Rusya Haberleri

Rusya haber, Rusya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rusya 21.5.2020
Kovid-19 salgını Latin Amerika'yı yeni krizlere sürükleyebilir
Venezuela'ya baktığımızda da çok farklı bir tablo görmüyoruz. Dünyanın en zengin petrol yataklarına sahip ülkesi, bugün itibarıyla benzin kuyruklarının uzayıp gittiği, enflasyonun (2019 sonunda) yüzde 19 bin gibi inanılmaz rakamlara ulaştığı ve temel ihtiyaç maddelerinin temininin dahi zaman zaman sorun olabildiği bir görünüm arz ediyor. Petrol fiyatlarının görülmemiş düzeyde düşmesi sonrasında ülke, tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden birini yaşıyor. Ülke ekonomisi son beş yıl içinde yüzde 70 oranında küçüldü. 28 milyon nüfuslu ülkeden hayat şartlarının zorlamasıyla iki buçuk milyon kişi ayrıldı ve çoğunluğu diğer Latin Amerika ülkelerinde şanslarını deniyor. Gündelik işlerde kayıt dışı çalışan bu iki buçuk milyon kişi bir yandan bulundukları ülkelerde aç kalmama mücadelesi verirken, diğer taraftan geride kalanlar onlardan gelecek paradan ümidi kesme durumunda kaldı. ABD ambargosu altında hayatta kalma savaşı veren Venezuela ekonomisi tamamen petrole dayalı. Ülke ihracatında petrol ve petrol ürünlerinin ağırlığı yüzde 98 ve uygulanan ambargo nedeniyle Venezuela petrolü sürekli ciddi indirim oranlarıyla satılıyor. Bu şartların üstüne gelen Kovid-19 salgını doğal olarak ülke için ilave ve son derece ağır sıkıntılar getirdi. ABD salgın şartlarında bile ülke üzerindeki baskısını artırıyor; Başkan Nicolas Maduro ve diğer üst düzey yöneticiler hakkında ABD savcılarınca uyuşturucu kaçakçılığı ve teröre destek suçlamalarıyla açılan soruşturmalar mevcut. Bunun da ötesinde ABD donanması Venezuela açıklarında benzer bahanelerle bir abluka uyguluyor. Geçtiğimiz yıl bir parkta kendi kendini başkan ilan eden ve ABD ile birlikte birçok Latin Amerika ve Avrupa ülkesince tanınan Juan Guaido'nun durumu ise hala muallakta, zira Guaido umduğu halk desteğini bulamadı ve yakın destekçilerinden birçoğu adli süreçler işletilerek tutuklandı. ABD destekli sivil darbecinin çevresindeki halka gitgide küçülüyor. Bu ülkeye uygulanan ambargonun da -Küba örneğindeki gibi- özellikle salgın dönemi için kaldırılması hayati önem arz ediyorsa da böyle bir ihtimal ufukta görünmüyor. Her iki ülkenin, adeta bir oksijen çadırında gibi de olsa nefes almasını sağlayan destekler ise Çin ve Rusya Federasyonu'ndan geliyor.
Rusya 21.5.2020
Latin Amerika'daki korona virüsün vakaları artıyor
Latin Amerika'daki korona virüs vakaları sürekli olarak artıyor. Yeni tespit edilen vakaların büyük bir kısmı Brezilya'da kaydedildi. Brezilya son dönemde 293 bin 357 vaka sayısıyla Almanya, Fransa ve İngiltere'yi geride bırakırken, ABD ve Rusya'nın ardından en çok vakanın görüldüğü 3.
Rusya 21.5.2020
Ordu'da karantinadakilere doğum günü ve evlilik yıl dönümü sürprizi
Ordu'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Rusya'dan getirilen ve gözlem altında tutulan bir kişinin doğum günü ve bir çiftin evlilik yıl dönümleri kutlandı.
Rusya 21.5.2020
Tarihin karanlık sayfası: Çerkez sürgünü
Çarlık Rusyası'nın, Kafkaslardan Çerkez halkını sürgüne göndermesinin üzerinden 156 yıl geçti.
Rusya 21.5.2020
Rusya'da Kovid-19 vaka sayısı 317 bini aştı
Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 317 bin 554'e, ölü sayısı 3 bin 99'a ulaştı.
Rusya: Sputnik FilmiRusya 21.5.2020
Rusya 21.5.2020
BBP Genel Başkanı Destici: "Soykırımın 155. yılında kaybettiğimiz kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan...
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Çerkes Sürgünü" olarak bilinen olaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Destici açıklamasında, "Rusya'nın, 16.
