Rumeli Haberleri

Rumeli haber, Rumeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rumeli - 15.5.2020
Araştırmacı-Yazar Hayati Tek, "Nutuk'un rakamsal denklemini" araştırdı
Nutuk'ta 24 cemiyetin adı 502 kez geçiyor. Bunlar içerisinde günümüze ulaşabilen tek cemiyetin Türk Ocakları olduğuna dikkati çekilen araştırmada öne çıkan cemiyetler şöyle sıralanıyor: Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti 100, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti 51, Karakol Cemiyeti 17, İttihat ve Terakki Cemiyeti 14, Askeri Nigehban Cemiyeti 10, Vilayatı Şarkiye Müdafaa-i Hukuku Milliye Cemiyeti 10, Mukayese 9, İngiliz Muhipleri Cemiyeti 8.
Rumeli - 7.5.2020
Yönetmen Özer Kızıltan son yolculuğuna uğurlandı
MSGSÜ eğitim kadrosunda yer aldı Kızıltan 2006-2013'te "Mavi Kuş", "Cemile", "Yalancı Yarim", "Yaralı Yürek", "Sessiz Fırtına", "Son Ağa", "Karamel", "Elveda Rumeli", "Sensiz Yaşayamam", "Küçük Hanımefendi" ve "Tozlu Yollar" adlı yapımlara imza attı.
Rumeli - 5.5.2020
Yönetmen Özer Kızıltan vefat etti
Bu film ile "57. Berlin Film Festivali", "13. Saraybosna Film Festivali", "43. Antalya Film Şenliği" ve "Uluslararası Toronto Film Festivali"nden ödülle dönen usta yönetmenin çektiği diziler arasında "Gülbeyaz", "Kurşun Yarası", "Yaralı Yürek" ve "Elveda Rumeli" gibi beğenilen yapımlar yer aldı.
Rumeli - 5.5.2020
Akademide yeni ekonomik düzen ele alındı
Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'nin (BALKANTÜRKSİAD) üyelerini bilgilendirme amacıyla düzenlediği Akademi toplantılarının konuğu finans danışmanı Murat Yeşilyurt oldu.
Rumeli - 4.5.2020
Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Soytürk, Edirne'nin fethinin 659. yıl dönümünü kutladı
Soytürk, yaptığı açıklamada, Edirne'yi Anadolu ve Rumeli'nin incisi, Osmanlı sultanlarının gözdesi, Osmanlı şairlerinin gül bahçesi bir şehir olarak niteledi.
Rumeli - 28.4.2020
Rumeli ve Balkan Türkleri Derneğinden 500 aileye gıda yardımı
Arnavutköy'deki Rumeli ve Balkan Türkleri Derneği, ilçedeki ihtiyaç sahibi 500 aileye gıda kolisi yardımı yaptı.
Rumeli - 26.4.2020
BOŞ KALAN BEBEK SAHİLİ HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ
26 Nisan Pazar gecesi saat 23.59'a kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağının 4'üncü gününde sessizliğin hakim olduğu Bebek sahili havadan görüntülendi. Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında İstanbul, İzmir ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta 23 Nisan Perşembe gecesi saat 00.00'dan, 26 Nisan Pazar gecesi saat 23.59'a kadar ilan edilen sokağa çıkma yasağının  4'üncü gününde İstanbul'da sahiller boş kaldı. Günlerdir sessizliğin hakim olduğu İstanbul'da, Bebek sahili ve parkı ile Rumeli Hisarı drone ile havadan görüntülendi.
Rumeli - 23.4.2020
TBMM'nin açılışının 100. Yılı
"Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir." sözünün TBMM'nin açılışının tarihsel anlamını ifade ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "TBMM, Milli Kurtuluş Savaşı'nı yöneten, çok partili yaşama geçişimize, demokrasiyi bu topraklara getirmemize karar veren, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı, bombalar ve kurşunlar yağarken, milli iradeye sahip çıkan Meclis'tir. TBMM, Türkiye'nin uygar dünyanın bir parçası olduğunu bütün dünyaya duyuran, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti'nin eylemlerine sahip çıkarak hakkı, hukuku ve adaleti savunan Meclis'tir.
Rumeli - 22.4.2020
Türkiye'nin 89 deniz feneri yenilenecek
Türkiye'de, yerden ölçülmek üzere en yüksek fenerler şunlar: Rumeli Feneri 30 metre, Ahırkapı Feneri 29 metre, Mehmetçik Burnu 25 metre, Hoşköy 22 metre, Fenerbahçe Feneri 20 etre, Şile Feneri 19 metre.
