SADDAM HÜSEYİN HABERLERİ

Saddam Hüseyin haber, Saddam Hüseyin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saddam Hüseyin - 23.01.2020
IKBY Başkanı Barzani: "Irak'ın diğer bölgelerinde yaşananlardan kendimizi soyutlayamayız"
Genç ve dinamik bir nüfusa sahip Irak'ta, yeni neslin Saddam Hüseyin dönemini tam olarak bilmediğini ve yeni bir yaşam istediğini dile getiren Barzani, şunları kaydetti: "Yeni nesil, Irak'taki yaşamı dünyanın diğer bölgeleriyle kıyaslıyor.
Saddam Hüseyin - 23.01.2020
ABD'nin Irak'taki üslerini korumak için Patriot sistemi kuracağı iddia edildi
ABD'nin Irak'taki askeri üsleri Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede 9 askeri üssü olduğu biliniyor.
Saddam Hüseyin - 22.01.2020
ABD'nin öldürdüğü Haşdi Şabi Komutanı Mühendis'in yerine yeni isim belirlendi iddiası
Basri, 1998 yılında Mühendis'ten devraldığı Bedir Tugayları komutanlığını 2000 yılında, halihazırda da bu görevde bulunan Hadi Amiri'ye bıraktı ABD'nin 2003'te Irak'ı işgal etmesi ve Saddam Hüseyin'in devrilmesinden sonra kurulan kabinelerde Basri, Eğitim Bakanı ve Çalışma Bakan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Saddam Hüseyin - 16.01.2020
Kerkük'te 40 yıl önce şehit edilen Türkmen liderler anıldı
ITC Başkan Yardımcısı Hasan Turan ise, Irak'ta Saddam Hüseyin yönetimi ve terör örgütlerine yönelik mücadelelerde Türkmenlerin de diğer etnik gruplar kadar kurban verdiğini ifade etti.
Saddam Hüseyin - 04.01.2020
Irak'tan ABD'nin ülkedeki çalışmalarını sınırlandıran karar
Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü var.
Saddam Hüseyin - 29.12.2019
Haftanın tarihine bakış
2006- Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin, asılarak idam edildi.
Saddam Hüseyin - 18.12.2019
Irak'ın Necef kentinde ortaya çıkan toplu mezar Şiilere ait
Irak yerel medyasında, ekim ayında Necef kentinde 400 metre uzunluğunda toplu mezar bulunduğu, buradaki kalıntıların da ülkenin devrik lideri Saddam Hüseyin tarafından 1980'lerde öldürülen Kürtlere ait olduğu iddia edilmişti.
Saddam Hüseyin - 13.12.2019
Irak'ta belirsizliğin temel parametreleri
Saddam Hüseyin'in devrilmesiyle sonuçlanan ABD operasyonuyla başlayan dönem, iç savaş, mezhepsel kutuplaşma, örgütlerin fiili kontrol alanları, ülkenin ABD ve İran arasında vekalet savaşının meydanına dönüşmesi, DEAŞ'ın ortaya çıkışı ve bertaraf edilmesi gibi çok sayıda olağanüstü sürece sahne oldu.
Saddam Hüseyin - 08.12.2019
Haftanın tarihine bakış
2003- Devrik Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin, doğum yeri Tikrit'e 20 kilometre uzaklıktaki El Dor kasabasında bir sığınakta ABD birliklerince yakalandı.
Saddam Hüseyin - 03.12.2019
NATO üyeleri için Türkiye'yi anlama kılavuzu
Haritalara akıllıca bakın: Orta Doğu tehlikeli bir yer Batılı aydınlar, Türkiye'nin, mesela, Lichtenstein veya Monaco gibi bir aktörler ile komşu olacak derecede talihli bir ülke olmadığına dair soğuk jeopolitik gerçekliği kavramalılar. Türkiye, İran, Irak ve Suriye'yle sınır komşusu olan bir NATO ülkesi. Ankara, başka hiçbir NATO ülkesinin karşı karşıya olmadığı derecede çetin zorluklarla yaşamak zorunda. 2005 yılında Suriye Arap Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Kore yapımı bir Scud-D balistik füzesini test etti. Test, kitle imha silahları taşıyan harp başlıklarına imkan tanıyacak şekilde havada infilak (air-burst) modunda gerçekleştirildi. Füze parçaları Türk topraklarına düştü. Bir diğer yaşanmış örnekte, İsrail Hava Kuvvetleri 2007 senesinde Suriye'nin Deyrizor'daki gizli nükleer reaktörünü vurdu. Bu sefer operasyonu yapan uçakların yakıt tankları Türkiye'nin bir sınır şehrine düştü. Böyle hadiselere Portekiz'de ya da Belçika'da tesadüf etmek pek mümkün değildir, değil mi? Konuyu bir adım daha ileri götürelim. Bir anlığına Saddam Hüseyin ve Hafız Esed'in Baasçı rejimlerinin, doymak bilmez kitle imha silahları ve balistik füze programlarıyla, ayrıca bölgeye yönelik terörizm sponsorluğu gibi konseptleriyle size on yıllar boyunca komşuluk yaptıklarını hayal edin.
Saddam Hüseyin - 01.12.2019
Irak'ın Necef vilayetinde 25 gösterici yaralandı
Irak İslam Devrimi Yüksek Konseyi'nin başkanlığını yapan Hakim, Saddam Hüseyin'in devrilmesi için çalışmış ve İran'da 20 yıldan fazla sürgün hayatı yaşamıştı.
Saddam Hüseyin - 30.11.2019
Irak'ta Sünniler ilk defa hükümet karşıtı gösterilere destek verdi
Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'den sonra haklarının gözardı edildiğini, siyasi sistemden dışlandıklarını dile getiren Sünniler, tepkilerini belirtmek için birçok defa gösteriler düzenledi.
Saddam Hüseyin - 23.11.2019
ABD Başkan Yardımcısı Pence, Irak ziyaretinde Bağdat yetkilileriyle görüşmedi
Saddam Hüseyin rejimini devirmek için Mart 2003'te Irak'ı işgal eden ABD'nin bu ülkede bilinen 9 askeri üssü var.
Saddam Hüseyin - 22.11.2019
Irak'ta işgal edilen Um Kasr Limanı yeniden açıldı
En az 329 kişi hayatını kaybetti Saddam Hüseyin'in 2003 yılında düşüşünden bu yana yapılan en büyük protestolarda Irak'ın güney kesimlerinde ve başkent Bağdat'ta ekim ayının başından bu yana en az 329 kişi hayatını kaybetti.
Saddam Hüseyin - 20.11.2019
SETA'da "Orta Doğu'da Sivil Toplum: İmkanlar ve Kısıtlılıklar" kitabının tanıtım paneli
Bulgur da Irak'taki STK'ların durumuna dair yaptığı sunumda, ülkede Amerikan işgali öncesindeki dönemde sivil toplum rollerinin Saddam Hüseyin iktidarı tarafından kısıtlandığının altını çizdi.
Saddam Hüseyin - 18.11.2019
ABD basını İran'ın Irak'taki "siyasi hegemonyası"yla ilgili gizli belgeleri yayınladı
"Abdulmehdi'nin eskiden beri İran'a çalıştığı" iddiaları Irak Başbakanı Abdulmehdi, devrik lider Saddam Hüseyin döneminde de İran ile yakın ilişkilere sahipti.
Saddam Hüseyin - 02.11.2019
Türk Restoranı Bağdat eylemcilerinin kalesi oldu
Irak'ın devrik Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin döneminde faaliyet gösteren Türk lokantası yıllar önce kapandı ancak binanın adı Türk Restoranı olarak kaldı.
Saddam Hüseyin - 02.11.2019
Türk Restoranı binası Bağdat eylemcilerinin kalesi oldu
Irak'ın devrik Cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin döneminde faaliyet gösteren Türk lokantası yıllar önce kapandı ancak binanın adı Türk Restoranı olarak kaldı.
Saddam Hüseyin - 31.10.2019
Su Ürünleri Kanunu'nda değişiklik teklifi Genel Kurulda
Erdoğmuş, konuşmasında, "650 yılında Fırat'ın doğusunda Sıffin Savaşı meydana geldi. Savaşın seyri değişince oradaki iktidar mensupları savaşçıların kılıç ve mızraklarına Kur'an sayfalarını geçirerek, ilk defa İslam tarihinde Kur'an-ı Kerim'i istismar ettiler. Tarih buna tanıklık etti. Emeviler, iktidarlarına hizmet etmek için yaptı. Saddam Hüseyin de iktidarını uzatmak için başlattığı operasyona Kur'an'da bir sure olan Enfal adını verdi.
Saddam Hüseyin - 27.10.2019
Kuveyt 29 yıl sonra Irak'tan 200 bin kitabı geri aldı
Ne olmuştu? Irak ordusu 2 Ağustos 1990'da Kuveyt'i işgal ederek 2 gün içinde ülkenin yönetimini ele geçirmiş, Saddam Hüseyin yönetimi 9 Ağustos'ta Kuveyt'i Irak'a bağladığını duyurmuştu.
