Rusya Dünyadaki Mali Krizden ABD'yi Sorumlu Tutuyor

Rusya Dünyadaki Mali Krizden ABD'yi Sorumlu Tutuyor

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, Dünyadaki Mali Krize ABD'nin "Saldırgan" Politikalarının Yol Açtığını Söyledi. Medvedev, Rusya'nın Giderek Artan Ekonomik Gücünün de Meselenin Hallinin Bir Parçası Olması Gerektiğini İfade Etti.

Rusya Dünyadaki Mali Krizden ABD'yi Sorumlu Tutuyor

Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, dünyadaki mali krize ABD'nin "saldırgan" politikalarının yol açtığını söyledi. Medvedev, Rusya'nın giderek artan ekonomik gücünün de meselenin hallinin bir parçası olması gerektiğini ifade etti.

St Petersburg'da yabancı yatırımcılarla yapılan bir toplantıda konuşan Rus lider, dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD'nin "saldırgan mali politikalarının" küresel büyük şirketlerdeki muazzam kayıpların müsebbibi olduğunu söyledi. Medvedev, dünyadaki çoğu insanın daha fakir hale geldiğini ifade etti. Rusya Devlet Başkanı, maddi açıdan zengin Rus şirketlerinin yurt dışında yatırımlar yapması, Moskova'nın büyük bir mali merkez yapılması ve rublenin de rezerv para olarak kullanılmasının sorunun çözümünün bir parçası olduğunu iddia etti. Medvedev, "Rusya artık küresel bir oyuncudur" diye konuştu.

(İHA-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA