Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri İvanov Tahran'da

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri İvanov Tahran'da

İran'ın Başkenti Tahran'a Gelen Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri İgor İvanov, İran Milli Güvenlik Konseyi Sekreteri Ali Laricani ile Görüştü. 3 Saatlik Görüşmenin Ardından Laricani ile İvanov Orak Bir Basın Toplantısı Düzenledi.

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri İvanov Tahran'da

İran’ın başkenti Tahran’a gelen Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri İgor İvanov, İran Milli Güvenlik Konseyi Sekreteri Ali Laricani ile görüştü. 3 saatlik görüşmenin ardından Laricani ile İvanov orak bir basın toplantısı düzenledi.

İvanov, görüşmede İran’ın nükleer çalışmaları ve bölgesel konularda fikir alışverişinde bulunduğunu belirtti. Rusya’nın, İran’ın Nükleer çalışmaları sorununun diplomatik yollardan çözülmesi gerektiğine inandığını dile getiren İvanov, sorunun masada çözülmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Laricani ise, görüşme sırasında Avrupa Birliği’nin Dış İlişkiler Sorumlusu Javier Solana ile 4 kez yaptığı görüşmeler konusunda İvanov`a bilgi verdiğini belirterek, Rusya`dan İran’ın dostu olarak söz etti. Laricani, İran ve Rusya’nın görüşlerinin de bir birine yakın olduğunu sözlerine ekledi.