Saadet Partisi'nde Erbakan Dönemi Bitti

Saadet Partisi'nde Erbakan Dönemi Bitti

Saadet Partisi'nin Olağanüstü Büyük Kongresinde Milli Görüş'ün Kırk Yıllık Tarihinde İlk Kez Karşı Taraflar Oluştu.

Saadet Partisi'nde Erbakan Dönemi Bitti
11.07.2010 21:47 | Son Güncelleme: 11.07.2010 21:47

-Saadet Partisi'nin olağanüstü büyük kongresinde Milli Görüş'ün kırk yıllık tarihinde ilk kez karşı taraflar oluştu.

ANKARA (ANKA) - Saadet Partisi'nin olağanüstü büyük kongresinde Milli Görüş'ün kırk yıllık tarihinde ilk kez karşı taraflar oluştu.

Siyasi yasaklı lider eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan, Genel Başkan Numan Kurtulmuş ile girdiği liste yarışında kaybederken, Saadet Partisi'nde yeni bir dönem başladı.

Kurtulmuş'un, Erbakan'a karşı çıkardığı liste, sancılı da olsa gerekli oyu alarak geçerken, Kurutulmuş, güven tazelemek için yaptığı kongrede ancak üçüncü turda aldığı oyla genel başkan seçilebildi.

Erbakan'ın hazırladığı listeye oğlunun, kızının, damadının ve özel kaleminin isimlerini koyması, Kurtulmuş ile arasında ciddi bir krize neden oldu. Mili Görüş tarihinde Erbakan'ın 40 yıllık siyasi hayatı da liste krizi ile birlikte bitmiş oldu.

Kurtulmuş'a destek verenler her değişimin sancılı olduğunu bu tür sancılı dönemlerin de zor geçtiğini ifade ederken, Milli Görüş'ün "değişmeden dönüşüme ilk adımını attığını" dile getirdiler. (ANKA)

(BK/EÖ)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title