S4 Mini hakkında her şey!

S4 Mini hakkında her şey!

Samsung'un yeni tanıttığı mini Galaxy S4'ü, bize tam olarak neler sunuyor?

S4 Mini hakkında her şey!

Sonunda bekleyiş sona erdi ve günlerdir yığınla söylentiye konu olan "en genç Samsung" ortaya çıktı, firma sonunda söylentilere son verdi telefonla ilgili resmi duyurusunu yaptı.

Genel tasarımı açısından Galaxy S4'e çok benzeyen S4 mini, 124,6 x 61,3 x 8,94 milimetre boyutlarında ve sadece 107 gram ağırlığında, yani ağabeyinden çok daha ufak ve hafif. Teknik detaylara ilişkin bilgiler, gelen ilk duyumları doğrular nitelikte: S4 mini, 540 x 960 piksel çözünürlüklü 4.3 inç boyutlu Super AMOLED ekrana sahip olacak. 1.7 GHz hızındaki çift çekirdekli işlemci ve 1.5GB RAM, Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sisteminin ve TouchWiz arabiriminin altından kalkabilecek kadar güçlü ve yeterli.

Samsung cihazda ayrıca tercüme uygulaması S Translator ve kalori tüketimi kontrolünde kullanılan S Health bulunacağını açıkladı. Galaxy S4'de bulunan yeni hareketli kontrol ve gözle kontrol özellikleri ise ne yazık ki S4 mini'de bulunmayacak.

S4 mini'nin 8 megapiksel çözünürlüklü arka kamerasıyla Full HD çözünürlükte video kaydı yapılabilecek. Telefonda ayrıca 1,9 megapiksel çözünürlüklü ön kamera bulunuyor. Telefonun açıklanan bir diğer donanımıysa 1.900 mAh gücündeki pili.