Saatler Haberleri

Saatler haber, Saatler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saatler - 29.10.2020
Saatler - 29.10.2020
"Cezeri"nin uçuş denemesi" İslam alimi El Cezeri'nin doğduğu Cizre'de yapılsın" talebi
Cizre'ye dönen El Cezeri'nin burada icat işlerine başladığını ve makineler geliştirdiğini belirten Yaşın, şöyle konuştu: "O zamanki Cizre beyi ona fazla vergi yüklediği ve burası bir savaş alanı olduğu için 1174'te Diyarbakır'a göç etti. Artuklu Sarayı'nda baş mühendis olarak görev aldı. Orada 25 yıl kaldı ve El-Camiu Beyne'l İlmu ve el-Amelu'n-Nafii fi's-Sanaati'l Hiyel adlı kitabını yazdı. 25 yıldan sonra Cizre'ye döndü ve burada vefat etti. Ebu'l-İz Hazretleri icat ettiği 60 makine ile kendisini bütün dünyaya kanıtlamış birisi." Cezeri'nin birli, ikili, dörtlü, on ikili robotlar, duvar, kum, maymunlu, madeni ve taş saatler ile ayrıca sağlık gereçleri ve duvardan fırlayıp saatin kaç olduğunu gösteren robotlar yaptığını anımsatan Yaşın, "Bunun dışında şifreli kilitler, şifreli çantalar ve kasalar yapmış.
Saatler - 27.10.2020
Afganistan'da polis merkezine bombalı ve silahlı saldırı
Afganistan'ın Host vilayetindeki polis merkezine düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıda 5 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti. Host Emniyet Müdürü Gulam Davut Tarahil, basına yaptığı açıklamada, saldırganlardan 3'ünün bomba yüklü 3 aracı Host'taki polis merkezi girişinde peş peşe patlatmasının ardından diğer 7 saldırganın güvenlik güçleriyle çatışmaya girdiğini söyledi. Saatler süren çatışmanın ardından tüm saldırganların etkisiz hale getirildiğini ifade eden Tarahil, saldırıda 5 güvenlik görevlisinin yaşamını yitirdiğini belirtti.
Saatler - 27.10.2020
Vergi Denetim Kurulu 175 müfettiş yardımcısı alacak
Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı yer ve saatler, Bakanlık sitesinden sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek.
Saatler - 27.10.2020
Son dakika: Çekya'da Kovid-19'la mücadele kapsamında gece dışarı çıkma yasağı uygulanacak
Son dakika haberlerine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki günlük yüksek artışlar nedeniyle karantina uygulanan Çekya'da, virüsün yayılmasını önlemek için gece belirli saatler arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.
Saatler - 27.10.2020
Ürdün Prensi'nin Fransa'da İslam'a yönelik hakaretlere tepkisine sosyal medyadan destek geldi
Sosyal medyada büyük bir etkileşime neden olan bu paylaşım, saatler içerisinde 2 bin 400'den fazla "retweet" ve 12 binden fazla beğeni alırken, Prens Hamza'ya çok sayıda destek mesajı geldi.
Saatler - 24.10.2020
Bağdat'ta 25 Ekim gösterilerinin yıl dönümüne saatler kala Tahrir Meydanı dolmaya başladı
Irak'ın başkenti Bağdat'ta yüzlerce kişi, 25 Ekim gösterilerinin birinci yıl dönümüne saatler kala Tahrir Meydanı'na geldi.
Saatler - 24.10.2020
Kocaeli'de yeğeninin cenaze törenine saatler kala kalp krizi geçiren kişi hayatını kaybetti
Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde, silahla öldürülen yeğeninin cenaze törenine saatler kala kalp krizi geçiren kişi vefat etti.
Saatler - 24.10.2020
KKTC'de kış saati uygulaması başlıyor
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) gece 04.00'de saatler bir saat geri alınacak.
