SADDAM HÜSEYİN HABERLERİ

Saddam Hüseyin haber, Saddam Hüseyin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saddam Hüseyin - 26.10.2017
İram'da "İran-Abd İlişkileri ve Nükleer Anlaşmanın Geleceği" Paneli
Asgarkhani, bu şekilde İran'ın NPT'yi tam olarak uygulamasını istendiğine dikkati çekerek, Saddam Hüseyin döneminde Irak'a yöneltilen taleplerin şimdi İran'a yöneltildiğini ve Irak'a karşı kullanılan argümanların İran için de kullanıldığını dile getirdi.
Saddam Hüseyin - 22.10.2017
Irak Ordusu: Peşmerge Köprüyü Böyle Uçurdu
Köprü, 1980 yılında İran Irak savaşı sırasında Saddam Hüseyin tarafından Hindistan'dan getirilen bir mühendis tarafından yapıldığı için ismi Hindistan köprüsü olarak geçiyor.
Saddam Hüseyin - 22.10.2017
Irak Ordusu: Peşmerge Köprüyü Böyle Uçurdu
Köprü, 1980 yılında İran Irak savaşı sırasında Saddam Hüseyin tarafından Hindistan'dan getirilen bir  mühendis tarafından  yapıldığı için ismi Hindistan köprüsü olarak geçiyor.
Saddam Hüseyin - 22.10.2017
Irak Ordusu: Peşmerge  Köprüyü Böyle Havaya Uçurdu
Köprü, 1980 yılında İran Irak savaşı sırasında Saddam Hüseyin tarafından Hindistan' dan getirilen bir  mühendis tarafından  yapıldığı için ismi Hindistan köprüsü olarak geçiyor.
Saddam Hüseyin - 22.10.2017
Dha Yurt;ırak Ordusu: Peşmerge  Köprüyü Böyle Uçurdu
Köprü, 1980 yılında İran Irak savaşı sırasında Saddam Hüseyin tarafından Hindistan' dan getirilen bir  mühendis tarafından  yapıldığı için ismi Hindistan köprüsü olarak geçiyor.
Saddam Hüseyin - 19.10.2017
Roma'daki Diplomasi Festivali'nde Türkiye Konuşuldu
Esenli, uluslararası toplumun Halepçe katliamında Irak'ta Saddam Hüseyin'e, Suriye'de Hama'daki katliamdan ötürü Beşşar Esed'e zamanında gerekli tepkileri göstermiş olması halinde bugünlere gelinmemiş olunabileceğini söyledi.
Saddam Hüseyin - 17.10.2017
AK Parti TBMM Grup Toplantısı
Bölgede yaşayan yerli ahaliyle sorunları bulunmadığını vurgulayan Yıldırım, hem Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in katliamlarından hem de Körfez harekatından kaynaklanan sorunlara çözüm üreten Türkiye'nin, baştakiler ne kadar yanlış yaparsa yapsın bu tutumunu değiştirmeyeceğinin altını çizdi.
Saddam Hüseyin - 08.10.2017
Ressam Hani Mazhar'ın Sergisi Açıldı
Hani Mazhar ile 20 yılı aşkın bir dostluğu olduğuna işaret eden Alahmad, şunları söyledi: "Hani ile birlikte Halep'te birçok sergi yaptık. Irak'tan ayrılması, onun adına çok iyi oldu. Gemiyle ayrıldı Irak'tan ve o gemi bir petrol gemisiydi. O zamanlarda büyük diktatör Saddam Hüseyin vardı.
Saddam Hüseyin - 06.10.2017
Fotoğraflarla: Celal Talabani'nin Cenaze Töreni
Celal Talabani, Kürt siyasi hareketinin sembol isimlerinden biri olmanın yanı sıra Saddam Hüseyin rejimi dönemindeki silahlı isyanın liderlerindendi.
Saddam Hüseyin - 06.10.2017
Dha Yurt Bülteni-16
1975'TE IKYB'Yİ KURDU 1975 yılında Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'ni (IKYB) kuran Talabani, IKYB'nin sosyalist bir parti olacağını söyledi. IKYB, 1976 yılında Bağdat hükümetine karşı silahlı mücadeleye başladı. 1988 yılında Irak hükümetinin Kürtlere karşı kimyasal silah kullanmasıyla IKYB ağır bir yenilgi aldı. 1975 yılının Haziran ayında bir grup arkadaşıyla birlikte Suriye'nin başkenti Şam'da Kürdistan Yurtseverler Birliğini kurdu. 1 Haziran 1976'da IKYB Genel Sekreterliğine seçildi. 2003 yılında Saddam Hüseyin'in devrilmesinin ardında Irak siyasetinin en aktif isimlerinden biri olan Talabani, 2005 yılında Irak Cumhurbaşkanlığına seçildi.
Saddam Hüseyin - 04.10.2017
Eski Irak Cumhurbaşkanı Talabani'nin Ölümü
Açıklamada, "ABD, eski Irak Cumhurbaşkanı ve devlet adamı Celal Talabani'nin ölümü üzerine en derin taziyelerini sunmaktadır. Saddam Hüseyin tiranlığından bugünkü anayasal demokrasiye geçiş sürecinde faydalı işler yapan Talabani'yi gerçek bir vatansever ve ortak olarak hatırlıyoruz.
Saddam Hüseyin - 03.10.2017
Eski Irak Cumhurbaşkanı Talabani'nin Ölümü
KYB vasıtasıyla, KDP'den sonra Süleymaniye başta olmak üzere Kerkük ve Erbil'de önemli bir halk tabanı elde eden Talabani, özellikle 1980 ve 90'lı yıllarda Saddam Hüseyin'e karşı başlatılan ayaklanmalarda önemli rol oynadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saddam Hüseyin Haberleri | Saddam Hüseyin Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Saddam Hüseyin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saddam Hüseyin kimdir, hayatı ve biyografisi. Görüş - Washington Suudi Arabistan'ın Lübnan Planını Sunar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 06:16:57. #1.16#

title