Rusya Haberleri

Rusya haber, Rusya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rusya - 17.06.2021
Rusal, Yerli Müşterilerine, Eşit Kalitede Alüminyum Vaat Ediyor
TASS haber ajansı, Rus alüminyum üreticisi Rusal markasının ait olduğu alüminyum holdinginin, holding varlıklarının bölünmesi sonrasında iç pazara sunduğu alüminyumun dışsatıma yönelik olarak ürettiği alüminyumdan daha fazla karbon içermeyeceği konusunda söz verdiğini bildirdi. Rusal tepe yöneticisi Evgeny Nikitin, St. Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu'nun oturum aralarında TASS'a şu açıklamayı yaptı: "Alüminyumun kalitesi konusunda böylesi bir ayrımcılık uygulayacağımız imasında bulunmadık. Müşterilerimiz bize sipariş ettikleri metal neyse tam olarak sipariş ettikleri metali teslim alacaklar. Kimsenin, holdingin alüminyumu Rusya pazarına sürmeyeceği konusunda bir açıklaması olmadı.
Rusya - 17.06.2021
Dünya genelinde 2,5 milyar dozdan fazla Kovid-19 aşısı yapıldı
Kovid-19 aşı verilerinin derlendiği "Ourworldindata.org" sitesine göre, Çin 945 milyon 150 bin doz ile en fazla aşı yapılan ülke olurken bu ülkeyi 312 milyon 920 bin ile ABD, 265 milyon 519 bin doz ile Hindistan, 81 milyon 540 bin ile Brezilya, 72 milyon 460 bin ile İngiltere, 63 milyon 650 bin ile Almanya, 45 milyon 590 bin ile Fransa, 43 milyon 600 bin ile İtalya, 38 milyon 250 bin ile Meksika, 38 milyon 51 bin ile Türkiye, 34 milyon 220 bin ile İspanya, 33 milyon 260 bin ile Endonezya, 33 milyon 220 bin ile Rusya, 30 milyon 380 bin ile Kanada, 27 milyon 660 bin ile Japonya, 25 milyon 480 bin ile Polonya ve 20 milyon 870 bin ile Şili izledi.
Rusya - 17.06.2021
Ege'den Yaş meyve sebze ihracatı 3 yılda 1 milyar doları aştı
"Biz de bu projeyle üretim alanlarından numuneler alarak pestisitlerin doğru kullanımını kontrol ediyoruz. "Kullandığımız Pestisitleri Biliyoruz" projesiyle ihracatın yoğun olduğu çekirdeksiz sofralık üzüm, kiraz, nar, şeftali, mandalina, çilek, domates, hıyar ve asma yaprağı ürünlerine yönelik pestisitlerin belirlenmesi amaçlı analizleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Projemize, Bölgemizde bin 500 dekar alana yayılmış çilek üretim sahasını temsil eden sera ve bahçelerden numuneler alarak başladık. Kalıntı değerleri, en büyük ihraç pazarlarımız Avrupa Birliği, Rusya ve kendi vatandaşlarımızın tüketimi için Türkiye'nin limitlerine uyumlu çıktı.
Rusya - 17.06.2021
Kremlin: "Ukrayna'nın NATO üyeliği Moskova için kırmızı çizgi"
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Joe Biden'ın dün İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleştirdiği görüşmenin ardından bir radyo programında konuştu.
Rusya - 17.06.2021
Erdoğan: "(Zengezur koridoru) Rusya tarafında geciktirme niyeti olduğuna ihtimal vermiyorum.
Erdoğan: "(Zengezur koridoru) Rusya tarafında geciktirme niyeti olduğuna ihtimal vermiyorum.
Rusya - 17.06.2021
Fransa, Lübnan'da başarısızlıkla sonuçlanan siyasi girişiminin ardından yönünü orduya çevirdi
Lübnan'dan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Zeyne Aker ile Genelkurmay Başkanı Joseph Avn'ın katılması beklenen konferansa, ABD, Rusya, Çin, Avrupa Birliği ülkeleri ve Körfez'deki Arap ülkelerinin katılım göstermesi öngörülüyor.
Rusya - 17.06.2021
Son dakika haberleri: Transatlantik ilişkilerde yeni 'küresel öteki': Çin
Çin ortak tehdit olarak inşa ediliyor ???????Trump döneminde uygulanan korumacı ekonomi ve ötekileştirici söylemler nedeniyle pek çok bölge ile olduğu gibi Batı'yla ilişkileri de yara alan ABD, Biden yönetiminde öncelikle Transatlantik camiayla olan ilişkileri tamir etme yolunu seçti. "ABD geri döndü" sloganı eşliğinde gerçekleştirilen ikili ve çoklu görüşmeler sayesinde, Biden yönetimi yüz yüze diplomasi uygulayarak Batılı müttefiklerine "yalnız olmadıkları" mesajını verdi. Bunu yaparken elbette fedakarca bir yaklaşımdan ziyade, ittifak kurmanın temel mantığını oluşturan, karşılıklı kazanç duygusu ön planda. Gerek G7 gerekse NATO ve AB zirvelerinde ABD'nin tüm dikkatini devam eden Rusya tehdidine ve Asya Pasifik'te yükselen Çin tehlikesine odakladığı görülüyor.