Saddam Hüseyin - 18.10.2019
"Barış Pınarı" kara propogandayı da yendi
2017 yılında Collins sözlükleri tarafından yılın kelimesi seçilen "fake news", yani "sahte haber" kavramı bugünlerde yine gündemde. Özellikle toplumsal sorunlar, kamuoyundaki tartışmalı konular, savaş veya çatışma dönemlerinde adeta bir zincir halinde paylaşılan bu yalan haberler sadece Türkiye'nin değil, birçok ülkenin sıklıkla karşılaştığı bir sorun. Aslında savaş ve çatışma zamanlarında paylaşılan bu tip yalan haberleri sadece dijital dünyaya veya yeni medyaya yüklemek yanlış olur. Nitekim 1990'lı yıllarda Irak'ın Kuveyt'i işgaliyle başlayan ve Körfez Savaşı'nın gerçekleştiği günlerde medya tarafından sürekli gösterilen, petrole bulanmış bir karabatak görüntüsü uzun süre gündemde kalmıştı. Bu görselle Saddam Hüseyin'in körfez kıyılarını kirlettiği ve hayvanları öldürdüğü gibi bir algı oluşturulmak istenmişti.
Saddam Hüseyin - 14.10.2019
Türkiye'den uluslararası medyaya "manipülatif haberlere son verin" çağrısı
Arslan, Saddam Hüseyin'in Kuzey Irak'ta Kürtlere kimyasal silahlarla saldırdığında da yüz binlerce Kürde yine sadece Türkiye'nin kapılarını açtığını anımsatarak, Barış Pınarı Harekatı'nın sadece YPG/PKK'lı eli kanlı teröristlere karşı gerçekleştirildiğinin altını çizdi.
Saddam Hüseyin - 11.10.2019
Saddam'ın kızından Trump'ın açıklamasına cevap
ABD Başkanı Donald Trump'ın 2003'teki Irak işgali "Büyük bir Hata" olarak nitelendirmesinin ardından, devrik lider Saddam Hüseyin'in kızından açıklama geldi.
Saddam Hüseyin - 11.10.2019
Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları
Türklerin tarih boyunca muhtaç insanlara kucak açtığına işaret eden Akarca, "İspanya'daki Musevilerden tutun, Nazilerden kaçan bilim adamları ve Bulgaristan'dan kaçan Türk azınlıklar. Onların hepsi memleketimize geldi. Saddam Hüseyin'den kaçan Kürt kardeşlerimiz, hepsi Türkiye'yi güvenli liman olarak gördü.
Saddam Hüseyin - 01.10.2019
Saddam'ın danışmanı Cezayir'de cumhurbaşkanlığına aday
Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in danışmanlığını yapan Ahmed Şuteri, Cezayir'de 12 Aralık'ta düzenlenmesi planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığını koyduğunu açıkladı.
Saddam Hüseyin - 28.09.2019
Malezya Başbakanı Mahathir'den Uygur açıklaması
Mahathir, dünyanın birçok mesele gibi Arakan sorununa da sessiz kaldığının altını çizerek, "Saddam Hüseyin meselesinde büyük güçler (Irak) ülkeye girdi.
Saddam Hüseyin - 26.09.2019
"Güçlü ülkeler Birleşmiş Milletleri umursamıyor"
Mahathir, Irak'ta Saddam Hüseyin'in diktatörlükle suçlanıp ABD'nin Irak'a müdahale ettiğini hatırlatarak, "Fakat söz konusu Myanmar olunca kimse işgali veya hükümeti devirmeyi düşünmüyor.
Saddam Hüseyin - 24.09.2019
Kuveyt'ten Irak'a "sınır sorununu körükleme" suçlaması
Kuveyt ve Irak arasındaki ilişkiler, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in 1990'da Kuveyt'i işgal etmesinden sonra tamamen kesilmişti.
Saddam Hüseyin - 24.09.2019
İran'dan AB ülkelerine "zamanında Saddam'ı destekledikleri" suçlaması
İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, Saudi Aramco saldırısından İran'ın sorumlu olduğunu belirten ortak bir bildiri yayınlayan ve nükleer anlaşmada taahhütlerini yerine getirmeyen Fransa, Almanya ve İngiltere'nin, İran-Irak Savaşı sırasında da Saddam Hüseyin'e destek verdiğini belirterek,...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saddam Hüseyin Haberleri | Saddam Hüseyin Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Saddam Hüseyin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saddam Hüseyin kimdir, hayatı ve biyografisi. Altunköprü Katliamı'nın 29. yılında anma törenleri koronavirüs nedeniyle ertelendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 15:23:52. #1.14#

title