Rusya Haberleri

Rusya haber, Rusya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rusya 23.5.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı (4)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya, Rusya ve Avrupa'dan tatil için Türkiye'ye gelmek isteyenlerin olduğunu belirterek, "Hem Almanya'dan hem Rusya'dan heyetleri davet ettik, memnuniyetle karşıladılar.
Rusya 23.5.2020
Rusya Müftüler Konseyi Türkiye'nin bayramını kutladı
Rusya Müftüler Konseyi, Rusya'daki Müslümanlar adına Türkiye'deki Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.
Rusya 23.5.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Bundan sonra da Ulusal Mutabakat Hükümetine bizim desteğimiz devam edecek. Öbür tarafta hiçbir meşruiyeti olmayan, darbeci enternlerle iş başına gelmeye çalışan ve onların destekçilerinin Libya'da özellikle son 1,5 yıldır nasıl bir kaosa, göz yaşına, milli kaynakların israfına ve maalesef can kaybına neden olduğunu hepimiz gördük. Hafter bugüne kadar hiçbir barış anlaşmasına, hiçbir ateşkese uymadı. Ne Moskova'ya gitti, ne Berlin'e girip oradan bir netice alabildi. Şu anda onu destekleyen ülkeler de aslında Hafter'in güvenilir bir ortak olmadığını artık açık bir şekilde görüyorlar. Bize birebir konuştuklarında, Avrupalı ülkeler buna Amerika da dahil, Hafter'in artık güvenilir olmadığını bize söylüyorlar ama bunu kamuoyu önünde açıkça ifade etmekten sarfınazar ediyorlar ama bilen biliyor. Dolayısıyla burada Ulusal Mutabakat Hükümetine desteğimiz devam edecek. Türkiye ne Hafter'in ne bir başkasının tehditlerine boyun eğmez. Biz orada yaptığımız anlaşma çerçevesinde tamamen meşru bir zeminde bulunuyoruz. Derdimiz, gayemiz Libya halkının bir an önce barış, istikrar ve huzura kavuşması. Libya gibi bir ülkenin, bu kadar doğal kaynakları olan, az nüfusu olan bir ülkenin çok daha iyisini hakkettiğini düşünüyoruz. Dolayısıyla burada Rusya'yla ilgili olarak da Rusya'nın Hafter'e verdiği desteği tasvip etmemiz tabii ki mümkün değil.
Rusya 23.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Rusya'da vaka sayısı 335 bin 882'ye, ölü sayısı ise 3 bin 388'e yükselirken, iyileşen sayısı 107 bin 936'ya ulaştı.
Rusya 23.5.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Yurt dışı uçuşların başlamasını hedeflediklerini belirten Çavuşoğlu, şunları söyledi: "Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yaptık. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile iki sefer görüştük.
Rusya 23.5.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Almanya, Fransa ve İngiltere ile turizm konusunda 4'lü toplantı yaptık. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile iki sefer görüştük. Rus turistlerin de ülkemize gelmek istediğini biliyoruz.
Rusya 23.5.2020
Rusya?da bankaya giren şüpheli 5 kişiyi rehin aldı -1
Rusya'da bir bankaya giren şüphelinin 5 kişiyi rehin aldığı belirtildi.
Rusya 23.5.2020
Rusya'da rehine krizi
Rusya'nın başkenti Moskova'da bir banka şubesine girerek içeridekileri rehin alan maskeli kişi, polisin düzenlediği operasyonla gözaltına alındı.
Rusya 23.5.2020
Rusya'da rehine krizi
Rusya'da kimliği belirsiz bir kişinin bankaya girerek çalışanları rehin aldığı bildirildi.
Rusya 23.5.2020
Rusya'da bankaya giren şüpheli 5 kişiyi rehin aldı
Rusya'da bir bankaya giren şüphelinin 5 kişiyi rehin aldığı belirtildi.
Rusya 23.5.2020
Rusya'da son 24 saatte 9 bin 434 yeni koronavirüs vakası
Rusya'da son 24 saatte 9 bin 434 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.
Rusya 23.5.2020
Rusya'da Kovid-19 vaka sayısı 335 bini aştı
Rusya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilenlerin sayısı 335 bin 882'ye, ölü sayısı 3 bin 388'e yükseldi.
Rusya 23.5.2020
Pakistan?daki uçak kazasında can kaybı 97?ye yükseldi
DÜNYA LİDERLERİNDEN TAZİYE MESAJLARI Uçak kazasının ardından dünya liderlerinden Pakistan'a taziye mesajları gönderildi. Başta Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin olmak üzere çok sayıda lider ve yetkili taziyelerini sundu.
Rusya 23.5.2020
Dünya genelinde koronavirüs bilançosu: Can kaybı 340 bin 47'ye yükseldi
RUSYA'DA VAKA SAYILARINDA KRİTİK ARTIŞ Rusya'da son bir haftada on binlerce kişide koronavirüs tespit edildi.
