Saç Ekimi İçin Dubai, Güney Kore'den Hasta Geliyor

Mega Hair Trans Genel Koordinatörü Gülten Ünveren, Türkiye'nin saç ekimi konusunda favori olmaya başladığını söyledi.

Saç Ekimi İçin Dubai, Güney Kore'den Hasta Geliyor

Mega Hair Trans Genel Koordinatörü Gülten Ünveren, Türkiye'nin saç ekimi konusunda favori olmaya başladığını belirterek, "Avrupa'nın dışında Suudi Arabistan, Irak, Dubai, Katar ve Güney Kore'den hasta gelmeye başladı" dedi Mega Hair Trans Genel Koordinatörü Gülten Ünveren, Türkiye'nin saç ekimi konusunda favori olmaya başladığını belirterek, "Avrupa'nın dışında Suudi Arabistan, Irak, Dubai, Katar ve Güney Kore'den hasta gelmeye başladı" dedi.

Ünveren, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'ye son bir yıl içerisinde saç ekimi için gelen hasta sayısında artış yaşandığını söyledi. Saç ekiminin kaliteli uygulandığını, ancak yasal boşluğu gören herkesin merdiven altı saç ekimine başladığını belirten Ünveren, "Abi kardeş, karı-koca, teyze-hala herkesin bu işe soyundu. Oysa saç ekimi incelik ister, temizlik ister, sabır ister. Eğer bunu sağlıksız koşullarda yaparsanız, saç ektiren kişide geri dönülmez hasarlar bırakabilirsiniz" uyarısında bulundu. Ünveren, kayıt dışı nedeniyle sektörde, yılda 100 milyon TL'nin üzerinde vergi kaybı yaşandığını söyledi.

-AVRUPALI HASTALARIN FAVORİSİ-

Son bir yıl içerisinde saç ekimi için Türkiye'ye gelen hasta sayısında büyük bir artış yaşandığını söyleyen Ünveren, gelen hastaların aynı zamanda alışveriş de yaptığını kaydetti. Türkiye'nin, saç ekimi konusunda Avrupalı hastaların tartışmasız favorisi konumunda bulunduğuna dikkati çeken Ünveren, "Avrupa'nın dışında Suudi Arabistan, Irak, Dubai ve Katar'ın yanı sıra Güney Kore'den de Türkiye'ye hasta gelmeye başladı" dedi. - İstanbul