Rumeli - 22.4.2020
"Pandemi sürecini çocuğu 'korkutmadan' anlatın"
Çin'de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüsün, insanlar üzerindeki psikolojik etkilerine dikkat çeken İstanbul Rumeli Üniversitesinin Uygulama Hastanesi olan REYAP Hastanesinde görev yapan Uzman Klinik Psikolog Elif Gökçe Tezel, "Pandemi sürecini psikolojik olarak sağlıklı yaşamak; olayı görmezden gelmek, riskleri azımsamak ve çocuğa kaçamak cevaplar vermek değildir.
Rumeli - 19.4.2020
Haftanın tarihine bakış
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, düşman işgalindeki Anadolu ve Rumeli topraklarında Kurtuluş Savaşı'nı başlatacak, Cumhuriyete giden yolda adımlar atacak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 23 Nisan 1920'de açıldı.
Rumeli - 5.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1923 - Mustafa Kemal "9 Umde"yi açıkladı. Anadolu ve Rumeli Müdafaai Hukuk Cemiyetinin seçim bildirisi niteliğindeki bu ilkelerin başında "Egemenlik ulusundur.
Rumeli - 1.4.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
-Genel ve detay ======================= 3- İSTANBUL BOĞAZI SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ (havadan görüntülerle) Ali AKSOYER/İSTANBUL- KORONAVİRÜS salgını nedeniyle alınan önlemler ve "Evde kal" çağrılarının ardından cadde ve sokaklardaki kalabalık her geçen gün daha da azalıyor. Yoğun trafiğine alıştığımız Fatih Sultan Mehmet köprüsünden geçen araçlar neredeyse sayılabilirken, Rumelihisarı sahili ise tamamen boş durumda.
Rumeli - 1.4.2020
Kuzey Makedonyalı yazar Fahri Kaya için "dijital" anma programı
Büyükelçisi Sekizkök de Fahri Kaya'nın siyasi yönüyle ilgili bazı noktalara değinerek, "Fahri Kaya Kuzey Makedonya Türklerinin içinden çıkan bir kanaat önderidir. Türk kimliğinin, milli benliğimizin bu topraklarda yaşatılması için mücadele vermiştir. Rumeli Türklüğünün, Kuzey Makedonya Türklüğünün timsali olmuştur.
Rumeli - 1.4.2020
İSTANBUL BOĞAZI SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ (havadan görüntülerle)
KORONAVİRÜS salgını nedeniyle alınan önlemler ve "Evde kal" çağrılarının ardından cadde ve sokaklardaki kalabalık her geçen gün daha da azalıyor. Yoğun trafiğine alıştığımız Fatih Sultan Mehmet köprüsünden geçen araçlar neredeyse sayılabilirken, Rumelihisarı sahili ise tamamen boş durumda.
Rumeli - 30.3.2020
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonundan koronavirüse karşı "evde kal" çağrısı
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında "evde kal" çağrısında bulundu.
Rumeli - 29.3.2020
Havada leylek şöleni
İSTANBUL'UN KUZEYİNDEN GEÇİYORLAR Bu coşkulu serüvenin milyonlarca yıldır kesintisiz devam ettiğini belirten Fikret Can, "Afrika'dan yola çıkan leylek sürülerinin hedefi Avrupa'dır. Sahraaltı Afrika'dan yola çıkan leylekler, Nil Vadisi, Filistin, İsrail, Lübnan, Suriye güzergahını izleyerek Hatay Belen geçidinden ülkemize giriş yapar. Anadolu'yu boydan boya geçtikten sonra önlerine geçit vermez Karadeniz dikilir. İlkbahar göçünün kalbi Karadeniz sahillerinde atar. Devasa leylek sürüleri Boğazı geçip Avrupa'ya varmak için Üçüncü Boğaz Köprüsü, Üçüncü Havalimanı, Kuzey Ormanları istikametini takip eder. Göç merkezi Rumeli Feneri'dir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rumeli Haberleri | Rumeli Haber - Haberler - Sayfa 4 - Rumeli haberleri, son dakika rumeli haber ve gelişmeleri burada. 19 üniversite bünyesinde yeni fakülte ve enstitü kuruldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 13:31:42. #1.15#
title