Rusya Haberleri

Rusya haber, Rusya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rusya 22.5.2020
Gürcistan, Rusya'nın Güney Osetya'da "bariyerlerle yapay sınır oluşturmasını" kınadı
Gürcistan Dışişleri Bakanlığı, ülkeden tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya'nın sınır hattında, Rus askerlerinin desteğiyle bariyerler ile yapay sınır oluşturulmaya başlanmasını kınadı.
Rusya 22.5.2020
AB üyelerinden "Açık Semalar Anlaşması"na destek
Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, ABD'nin Rusya sorumluluklarını yerine getirene kadar Açık Semalar Anlaşması'ndan çekileceğini duyurmasının ardından, anlaşmaya destek verdiğini açıkladı.
Rusya 22.5.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artıyor
NUR Belarus, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Tacikistan, Moldova ve Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları artmaya devam ediyor.
Rusya 22.5.2020
NATO'dan Rusya'ya "Açık Semalar Anlaşması"na uyma çağrısı
NATO üyeleri, ABD'nin Açık Semalar Anlaşması'ndan çekilme kararının ardından Rusya'ya anlaşmanın şartlarına yerine getirme çağrısında bulundu.
Rusya 22.5.2020
ABD'nin ASA hamlesine Rusya'dan ilk açıklama
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, anlaşmaya taraf ülke toprakları üzerinde havadan silahsız gözlem uçuşları gerçekleştirilmesine izin veren Açık Semalar Anlaşması'ndan (ASA) ABD'nin çekilme kararını değerlendirdi.
Rusya 22.5.2020
Rusya'da bikini giyerek hastaları tedavi eden hemşireye destek
Rusya'da bikini giyerek hastaları tedavi ettiği için eleştirilen hemşireye, Rusya Devlet Başkanı Putin'e yakın bir isim olan siyasetçi Dyumin'den destek geldi.
Rusya 22.5.2020
ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 96 bin 389 oldu
ABD'yi 326 bin 448 vakayla Rusya, 312 bin 74 vakayla Brezilya ve 280 bin 117 vakayla İspanya izliyor.
Rusya 22.5.2020
ABD, Açık Semalar Anlaşması'ndan çekilme kararıyla ilgili Rusya'yı bilgilendirdi
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'nin Açık Semalar Anlaşması'ndan çekilme yönündeki kararıyla ilgili kendilerini bilgilendirdiklerini belirterek "Rusya, anlaşmaya bağlı kalıyor.
Rusya 22.5.2020
Dünyanın ilk yüzer nükleer güç santrali ticari faaliyete başladı
Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom, dünyanın ilk yüzer nükleer güç santrali "Akademik Lomonosov"un ticari faaliyete başladığını bildirdi.
Rusya 22.5.2020
ABD, Açık Semalar Anlaşması'ndan çekilme kararını Rusya'ya resmen bildirdi
ABD, Rusya ile yapılan Açık Semalar Anlaşması'ndan çekilme kararını Rusya'ya resmen bildirdi.
Rusya 22.5.2020
MSB: 1 Ocak'tan bu yana 1445 terörist etkisiz hale getirildi
'RESULAYN ELEKTRİK HATLARI ONARILDI' Bölgedeki barış ve huzurun devamı için keşif, gözetleme ve insani yardım faaliyetlerinin aralıksız olarak devam ettiğini işaret eden Albay Denizer, şöyle konuştu: "Bu kapsamda PKK/YPG terör örgütü tarafından kullanılmaz hale getirilen Haseke ve kırsal kesimleri besleyen Allouk Su Tesisi'nin yeniden çalışması için onarım faaliyetleri başlatılmış, tesislerin yeniden kullanılır hale getirilmesi için büyük çaba harcanmış ve Kasım 2019'da Haseke ve kırsal kesimine su verilmeye başlanmıştır. Ancak, Barış Pınarı Bölgesi'nin güneyinde bulunan ve terör örgütü PKK/YPG kontrolünde olan Tişrin Hidroelektrik Santrali'nden sağlanan elektriğin terör örgütü tarafından kasıtlı olarak kesilmesi ve yetersiz gönderilmesi nedeniyle elektrik enerjisine ihtiyaç duyan su tesisleri yeterli seviyede çalıştırılamamıştır. Sık sık kesilen ve zaten yetersiz olan elektrik, başta Allouk su tesisi olmak üzere Resulayn ve Tel-Abyad'taki su kuyularının tam kapasite ile çalışmasını engellemiş, bölgede su sorunu yaşanmasına neden olmuş, kış koşullarında elektriksiz ve susuz yaşam, bölge halkına çok büyük sıkıntı ve zorluklar yaşatmıştır. Unsurlarımızın yoğun çabası ve Rusya Federasyonu ile kurulan temaslar sonucu 1 Nisan 2020'den itibaren bölgenin ihtiyacı olan 70 megawattlık elektrik ihtiyacının sadece 10 megawatlık kısmının temini sağlanmış ve gerek Tel-Abyad gerekse Resulayn elektrik hatları ve trafo merkezlerinin büyük bir kısmı onarılmıştır.
Rusya 22.5.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
Sık sık kesilen ve zaten yetersiz olan elektrik, başta Allouk su tesisi olmak üzere Resulayn ve Tel-Abyad'daki su kuyularının tam kapasite ile çalışmasını engellemiş, bölgede su sorunu yaşanmasına neden olmuş, kış koşullarında elektriksiz ve susuz yaşam, bölge halkına çok büyük sıkıntı ve zorluklar yaşatmıştır." Rusya ile kurulan temas sonucu 1 Nisan'dan itibaren bölgenin 70 megavatlık elektrik ihtiyacının sadece 10 megavatlık kısmının temininin sağlandığını ve Tel-Abyad ile Resulayn elektrik hatları ve trafo merkezlerinin büyük bir kısmının onarıldığını belirten Denizer, şöyle devam etti: "PKK/YPG terör örgütünün baskısı nedeniyle yetersiz olan ve sık sık kesilen elektriğe rağmen, alınan ilave tedbirlerle Allouk su tesislerinden istifade eden Tel Tamir ve Haseke'de yaşayan insanların temiz su ihtiyacı mart ayından itibaren karşılanmıştır.
Rusya 22.5.2020
Gelişen bir siber aktör olarak İran'ın stratejik operasyonları
Son olarak, İran'ın siber savunmaya dair önemli bir çalışmasından bahsetmekte fayda var: 2019 yılının Mayıs ayında İran Dijital Kale (Dejfa) adında bir ulusal siber güvenlik duvarı inşa etti. Bu "sanal duvar" ile İran kritik altyapılarına ve kamu kurumlarına yönelik saldırıları tespit edip bunlara karşı koruyucu kalkan oluşturmayı amaçlıyor. Bu güvenlik duvarının inşası, İran'ın ulusal bilgi ağının siber güvenliğini sağlamak adına önemli bir stratejik çalışma. Ulusal bilgi ağı, İran'ı uluslararası internet alanından bağımsız hale getiren yerel bir ağ. Bu tür faaliyetlerle, tıpkı Çin'in yaptığı ("Büyük Güvenlik Duvarı" olarak da bilinen) "Altın Kalkan" ya da Rusya'nın yaptığı RuNet gibi ulusal dijital kalkan oluşturan İran'ın, özellikle ABD ve İsrail kaynaklı siber tehditlerle başa çıkıp çıkamayacağı merak ediliyor.
Rusya 22.5.2020
Libya'da hezimete uğrayan BAE, bu kez Tunus'u karıştırmanın peşinde
Bölge genelinde Arap Baharı ülkelerinde karşı devrim güçlerini destekleyen bir eksen bulunduğuna dikkati çeken Şerif, "BAE, Suudi Arabistan, Mısır'ın yanı sıra bölgedeki çıkarları için Fransa ve bu bölgeyi nüfuz alanı haline getirmek isteyen Rusya'nın da demokrasiyi öncelemeyen karşı devrim destekçisi safta kolayca yer alabildiğini" vurguladı.
Rusya 22.5.2020
Rusya'da "Dünya Kudüs Günü" dolayısıyla program düzenlendi
Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız, egemen ve coğrafi bütünlüğe sahip bir Filistin devletinin bir an önce kurulmasını istediklerini belirterek, "Bunu bir tercih olarak değil mecburiyet olarak görüyoruz.
Rusya 22.5.2020
Türkiye'den Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'ne sağlık malzemesi yardımı
Türkiye'den Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'ne sağlık malzemesi yardımıTÜRK Kızılay, koronavirüsle mücadele eden Rusya'ya bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'ne bir TIR, bez maske, N149 maske, koruyucu tulum, koruyucu gözlük, dezenfektan ve Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla ürettiği solunum...
Rusya 22.5.2020
Türkiye'den Dağıstan'a tıbbi yardım
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen Rusya'ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti'ne tıbbi yardımları taşıyan tır yola çıktı.
Rusya 22.5.2020
TİKA Litvanya'daki Kırım ve Karay Türklerini unutmadı
Baltık ülkelerinde yaşayan yaklaşık 10 bin Kırım ve Karay Türkü'nün 3 bin 500'ü Litvanya'da ikamet ediyor. Kırım ve Karay Türkleri, Polonya ve Beyaz Rusya sınırları içinde de varlıklarını sürdürüyor.
Rusya 22.5.2020
Rusya'da 40 bin kişiye yapılan antikor testlerinin yüzde 14'ü pozitif çıktı
Rusya'da tıbbi analiz laboratuvarı İnvitro, 40 bin kişide yapılan antikor testlerinin yüzde 14'ünün pozitif sonuç verdiğini duyurdu.
Rusya 22.5.2020
Ticaret Bakanı Pekcan, Rusya Enerji Bakanı Novak ile görüştü
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk-Rus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eşbaşkanı ve Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak ile görüştü.
Rusya 22.5.2020
Bakan Pekcan: Karayolu kotalarının önemi son derece arttı
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türk-Rus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eşbaşkanı ve Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Aleksandr Novak ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Rusya 22.5.2020
Brezilya'da Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 1188 arttı
Kovid-19 vakalarına ilişkin güncel verilerin derlendiği Worldometer internet sitesine göre, Latin Amerika'da en fazla vaka ve ölümün görüldüğü Brezilya, ABD ve Rusya'nın ardından dünyada en fazla vaka tespit edilen 3.
Şu an buradasınız: Rusya Haberleri | Rusya Haber - Haberler - Sayfa 7 - Rusya haberleri, son dakika rusya haber ve gelişmeleri burada. Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 01:02:01. #1.14#
title