Rusya 23.5.2020
Pakistan'daki uçak kazasında can kaybı 97'ye yükseldi
DÜNYA LİDERLERİNDEN TAZİYE MESAJLARI Uçak kazasının ardından dünya liderlerinden Pakistan'a taziye mesajları gönderildi. Başta Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin olmak üzere çok sayıda lider ve yetkili taziyelerini sundu.
Rusya 23.5.2020
Tacikistan, ocak-nisan döneminde 7,7 milyon dolarlık insani yardım aldı
Açıklamada, bu yılın ilk dört ayında ülkeye yapılan yardımın geçen yılın aynı dönemine göre azaldığı kaydedilirken, geçen yılın aynı döneminde ülkeye 20 milyon dolarlık insani yardım ulaştığı anımsatıldı. Ülkeye yardım gönderen ülkeler arasında 2,5 milyon dolarla Özbekistan ilk sırada yer alırken, bu ülkeyi 2 milyon dolar ile Çin ve 865 bin dolar ile Rusya izledi.
Rusya 23.5.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş "Cihannüma Sohbetleri"ne katıldı Açıklaması
Avrupa-Amerika, Amerika-Rusya ve Çin-Amerika ilişkilerinin nasıl bir kutuplaşmaya neden olacağının önemine işaret eden Kurtulmuş, "Bizim diğerlerinin çoğundan farklı olduğumuz taraf şu.
Rusya 23.5.2020
22 Mayıs 2020 Haberleri
22 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Rusya 23.5.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Dağıstan Cumhuriyeti'ne tıbbi yardımları taşıyan tır yola çıktı Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen Rusya'ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti'ne tıbbi yardımları taşıyan tır yola çıktı.
Rusya 23.5.2020
ABD, Açık Semalar Anlaşması'ndan resmen çekildi
Başkan Donald Trump'ın takip ettiği ulusal güvenlik stratejisi kapsamında daha önce yapılan tüm anlaşmaları yeniden gözden geçirdiklerini belirten Pompeo, şu ifadeleri kullandı: "Başkanın da belirttiği gibi, ABD, yapılan anlaşmaları bugünün gerçeklikleri doğrultusunda gözden geçirmeli ve ABD'nin çıkarına olup olmadığını değerlendirmelidir. Müttefiklerimiz ve kilit ortaklarımızdan gelen bilgiler ışığında ve yaptığımız dikkatli değerlendirmeler sonucunda Açık Semalar Anlaşması'na taraf kalmanın artık ABD'nin çıkarına olmadığı belli olmuştur." Öte yandan Pompeo, Rusya'nın anlaşmaya tam olarak uyması durumunda aldıkları ayrılma kararını tekrar gözden geçirebileceklerini bildirdi.
Rusya 22.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Rusya'da ise Kovid-19 tespit edilenlerin sayısı 326 bin 448'e, can kaybı 3 bin 249'a ulaştı.
Rusya 22.5.2020
AB Yüksek Temsilcisi Borrell'den ABD'ye "anlaşmaya dön" çağrısı
Josep Borrell, "Rusya'ya anlaşmanın yükümlülüklerini yerine getirmesi yönünde çağrıda bulunurken, ABD'nin de kararını gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz.
Rusya 22.5.2020
İbrahim Kalın, "Kovid-19 Çağında Medeniyetler" başlıklı programda konuştu Açıklaması
İbrahim Kalın, ulusların, Kovid-19 salgını gibi felaketlere karşı karşılıklı güçlendirme politikaları olması gerekliliğinin altını çizerek, şunları kaydetti: "Bu zorluklara daha yaratıcı ve ilgili yollarla cevap verebiliriz. Sanırım, Kovid-19 salgını, bunun gibi felaketlerle başa çıkmanın tek yolunun, kendi ulusal kapasitenizi oluşturmak gerektiğini fakat aynı zamanda kötü durumdaki insanların da ihtiyaçlarıyla ilgilenilmesi gerektiğini gösterdi. Aksi halde, salgın hastalık bir yerden başka bir yere yayılmaya devam eder." "Hiç kimse Suriye'ye bir bütün olarak bakmıyor" Kalın, konuşmasında Suriye meselesine de değinerek, bu ülkedeki iç savaşı sona erdirmek için Astana sürecinde Rusya ve İran ile birlikte çalıştıklarını hatırlattı.
Rusya 22.5.2020
Rusya ve Türkiye'den korona virüs aşısı için ortak çalışma kararı
Rusya tarafından yapılan açıklamada Türk ve Rus bilim adamlarının Covid-19 aşısı için beraber çalışma kararı aldığı duyuruldu.
Rusya 22.5.2020
Brezilya'da toplu mezarlar havadan görüntülendi
BUENOS ABD ve Rusya'nın ardından yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) en çok görüldüğü 3'üncü ülke haline gelen Brezilya'da açılan toplu mezarlar havadan görüntülendi.
Şu an buradasınız: Rusya Haberleri | Rusya Haber - Haberler - Sayfa 6 - Rusya haberleri, son dakika rusya haber ve gelişmeleri burada. Dünya genelinde koronavirüs bilançosu: Can kaybı 344 bin 29'a yükseldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 01:41:50. #1.15#
title