Rusya'dan Tarım Yatırımı Yapacaklara 5 Yıl Ücretsiz Arazi
56 saatlik kısıtlama bu akşam başlıyor! Nereler açık, neleri yapmak serbest? İşte detaylar

Rusya'dan Tarım Yatırımı Yapacaklara 5 Yıl Ücretsiz Arazi

01.06.2015 10:46 | Son Güncelleme: 01.06.2015 11:03
Rusya'dan Tarım Yatırımı Yapacaklara 5 Yıl Ücretsiz Arazi

Rusya Tarım Bakanlığı boş tarım arazilerinin kullanımını artırmak için tarım yatırımı yapacaklara 5 yıl süre ile ücretsiz arazi tahsis edecek.

Rusya'da Vedomosti gazetesinin Tarım Bakanlığı kaynaklarından aktardığı habere göre, Rusya Tarım Bakanlığı, boş tarım arazilerinin kullanımını artırmak için, tarım yatırımı yapacaklara 5 yıl süre ile ücretsiz arazi tahsis edecek.

56 MİLYON ARAZİ EKİLMEYİ BEKLİYOR

Vedomosti gazetesinin Tarım Bakanlığı kaynaklarından aktardığı habere göre, tarım arazilerinin yüzde 28'i, bir başka ifade ile 56 milyon hektar arazi ekilemiyor.

Ekilemeyen arazilerin yaklaşık yarısı 21,6 milyon hektarı Rusya'nın merkezi Sibirya Federal Bölgesi'nde yer alıyor.

KISA SÜRE İÇERİSİNDE BAKANLAR KURULUNA GELMESİ BEKLENİYOR

Tarım Bakanlığı devlete ait arazilerin ıslahı ile ilgili de ciddi teşvikler vermeye hazırlanıyor. Rusya'da iş dünyasının yeni şartlarda tarım sektöründe cazip teklifleri değerlendirmesi bekleniyor.

Vedomosti'ye konuşan kaynak teşviklerle ilgili paketin bakanlık kurulunda kabul edildiğini, yakın zamanda bakanlar kuruluna sunulacağını söyledi.

Rusya Uzak Doğu Bölgesi'ndeki devlet arazileri ile ilgili daha önce de benzer bir teşvik paketini uygulamaya koymuştu.

UKRAYNA SAVAŞI İTHALATI YÜZDE 20'YE KADAR DÜŞÜRDÜ

Ukrayna krizi nedeni ile yaptırım uygulayan Batılı ülkelerden gıda alımını durduran Rusya, yerli üretimi teşvik ediyor. Rusya'da 2015'in ilk çeyreğinde gıda ithalatı yüzde 20'lere kadar azaldı.

Yerli üretim ise bazı ürünlerde yüzde 30'lara kadar artış gösterdi. Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, yerli üretimin kalite sorunu olduğunu, bunun kısa sürede aşılması gerektiğini ifade etmişti.

Rusya'dan Tarım Yatırımı Yapacaklara 5 Yıl Ücretsiz Arazi

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title