Rusya Devlet Başkanı Medvedev: "Enerji Sorununu Bilim Çözecek"

Rusya Devlet Başkanı Medvedev: "Enerji Sorununu Bilim Çözecek"

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, St.petersburg'da Düzenlenen Uluslararası Ekonomik Forum Toplantısı'nda Yaptığı Konuşmada Enerji Sorununu Bilimin Çözeceğine İnandığını Söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Medvedev:

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, St.Petersburg'da düzenlenen Uluslararası Ekonomik Forum Toplantısı'nda yaptığı konuşmada enerji sorununu bilimin çözeceğine inandığını söyledi.

Enerji kaynaklarının günden güne azalmasını değerlendiren Medvedev, "Bilimsel çalışmalarda gerçekleşecek başarılara dikkat etmeliyiz. Bunun herkes için uzun vadede enerji kaynaklarının garantisi olarak görüyorum. Bu hem günümüz hem de gelecek nesillerin hayatlarını daha da iyileştirecek." dedi.

Rusya'nın son dönemde enerji alanında uluslararası alandaki etkisini artırdığına dikkat çeken Medvedev, "Biz enerji alanında sadece teknik altyapı yatırımları ya da üretimin ve satışların artırılması ile ilgilenmiyoruz. Aynı zamanda temel bilimsel çalışmaların desteklenmesi de temel görevlerimiz arasında yer alıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Medvedev enerji konusunda herkesin bilimsel çalışmaları desteklemesi gerektiğini ifade ederek, özellikle enerji verimliliğinin artırılması ve enerji tasarrufunun sağlanması için teknolojik gelişmelerin tartışılmasını istedi.