Rus Gezginin Cesedinin Abhazya'da Bulunduğu İddiası

Rus Gezginin Cesedinin Abhazya'da Bulunduğu İddiası

Kafkas dağlarında bulunan erkek cesedinin temmuz ayında kaybolan Rus gezgin Andrei Likhachev’e ait olduğu iddia ediliyor.

Rus Gezginin Cesedinin Abhazya'da Bulunduğu İddiası

Kafkas dağlarında bulunan erkek cesedinin temmuz ayında kaybolan Rus gezgin Andrei Likhachev'e ait olduğu iddia ediliyor.

Abhazya sınırları içerisinde bulunan, gezginlerin ve doğaseverlerin sık sık yürüyüş yapmak için ziyaret ettiği Tsabal köyünde erkek cesedi bulundu. Abhazya Acil Durumlar Bakanlığı personeli, alınan ihbar neticesinde çalışma başlattı. Ana yola 4 kilometre uzaklıktaki bir nehir kenarında erkek cesedinin görüldüğü ihbarının üzerine ekipler zor doğa koşulları altında olay yerine gitti. Olay yerinde cesedin varlığının tespiti ile ceset kurtarma çalışmaları yapıldı. Ekipler, nehirleri çelik halatlar yardımıyla geçerek cesedin bulunduğu noktaya ulaştı. Yaklaşık 1 gün süren arama çalışmaları neticesinde ceset başkent Sohum'da bulunan morga getirildi. Ceset üzerinde otopsi yapıldıktan sonra kimlik belirleme ve ölüm nedeni kesinlik kazanacak. Cesedin 9 Temmuz tarihinde doğa yürüyüşü için Tsabal köyü civarlarına giden ve o günden beri haber alınamayan Andrei Likhachev'e ait olduğu iddia ediliyor. - SOHUM

Kaynak: İHA