Rusya - 17.06.2021
Biden-Putin zirvesi ve sonuçları
Doğu Bloku da SSCB de çoktandır tarih sahnesinden çekilmiş olmasına ve Soğuk Savaş sona ermesine rağmen bu görüşme 1985 yılındaki Gorbaçov-Reagan görüşmesi kadar önemli. Zira iki ülke arasındaki ilişkiler de Soğuk Savaş dönemindeki kadar kötü durumda. Bunun sebebi ABD'nin tek kutuplu dünya düzenini savunması ve tüm dünyada liderliğe oynaması; Rusya'nın ise özellikle 2000'li yıllardan itibaren daha aktif bir dış politika izleyerek bu yaklaşıma karşı çıkması.
Rusya - 17.06.2021
"Filenin Sultanları" FIVB Milletler Ligi'nde yarın Hollanda ile karşılaşacak
Lig formatı A Milli Takım'ın yanı sıra ABD, Almanya, Belçika, Brezilya, Çin, Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore, Hollanda, İtalya, Japonya, Kanada, Polonya, Rusya, Sırbistan ve Tayland'ın yer aldığı FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde takımlar 15'er maç oynayacak.
Rusya - 17.06.2021
Çin, kurmakta olduğu uzay istasyonuna ilk astronot ekibini gönderdi
Bir çekirdek modül, iki laboratuvar modülü ve bir uzay teleskobundan oluşan istasyon tamamlandığında, Rusya'nın artık faal olmayan Mir Uzay İstasyonu ile yaklaşık aynı boyutlarda olacak.
Rusya - 17.06.2021
16 Haziran 2021 Haberleri
16 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Rusya - 17.06.2021
A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2021 Avrupa Şampiyonası'nda parkeye çıkıyor
38. kez düzenleniyor Bu yıl İspanya ve Fransa'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası günümüze kadar toplam 37 kez organize edildi. Türkiye'nin de 2005 yılında ev sahipliği yaptığı şampiyona, ilk kez 1938 yılında İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlendi. 1991 yılına dek düzenlenen şampiyonalarda eski Sovyetler Birliği, bu süreçte 21 kez altın madalyaya ulaşıp, bir kez de gümüş madalya kazandı. 2017 yılında Çekya'da ve 2019 yılında da Sırbistan ve Letonya'nın ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonaları ilk sırada tamamlayan İspanya, şampiyonaya son şampiyon unvanı ile katılıyor. Avrupa Şampiyonası'nda Sovyetler Birliği'nin yanı sıra İspanya'nın 4, Rusya'nın 3, Fransa'nın 2, Bulgaristan, Polonya, İtalya, Litvanya, Çekya, Sırbistan ve Ukrayna'nın da 1'er şampiyonluğu bulunuyor.
Rusya - 17.06.2021
Rusya Devlet Başkanı Putin, Cenevre'de
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile yüz yüze görüşme gerçekleştireceği İsviçre'nin Cenevre kentine geldi.
Rusya - 17.06.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gelin 6 ülke bir platform oluşturalım"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclisi'nde gerçekleştirdiği hitabında "Gelin 6 ülke bir platform oluşturalım. Rusya, Türkiye, Azerbaycan, İran, Gürcistan ve Ermenistan olarak platform oluşturalım.
Rusya - 16.06.2021
ABD ve Rusya'dan ortak bildiri: "Nükleer savaşın asla başlatılmaması gerektiği ilkesine bağlılığımızı teyit ediyoruz"
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Joe Biden'ın Cenevre'deki görüşmesi sonrası yayınlanan ortak bildiride ABD ve Rusya, "Nükleer savaşın asla başlatılmaması gerektiği ilkesine bağlılığımızı teyit ediyoruz" dedi.
Rusya - 16.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Rusya'da Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, kentteki salgın durumunun "dramatik" şekilde geliştiğini bildirdi.
Rusya - 16.06.2021
Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesini değerlendirdi: (2)
ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yeni bir soğuk savaş istemediğini ancak ABD'nin kendisini devirme konusunda kaygıları olduğu için Washington'la kucaklaşmaya henüz hazır olmadığını düşündüğünü söyledi.
Rusya - 16.06.2021
ABD Başkanı Joe Biden, "Uluslararası normlara uyduğu sürece Rusya ile iş yapmakta hiçbir sorunum yok" dedi.
ABD Başkanı Joe Biden, "Uluslararası normlara uyduğu sürece Rusya ile iş yapmakta hiçbir sorunum yok" dedi.
Rusya - 16.06.2021
ABD Başkanı Joe Biden, Rus muhalif lider Alexei Navalny'e değinerek, "Navalny'nin ölmesi durumunda sonuçların Rusya için yıkıcı olacağını açıkça...
ABD Başkanı Joe Biden, Rus muhalif lider Alexei Navalny'e değinerek, "Navalny'nin ölmesi durumunda sonuçların Rusya için yıkıcı olacağını açıkça belirttim" dedi.
Rusya - 16.06.2021
ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin olumlu bir havada geçtiğini ifade etti.
ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin olumlu bir havada geçtiğini ifade etti.
Rusya - 16.06.2021
Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesini değerlendirdi: (1)
ABD Başkanı Joe Biden, farklılıklara ve anlaşmazlıklara rağmen Rusya ile ABD'nin ortak alanlarda birlikte çalışabileceği mesajını verdi.
Rusya - 16.06.2021
ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin'e insan hakları konusundaki endişelerini dile getirdiğini ve dile getirmeye devam edeceğini söylediğini...
ABD Başkanı Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin'e insan hakları konusundaki endişelerini dile getirdiğini ve dile getirmeye devam edeceğini söylediğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Rusya Haberleri | Rusya Haber - Haberler - Sayfa 6 - Rusya haberleri, son dakika rusya haber ve gelişmeleri burada. Bakan Akar, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 00:40:22. #1.16#

title