Saatler - 24.10.2020
Kalp çarpıntılarını yakalayan kol saatleri hayatı kolaylaştırıyor
Amerikan Kardiyoloji Birliği ve Amerikan Kardiyoloji Koleji Bilimsel Kılavuzlar Komitesi Üyesi Prof. Dr. Bülent Görenek, kalp çarpıntıları çok sık karşılaşılan bir sorun olduğunu belirterek, pek çok hastada çarpıntı anınının EKG ile yakalama ihtimalinin yüksek olmadığını söyledi.
Saatler - 24.10.2020
"e-Duruşma"ya katılan avukatlar uygulamadan memnun
Aynı gün içerisinde farklı mahkemeler ya da farklı şehirlerde duruşmaları olduğunu ifade eden Ulaş, bunun hem zaman hem de maliyet kaybına sebep olduğunu söyledi. Ulaş, e-Duruşma sayesinde, saatler çakışmadığı takdirde hiçbir problem yaşanmadan bu duruşmalara katılabileceklerini belirterek, "Sistem, avukatlık mesleğinin icrasının daha kaliteli hale gelmesini sağlayacak.
Saatler - 24.10.2020
Bayraklı, Cumhuriyet Bayramını coşkuyla karşılayacak
Bayraklı Belediyesi tarafından "Biz Cumhuriyetiz" sloganıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında 26 Ekim Pazartesi, Bayraklı Belediyesi ana hizmet binası girişinde Cumhuriyet ve Atarük konulu resim sergisi açılacak. Belediye kursiyerleri ve Ressamlar Sokağındaki ressamlar tarafından hazırlanan, 40 eserin görücüye çıkacağı 'Cumhuriyet'i Karşılıyoruz' sergisi 26-27-28 Ekim mesai saatleri içinde gezilebilecek.
Saatler - 24.10.2020
23 Ekim 2020 Haberleri
23 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Saatler - 23.10.2020
Fransa'da koronavirüs tespit edilen vaka sayısı 1 milyonu geçti
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GENİŞLETİLDİ Ülkede 21.00-06.00 saatleri arasında geçerli olan sokağa çıkma yasağına 38 bölge daha eklenmişti.
Saatler - 23.10.2020
Afet eğitimleri, gönüllüleri depreme karşı önlem almaya hazırlıyor
"Bizim için altın saatler olarak nitelendirdiğimiz ilk 72 saat çok önemli" 7'den 70'e herkesin bu eğitimleri alabildiğini ifade eden Aksoy, afet bilinci eğitimlerinin "deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrası" hazırlıkları içerdiğine dikkati çekti.
Saatler - 23.10.2020
Son dakika haberi: Uzmanından "Gençlik aşısı, ölümcül alerjik reaksiyona neden olabilir" uyarısı
Sağlık ve güzellik için "doktora başvurulması" gerektiğinin altını çizen Çağıcı, şöyle konuştu: "Botoks, gençlik aşısı gibi işlemler öncesi şüphe duyanlar mutlaka doktorun diplomasını görmek istesinler. Sertifikalı ürünlerin de kullanılması çok önemli. İlaçlardan da kaynaklı sorun yaşanabilir. İşlemin yapıldığı yer güzellik merkeziyse ve uygulamayı gerçekleştiren kişi doktor değilse kasten adam yaralama suçu var demektir. Başvuranın sıkıntı yaşadığı birçok olay var. Hepsi de basına yansımıyor." Prof. Dr. Alper Çağıcı, gençlik aşısı gibi uygulamaların ardından alerjik reaksiyonların saatler içinde gelişebileceğini, uzman doktorların da bu reaksiyonlar karşısında gerekli tedbirleri alabileceğini sözlerine ekledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saatler Haberleri | Saatler Haber - Haberler - Saatler haberleri, son dakika saatler haber ve gelişmeleri burada. Depremin vurduğu İzmir'de arama kurtarma çalışmaları sürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 11:12:13. #1.14#
title