Rusya 21.5.2020
Dünya genelinde koronavirüs bilançosu: Can kaybı 329 bin 739'a yükseldi
RUSYA'DA VAKA SAYILARINDA KRİTİK ARTIŞ Rusya'da son bir haftada on binlerce kişide koronavirüs tespit edildi.
Rusya 21.5.2020
Brezilya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 888 artarak 18 bin 859'a yükseldi
Kovid-19 vakalarına ilişkin güncel verilerin derlendiği Worldometer internet sitesine göre, Latin Amerika'da en fazla vaka ve ölümün görüldüğü Brezilya, ABD ve Rusya'nın ardından dünyada en fazla vaka tespit edilen 3.
Rusya 21.5.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Bakan Akar, personelle bayramlaşma programında gündemi değerlendirdi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakanlıkta Kovid-19 tedbirleriyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen Ramazan Bayramı öncesindeki bayramlaşma töreninde "Dünya genelinde bu musibetle karşılaşan ordular; ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi, vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde TSK en başarılı durumda.
Rusya 21.5.2020
ABD, Kovid-19 salgınıyla mücadele için Rusya'ya 200 solunum cihazı bağışlayacak
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Rusya'ya, yeni tip Koronavirüs (kovid-19) ile mücadele için 200 solunum cihazı bağışlayacaklarını açıkladı.
Rusya 20.5.2020
Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı dünya genelinde 2 milyonu geçti
En fazla hastanın iyileştiği ülkeler sırasıyla ABD (365 bin 747), İspanya (196 bin 958), Almanya (156 bin 900), İtalya (132 bin 282), Türkiye (113 bin 987), Brezilya (106 bin 794), İran (98 bin 808), Rusya (85 bin 392) Çin (78 bin 244) ve Fransa (63 bin 354) oldu.
Rusya 20.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Rusya'daki vaka sayısı 308 bin 705'e, ölü sayısı ise 2 bin 972'ye yükselirken, iyileşen sayısı 9 bin 262 artarak 85 bin 392 oldu.
Rusya 20.5.2020
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İsrailli mevkidaşı Ashkenazi ile görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi ile telefonda görüştü.
Rusya 20.5.2020
Kovid-19 salgının düşünce kuruluşları üzerindeki etkileri Washington DC'de konuşuldu
"Odak noktamız, bu salgının uluslararası sistem üzerinde nasıl bir etkisi olacağı" Ulutaş, Libya, Suriye meseleleri ile Türkiye'nin ABD, Rusya ve Çin gibi ülkelerle ilişkilerini de incelemeyi sürdürdüklerinin altını çizerek, "Kovid-19 konusunda odak noktamız, bu salgının uluslararası sistem üzerinde nasıl bir etkisi olacağı.
Rusya 20.5.2020
Zeytine alternatif ürettiği kayısının yüzde 85'ini ihraç ediyor
Zeytine alternatif ürettiği kayısının yüzde 85'ini ihraç ediyor Hatay'ın zeytin üretimiyle ünlü Altınözü ilçesinde bir girişimci, yaklaşık 4 yıl önce 140 dönüme ektiği kayısıda yüksek verim elde etti Başta Rusya'ya ihracat yapan Hataylı girişimci çiftçi, istihdama da katkı sağlıyor...
Rusya 20.5.2020
İsrail televizyonu, Batı Şeria'yı ilhak planına Rusya'nın karşı olduğunu bildirdi
İsrail televizyonu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, İsrailli mevkidaşı Gabi Ashkenazi'ye, Tel Aviv yönetiminin işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan bazı bölgeleri ilhak planına ülkesinin karşı olduğunu söylediğini bildirdi.
Rusya 20.5.2020
Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamada bulundu: (5)
"Rusya gibi daha riskli görülen ülkelerden 1 Haziran'da hemen zaten öyle açılma durumu olmayacak.
Rusya 20.5.2020
BM'den "İsrail ilhak tehditlerinden vazgeçmeli" açıklaması Açıklaması
Mladenov Filistin'e ABD, Rusya, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletlerin oluşturduğu Orta Doğu Dörtlüsü (Quartet) ile ilişkileri sürdürmesi çağrısı yaparken, Ortadoğu Dörtlüsü'nden de BM ile çalışarak barış umudunu ilerletmek için hızlı bir teklif sunmasını istedi.
Rusya 20.5.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
NUR Belarus, Moldova, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan, Ukrayna ve Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve ölümler artıyor.
Rusya 20.5.2020
ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 93 bin 594 oldu
ABD'yi 308 bin 705 vakayla Rusya, 278 bin 803 vakayla İspanya ve 271 bin 885 vakayla Brezilya izliyor.
