Rusya'da Kayak Merkezinde Çığ Düştü: 1 Ölü

Rusya'da Kayak Merkezinde Çığ Düştü: 1 Ölü

Rusya'nın Güneyinde Bulunan Kafkas Dağları'ndaki Kayak Merkezinde Çığ Düşmesi Sonucu 10 Yaşında Bir Çocuğun Hayatını Kaybettiği, 3 Kişinin de Kaybolduğu Bildirildi.

Rusya'da Kayak Merkezinde Çığ Düştü: 1 Ölü

Rusya'nın güneyinde bulunan Kafkas Dağları'ndaki kayak merkezinde çığ düşmesi sonucu 10 yaşında bir çocuğun hayatını kaybettiği, 3 kişinin de kaybolduğu bildirildi.

Rus haber ajansı İnterfax'ın haberine göre, Rusya'nın güneyindeki 2014 Kış Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapmak için aday olan Sochi kentinin Krasnaya Polyana kayak merkezinde çığ düştü. Olayın ardından kurtarma ekiplerinin kar altından 10 yaşında bir çocuğun cesedini çıkardığı ifade edilirken, 3 kişinin de halan kayıp olduğu kaydedildi. Arama-kurtarma ekiplerinin kayıp 3 kişiyi bulmak için yoğun çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Kış Olimpiyat Oyunları'ndan bir heyet, Şubat ayının sonlarına doğru 2014 yılındaki Kış Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği yapmak için Avusturya'nın Salzburg ve Güney Kore'nin Pyeongchang şehri ile yarışan Sochi'ye ziyarette bulunmuştu.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA