Kuveyt'e Savaş Tazminatı Ödeyecek
Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin, Ağustos 1990'da Irak'ın bir parçası olduğunu iddia ettiği Kuveyt'i işgal etmiş, ABD önderliğinde oluşturulan uluslararası koalisyon Şubat 1991'de Kuveyt'i Irak'ın elinde geri almayı başarmıştı.
Saddam Hüseyin - 10.11.2018
Grafikli - Deaş'ın Irak'taki Toplu Mezarları
DEAŞ, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in doğum yeri olan vilayet merkezi Tikrit'te yer alan Spyker Askeri Üssü'nü basıp çoğunluğu öğrenci olan birçok askeri öldürmüştü.
Saddam Hüseyin - 08.11.2018
Hak-İş ile Kuveyt Kamu Çalışanları Federasyonu İşbirliği Yaptı
Kuveyt Emirliği ile Türkiye arasındaki ilişkilerin tarih boyunca olumlu bir çizgide ilerlediğini anlatan Arslan, "Kuveyt Emirliği ile Türkiye arasında köklü ilişkiler mevcuttur. Özellikle Saddam Hüseyin'in Kuveyt'i işgal etmesine karşı Türkiye ciddi bir tavır almış, işgalin sona ermesi için çaba sarf etmiştir.
Saddam Hüseyin - 08.11.2018
Arslan, "Kuveyt'teki Sendikalarla İlişkilerimizi Arttırıyoruz"
"Kuveyt Emirliği ile Türkiye arasında köklü ilişkiler mevcuttur" Kuveyt Emirliği ile Türkiye arasındaki ilişkilerin tarih boyunca olumlu bir çizgide ilerlediğini anlatan Arslan, "Kuveyt Emirliği ile Türkiye arasında köklü ilişkiler mevcuttur. Özellikle Saddam Hüseyin'in Kuveyt'i işgal etmesine karşı Türkiye ciddi bir tavır almış, işgalin sona ermesi için çaba sarf etmiştir" diye konuştu.
Saddam Hüseyin - 07.11.2018
Destici: ABD'nin İran'a Uyguladığı Yaptırımlar Zorbalıktır
'DÜNYANIN KADERİ BİR ÜLKENİN ÇIKARLARINA BIRAKILAMAZ' Destici, ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırım kararlarının uluslararası hukuka aykırı ve dünya üzerindeki diğer devletleri hiçe sayarak uygulamaya sokulduğunu söyledi. Büyük Birlik Partisi olarak bütün dünya devletlerinin ve Türkiye'nin bu haksız kararı tanımamaya davet ettiklerini vurgulayan Destici, şöyle konuştu: "Kendisinden başka hiçbir devletin söz hakkı olduğunu kabul etmeyen bir haydut edasıyla kararlarını dikte ettirmeye çalışan ABD'ye karşı, herkesin sesini yükseltmesinin zamanı geldi de geçiyor bile. Yakın zamanda ülkemize yaptırımlar uygulayan, onlarca yıl teröre en büyük desteği veren ABD'nin, İran'a karşı uyguladığı bu yaptırımlar, tabiri caizse zorbalıktır. Dünyanın kaderi bir ülkenin çıkarlarına bırakılamaz. ABD'nin bugün destek verdiği devlet, yarın en büyük yıkımı görür. Komşumuz Irak'ın ne hale geldiği ortada. ABD'nin, başlarda Saddam Hüseyin ile ilişkileri en üst seviyedeydi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saddam Hüseyin Haberleri | Saddam Hüseyin Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Saddam Hüseyin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saddam Hüseyin kimdir, hayatı ve biyografisi. Şırnak 50 Bin Liralık Güvercinlerine Gözü Gibi Bakıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 15:03:51. #1.15#

title