Rusya 20.5.2020
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: "Minsk anlaşmaları için sonuna kadar mücadele edeceğiz"
"Minsk anlaşmaları için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Çünkü Rusya'ya yönelik yaptırımlar bununla ilgilidir.
Rusya 20.5.2020
Kayseri'den kısa kısa
Gülsoy, şunları kaydetti: "Çarlık Rusya'sının emperyalist politikaları gereğince binlerce yıllık yurtlarından zorla sürgüne gönderilen ve soykırıma tabi tutulan 2 milyon 500 binden fazla kişi açlık, susuzluk ve hastalıktan dolayı hayatını kaybetmiştir.
Rusya 20.5.2020
Ramazan'da çevrimiçi alışveriş ve harcamalara daha fazla talep
Gelişen Pazarlar (Türkiye, Doğu Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Afrika) Bölge Direktörü Murat Kalafat; Korona Virüs'ün etkilerini her alanda hissettiğimiz bu günleri hep birlikte yaşamaktayız.
Rusya 20.5.2020
Bakan Akar, personelle bayramlaşma programında gündemi değerlendirdi Açıklaması
Kaynağa zamanında erişmek maksadıyla filyasyon ekipleri oluşturduklarını, Vaka Takip Yazılımı ile bilgisayar üzerinden süreci takip ettiklerini ifade eden Akar, şunları söyledi: "Bizim için en korkulu rüya, operasyon bölgelerine bu salgının sıçramasıydı. Böyle bir şey olduğunda karşınızda terörist, arkanızda virüs çok sıkıntılı, istenmeyen durumlarla karşılaşabilirdik. Alınan tedbirlerle çok şükür şu ana kadar operasyon bölgelerimizde bizim koronavirüs vakamız olmadı. Gemilerimiz, filolarımız çok önemli. Bu konuda da ilgili arkadaşlarımızın aldığı tedbirlerle oralarda da zorluk yaşanmadı. Şu ana kadar gelinen noktada, rakamlara bakıldığında, gerçekten övünülecek bir durum var. Dünya genelinde bu musibetle karşılaşan ordular; ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi, vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri en başarılı durumda.
Rusya 20.5.2020
Bakan Akar: Operasyon bölgelerimizde koronavirüs vakamız olmadı
'ŞU ANDA 156 POZİTİF ARKADAŞIMIZ VAR' Akar, kaynağa zamanında erişmek maksadıyla filyasyon ekipleri oluşturduklarını, Vaka Takip Yazılımı ile bilgisayar üzerinden süreci takip ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi: "Bizim için en korkulu rüya operasyon bölgelerine bu salgının sıçramasıydı. Böyle bir şey olduğunda karşınızda terörist, arkanızda virüs çok sıkıntılı, istenmeyen durumlarla karşılaşabilirdik. Alınan tedbirlerle çok şükür şu ana kadar operasyon bölgelerimizde bizim koronavirüs vakamız olmadı. Gemilerimiz, filolarımız çok önemli. Bu konuda da ilgili arkadaşlarımızın aldığı tedbirlerle oralarda da zorluk yaşanmadı. Şu ana kadar gelinen noktada rakamlara bakıldığında gerçekten övünülecek bir durum var. Dünya genelinde bu musibetle karşılaşan ordular ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi, vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde TSK en başarılı durumda.
Rusya 20.5.2020
Bakan Akar: Operasyon bölgelerimizde koronavirüs vakamız olmadı
'ŞU ANDA 156 POZİTİF ARKADAŞIMIZ VAR' Akar, kaynağa zamanında erişmek maksadıyla filyasyon ekipleri oluşturduklarını, Vaka Takip Yazılımı ile bilgisayar üzerinden süreci takip ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi: "Bizim için en korkulu rüya operasyon bölgelerine bu salgının sıçramasıydı. Böyle bir şey olduğunda karşınızda terörist, arkanızda virüs çok sıkıntılı, istenmeyen durumlarla karşılaşabilirdik. Alınan tedbirlerle çok şükür şu ana kadar operasyon bölgelerimizde bizim koronavirüs vakamız olmadı. Gemilerimiz, filolarımız çok önemli. Bu konuda da ilgili arkadaşlarımızın aldığı tedbirlerle oralarda da zorluk yaşanmadı. Şu ana kadar gelinen noktada rakamlara bakıldığında gerçekten övünülecek bir durum var. Dünya genelinde bu musibetle karşılaşan ordular ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi, vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde TSK en başarılı durumda.
Şu an buradasınız: Rusya Haberleri | Rusya Haber - Haberler - Sayfa 9 - Rusya haberleri, son dakika rusya haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika: Türkiye'den darbeci Hafter'in küstah tehditlerine cevap: Meşru hedef olarak görürüz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 00:58:33. #1.14#
title