Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi

Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi

Kongrede mevcut Genel Başkan Kamalak ile Erbakan aday gösterildi İzleyiciler arasında zaman zaman çıkan kavgalara, parti görevlileri müdahale etti.

Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi
04.05.2014 14:29 | Son Güncelleme: 04.05.2014 14:29

Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi'nde mevcut Genel Başkan Mustafa Kamalak ile Fatih Erbakan aday gösterildi.

Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleşen kongrede, partinin faaliyet ve hesap raporları okundu.

Kamalak, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan, Yasin Hatipoğlu, Temel Karamollaoğlu'nun da arasında bulunduğu 712 delegenin teklifiyle genel başkan adayı oldu.

Fatih Erbakan ise aralarında Ahmet Tekdal, Rabia Elif Erbakan Altınöz ve Fehim Adak'ın da aralarında bulunduğu 94 delegenin imzasıyla genel başkanlığa aday gösterildi.

-Kongrede gerginlik

Kongrede, merhum Necmettin Erbakan'ın "Milli Görüş"ü anlattığı video gösterimi yapıldı.

Genel Başkan Mustafa Kamalak, kongre salonuna girişinde, partililerin yoğun ilgisi ve "Başbakan Kamalak" sloganlarıyla karşılandı. 

Erbakan'ı destekleyenler ise "Teşkilat yanıyor, Fatih'ini arıyor", "Mücahit Erbakan" sloganları attı.

Kamalak'ın açılış konuşmasının ardından, faaliyet ve hesap raporlarının okunmasına bir grup, "Fatih kürsüye" ve Asiltürk'e yönelik "Oğuzhan istifa" sloganı atarak tepki gösterdi.

Buna bazı delegeler, "Mücahit Asiltürk" sloganları atarak karşılık  verdi.

Kongreye katılan izleyiciler arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Bazı izleyicilerin kavga ettikleri, birbirlerine pet şişe attıkları görüldü. Kavgalar, parti görevlileri tarafından ayrıldı.

Salonda rahatsızlanan bazı izleyicilere sağlık ekipleri müdahale etti.

Kongreyi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naci Beştepe ile bazı milletvekilleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve İran'ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli de izledi. - Ankara

Kaynak: AA

title