Rus Çılgınlar, Moskova'daki Ostankino Televizyon Kulesi'nden Atladı

Rus Çılgınlar, Moskova'daki Ostankino Televizyon Kulesi'nden Atladı

Tokyo'daki Televizyon Kulesinden Sonra Dünyanın En Yüksek İkinci Binası Sayılan Moskova'daki Ostankino Televizyon Kulesi, 40. Kuruluş Yıldönümünde İlginç Bir Etkinliğe Ev Sahipliği Yaptı. Moskovalı Spor Tutkunları Tarafından Bugün Moskova'nın 539 Metre Yüksekliğindeki Ostankino Kulesinde Gerçekleştirilen Moscow Base Açık Hava Gösterisi, Nefes Kesen Görüntülere Sahne Oldu.

Rus Çılgınlar, Moskova'daki Ostankino Televizyon Kulesi'nden Atladı

Tokyo'daki televizyon kulesinden sonra dünyanın en yüksek ikinci binası sayılan Moskova'daki Ostankino Televizyon Kulesi, 40. kuruluş yıldönümünde ilginç bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Moskovalı spor tutkunları tarafından bugün Moskova'nın 539 metre yüksekliğindeki Ostankino kulesinde gerçekleştirilen Moscow Base açık hava gösterisi, nefes kesen görüntülere sahne oldu.

Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için Ostankino Kulesi'nin 340 metre yüksekliğinden atlayan toplam 50 çılgın genç, yere doğru hızlı iniş sırasında izleyicilere heyecanlı anlar yaşatırken, açtıkları paraşütlerle başarılı inişleri ise alkışlarla karşılandı. İHA'ya konuşan Denis Kerjayev isimli sporcu, "Ostankino Kulesi'nden 3 yıl önce de atlamıştım. Bugün tekrar bu duyguyu yaşadığım için çok mutluyum. Bugün havanın da güneşli ve rüzgarsız olması, Moskova'nın güzelliğini zevkle izlememe yardımcı oldu"

dedi. Gösteri organizatörlerinden Dmitriy Kiselev ise, "Bu sabah Ostankino ve Federasyon Kulesi'nden toplam 30 sporcumuz aynı anda atlayarak dünya rekorlar kirabına girdi. Şimdiye kadar hiçbir zaman bu kadar çok sayıda sporcu aynı anda atlamamıştı. Ama bizim için önemli olan rekor kırmaktan ziyade Ostankino'nun kuruluş yıldönümünü kazasız bir şekilde kutlamaktır. Umarım bugün istenmeyen bir durum yaşanmaz" diye konuştu.

1967 yılında ünlü Rus mühendis Nikolay Nikitin tarafından inşa edilen, 2000 yılında ise bünyesindeki "Yedinci Gök" restoranında çıkan yangın nedeniyle restore edilmekte olan Ostankino Kulesi'nin, tamir çalışmalarının ardınan 562 metreye vararak dünyanın en yüksek kulesi haline geleceği tahmin ediliyor.

(AK-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA