Rus Askerleri, Tatbikatta ABD Ordusu'nu Pusuya Düşürdü

Rus Askerleri, Tatbikatta ABD Ordusu'nu Pusuya Düşürdü

Rusya Hava Komando Kuvvetleri istihbarat alayı, olası düşman birliklerini pusuya düşürmek için özel askeri tatbikat düzenledi.

Rus Askerleri, Tatbikatta ABD Ordusu'nu Pusuya Düşürdü

Rusya Hava Komando Kuvvetleri istihbarat alayı, olası düşman birliklerini pusuya düşürmek için özel askeri tatbikat düzenledi. Tatbikatta düşman birliğindeki araçlarda "ABD Ordusu" ifadesinin yazılması ve çadırda Amerikan bayrağının kullanılması dikkat çekti.

Tatbikatta katılan askerler "ABD Ordusu" yazılı araca yönelik operasyonda içerde bulunan askerleri dışarı çıkararak etkisiz hale getiriyor. Son bölümde ise tankların yardımıyla Rus komandolar, ABD bayraklı çadırlara saldırarak düşman askerlerini esir alıyor.

Basına konuşan birliğin komutanı İgr, "İdeal pusu, taktik olan pusudur. Önemli olan düşmanın üzerinden belgeleri veya silahlarıyla ilgili evraklarını almak. ya da bilgi verebilecek askeri ele geçirmek" dedi. Operasyonda yer alan keskin nişancılar olası düşmanı gözetlemek için belirledikleri ağaçların arasında saklanarak hedefi takip etti. Tatbikata katılan asker Valeri ise çadırda küçük tüple yemek pişirdiklerini ve ısındıklarını söylüyor.