Rusya, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen kriziyle ilgili "ara bulucu" olabilir - Haberler
Haberi Paylaş

Rusya, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen kriziyle ilgili "ara bulucu" olabilir

Rusya, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen kriziyle ilgili

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen kriziyle ilgili Rusya'nın "müzakere ara bulucusu" olarak yardımcı olabileceğini söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Belarus- Polonya sınırındaki göçmen kriziyle ilgili Rusya'nın "müzakere ara bulucusu" olarak yardımcı olabileceğini söyledi.

Peskov, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen kriziyle ilgili gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in daha önce göçmen krizinin çözülmesi için mümkün olan her şekilde yardım etmeye hazır olduğunu söylediğinin hatırlatılması üzerine Peskov, Rusya'nın "müzakere ara bulucusu" olarak bu hususta yardımcı olabileceğini bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizinden Belarus yönetimi ile Moskova'yı sorumlu tutmasına ve bu yolla "Rusya'nın Ukrayna sınırındaki adımlardan dikkatleri başka yere çekmeyi amaçladığı" yönündeki iddiaya da cevap veren Peskov, "Bu açıklamayı yanlış buluyoruz." dedi.

Peskov, sınırdaki durumla ilgili tüm suçu Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'ya yüklemenin yanlış olacağını ifade ederek sınırda bulunan ve bir haftadır soğuk hava koşullarında yaşayan birkaç bin kişinin kaderini kimsenin düşünmediğine dikkat çekti.

AA / Ali Cura - Son Dakika Haberleri

Müzakere, Polonya, Belarus, Rusya, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title