Rus Gazeteciler Antalya'da Mavi Yolculuğa Çıktı

Rus Gazeteciler Antalya'da Mavi Yolculuğa Çıktı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin Konuğu Olarak Antalya'nın Kemer İlçesinde Bulunan Rusya Gazeteciler Birliği Heyeti, Düzenlenen Mavi Yolculukta Yunus Balıkları Eşliğinde Bol Bol Denize Girdi.

Rus Gazeteciler Antalya'da Mavi Yolculuğa Çıktı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin konuğu olarak Antalya'nın Kemer ilçesinde bulunan Rusya Gazeteciler Birliği heyeti, düzenlenen mavi yolculukta yunus balıkları eşliğinde bol bol denize girdi.

Konuk oldukları Şampiyon Tatil Köyü'nden Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Osman Ayık'ın özel yatı ile mavi tura çıkan Rusya Gazeteciler birliği heyeti, Kemer-Phaselis arasındaki Antalya kıyılarını gezdi. Gezi sırasında Kemer açıklarında tesadüfen görülen yunusların gösterisi konuk gazetecileri adeta büyüledi. Kiriş Koyu'na demir atan yattan denize atlayan ve bol bol yüzen gazeteciler yorgunluk attı. Kemer'in doğal güzellikleri karşısında büyülenen gazeteciler, "Bu kentin kıymetini bilin, koruyun, cennette yaşıyorsunuz" diyerek hayranlıklarını dile getirdiler.

Rusya Gazeteciler Birliği Başkanı Vsevolod Bogdanov, partnerlik görüşmeleri çerçevesinde yaptıkları gezi ile Antalya'nın doğal güzelliklerini de gördüklerini, kente hayran kaldıklarını söyledi.

Ev sahibi Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ise, "Konuklarımızın Antalya'dan memnun kalması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Pazar gününe kadar hem partnerlik çalışmaları yapacağız hem de araya koyduğumuz küçük çaplı gezi programlarıyla Antalya'yı daha yakından görmelerini, tanımalarını sağlayacağız. Mavi tur Rus meslektaşlarımızı çok etkiledi. Özelikle sabah Kemer açıklarında tesadüfen gördüğümüz yunusların gösterisi muhteşemdi, isteseydik bunu ayarlayamazdık. Harika bir tesadüftü" diye konuştu.

Mavi yolculuğa Yönetim Kurulu üyesi Haşmet Öyken de eşlik etti.

(AT-CC-Y)

Kaynak: İHA