Sadaka Kutusunu Çaldılar

Sadaka Kutusunu Çaldılar

Eyüp'te bir işyerine müşteri kılığında girerek sadaka kutusu çalan hırsız güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Sadaka Kutusunu Çaldılar

Eyüp'te bir işyerine müşteri kılığında girerek sadaka kutusu çalan hırsız güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Çalınan miktarın az olduğu için şikayetçi olmadığını belirten işyeri sahibi toplanan yardımların Afrika'da ihtiyaç sahipleri için toplandığını söyledi.

Olay, Kemerburgaz'da yeralan fatura ödeme merkezinde 06 Şubat 2013'te saat 10.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; elektrik ve su faturası ödeme bahanesiyle işyerine giren kimliği belirsiz bir şüpheli, ödeme yaptıktan sonra masadaki sadaka kutusunu çaldı. İşyeri sahibinin dikkatsizliğinden faydalanan ve sadaka kutusunu elindeki gazetenin arasına saklayan şüpheli daha sonra kayıplara karıştı. Olayı daha sonra fark eden işyeri sahibi sadaka kutusunun çalındığını kamera kayıtlarını izledikten sonra anladı. Çalınan kutuda yaklaşık 200 TL olduğunu ifade eden işyeri sahibi miktarın düşük olması dolayısıyla şikayetçi olmadı.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASI TARAFINDAN KAYDEDİLDİ

Sadaka kutusunu elindeki gazete arasına saklayan şüpheli işyerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde; işyerine yürüyerek gelen şüphelinin faturalarını ödediği ve bu sırada çevreyi kolaçan etmeye çalıştığı görüldü. Daha sonra sadaka kutusunu eliyle köşeye itekleyen şüphelinin fırsatı bulduğu sırada eliyle kutuyu alarak işyerinden uzaklaştığı görülüyor.

ÇALINAN PARALAR AFRİKA'YA GÖNDERİLECEKTİ

Çalınan miktarın az olduğu için polise gidip şikayetçi olmadığını ifade eden ve isminin açıklanmasını istemeyen işyeri sahibi, sadaka kutusundaki paraların Afrika'a yardım amacıyla toplandığını belirtti.

18.02.2013 08: 22: 11

TSI

NNNN - İSTANBUL