Rusya'dan Gürcistan'a Tehdit

Rusya'dan Gürcistan'a Tehdit

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Gürcistan'ın Kendisinden Kopan Abhazya'ya Saldırmaya Hazırlandığından Şüphelendiklerini, Şayet Böyle Bir Saldırı Gerçekleşirse Rusya Olarak Buna Karşılık Vereceklerini Söyledi.

Rusya'dan Gürcistan'a Tehdit

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Gürcistan'ın kendisinden kopan Abhazya'ya saldırmaya hazırlandığından şüphelendiklerini, şayet böyle bir saldırı gerçekleşirse Rusya olarak buna karşılık vereceklerini söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Lüksemburg'da Avrupa Birliği (AB) üst düzey yetkilileri ile katıldığı toplantıda, Gürcistan'ın Abhazya'ya saldırması durumunda misilleme yapacakları tehdidinde bulundu. Gürcistan'ın kendisinden kopan Abhazya'ya saldırı hazırlığında olmasından şüphelendiklerini belirten Lavrov, "Rusya savaş hazırlığında değil, fakat Gürcistan'ın Abhazya ve Güney Osetya sorunlarını güçle çözme eğilimde olmasından şüpheleniyoruz. Şayet Gürcistan defalarca tehdit ettiği gibi kuvvet uygulamaya kalkarsa, vatandaşlarımızın yaşamlarını korumak için biz de güçle karşılık veririz" dedi.

Lavrov'un bu sözlerine AB yetkilileri ise sakin olunması çağrısıyla karşılık verdi. AB Dış Politika Şefi Javier Solana, AB olarak tansiyonun düşmesi için çalışacaklarını söyledi.

(DPA-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA