Rusya'da Yolcu Otobüsüne Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 7 Yaralı

Rusya'da Yolcu Otobüsüne Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 7 Yaralı

Rusya'nın Güneyindeki Nevinnomısk Şehrinde Bir Yolcu Otobüsünde Gerçekleştirilen Bombalı Saldırıda 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 7 Kişi İse Yaralandı.

Rusya'da Yolcu Otobüsüne Bombalı Saldırı: 2 Ölü, 7 Yaralı

Rusya'nın güneyindeki Nevinnomısk şehrinde bir yolcu otobüsünde gerçekleştirilen bombalı saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 7 kişi ise yaralandı.

Rusya Afet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, olayın saat 16.30 civarında Pyatigorsk-Stavropol seferini yapan yolcu otobüsünün Nevinnomısk durağına geldiği sırada olduğu ifade edildi. Patlamanın yolcu otobüsünün durakta yolcuları indirirken meydana geldiği ve patlama sonrasında otobüste yangın çıktığı belirtildi. Açıklamada, olayın durakta meydana gelmesi dolayısıyla yolcuların çoğunun otobüsü terketmeye fırsat bulduğu kaydedildi.

Afet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Federal İstihbarat Servisi uzmanları tarafından olay yerinde incelemeler devam ediyor. İlk belirlemelere göre, patlamaya otobüsün arka koltukları altında saklanan bir bomba neden oldu. Savcılığın olayla ilgili olarak terör eylemi suçundan soruşturma başlattığı bildirildi.

(AK-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA