Rusya'da Eurovision Tartışması- Rusya'nın Şarkısı Belli Oldu

Rusya'da Eurovision Tartışması- Rusya'nın Şarkısı Belli Oldu

- Rusya'da Eurovision tartışması Rusya'nın şarkısı belli olduMOSKOVA - Ukrayna'da bu yıl düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışmasında Rusya'nı birinci dereceden engelli Yuliya Samoilova'nın temsil edeceği açıklandı.

- Rusya'da Eurovision tartışması
Rusya'nın şarkısı belli oldu

MOSKOVA - Ukrayna'da bu yıl düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışmasında Rusya'nı birinci dereceden engelli Yuliya Samoilova'nın temsil edeceği açıklandı.
Rusya'da "Eurovision" yayını yapan Channel One "Eurovision 2017" için verilen mücadeleyi Yuliya Samoilova'nın kazandığını açıkladı. Yuliya çocukluğundan beri sadece tekerlekli sandalye ile hareket edebiliyor ve Rus standartlarına göre birinci dereceden engelli. Samoilova şarkısında bir aşkı anlatıyor.
Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavel Klimkin, Yuliya Samoylova'nın 2 yıl önce Kırım'a giderek Ukrayna yasalarını ihlal ettiğini ve yarışma için daha olsa ülkeye alınamayabileceğini kaydetti. Rusya Dışişleri Bakanı Maria Zaharova ise Klimkin'e sert bir şekilde yanıt verdi. Klimkin'in yasa kelimesini kullandığında Yuliya'yı hatırlatmasına gerek olmadığını kaydederek, "Donbass'ı hatırlasın. Ukrayna hükümeti, orada yasaarı neden ihlal ediyor. Neden Donbass'ta yaşayan Ukraynalıların sosyal ödemelerini kaldırdı?" ifadelerini kullandı.
Ukrayna, geçtiğimiz yıl İsveç'in başkenti Stockholm'de gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışmasında Jamala'nın seslendirdiği "1944" şarkısıyla kazanmıştı.