Sabri Ünlütürk, Sun Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Devraldı

Sun Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Ünlütürk, Sun Holdingin Kuruluşundan Bu Yana Sürdürdüğü Görevini, Sabri Ünlütürk'e Devretti.

Sabri Ünlütürk, Sun Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevini Devraldı

Türk tekstil-konfeksiyon sektörünün en önemli şirketlerinden olan sun holding'in yönetim kurulu başkanı şükrü ünlütürk, sun holdingin kuruluşundan bu yana sürdürdüğü görevini, sabri ünlütürk'e devretti.

Sun Tekstil, Ekoten A.Ş ve Jimmy Key'i çatısı altında toplayan, 100 Milyon Euro'yu geçen ciroya sahip ve ISO'nun ilk 500 şirketi arasında yer alan Sun Holding, artık Sabri Ünlütürk'ün yönetiminde yoluna devam edecek. Sun Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devreden Şükrü Ünlütürk ise, yeni dönemde Sun Tekstil Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmeye devam edecek.

Ege Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına atılan Sabri Ünlütürk, 1987 yılında Şükrü Ünlütürk ile birlikte Sun Tekstil'i kurdu. Son olarak Ekoten A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı olarak pek çok başarıya imza atan Sabri Ünlütürk, geçtiğimiz aylarda, yeniden Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.