Rumeli Haberleri

Rumeli haber, Rumeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rumeli - 27.10.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan, vefat eden Osman Durmuş için taziye mesajı
TBMM Başkanı, paylaşımında ayrıca Romanya'da Dobruca bölgesi Gürgenli köyünden, Türkçe ders kitapları yazarı, Kuran-ı Kerim'in Rumence tercümesini hazırlayan Rumeli'nin önemli Türkolog ve tarihçisi Mustafa Ali Mehmet'in vefat ettiğini dile getirerek, merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.
Rumeli - 14.10.2020
Kentin tanıtımı için Meriç Nehri'nin ortasında klip çektiler
Klipler ay sonunda yayınlanmaya başlanacak İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Anadolu ve Rumeli'nin incisi Edirne'nin tanıtımına çeşitli platformlarda devam ettiklerini söyledi.
Rumeli - 12.10.2020
Son dakika haber | ANALİZ – Azerbaycan'ın kazanımları Ermenistan'ın stratejisini bozdu
Son dakika haberler: On dokuzuncu yüzyılın ilk çeyreğinde Gülistan Anlaşmasıyla Karabağ bölgesine yerleşen Rusya, 1828 yılında İran ile yaptığı Türkmençay Anlaşması ile bölge devletlerinden getirdiği Ermenileri buraya yerleştirmek suretiyle Ermenistan devletinin temellerini atmış oldu.
Rumeli - 10.10.2020
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mutlu'dan Azerbaycan'a destek Açıklaması
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu (BRTK) Genel Başkanı Sabri Mutlu, Azerbaycan Türklerinin yanında olduklarını bildirdi.
Rumeli - 5.10.2020
Balkan Türkleri'nden Azerbaycan'a destek
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, Ermenistan'ın uluslararası hukuk kurallarını çiğneyerek Azerbaycan'a yönelik saldırılarını kınadıklarını bildirdi.
Rumeli - 5.10.2020
HADO Milli Takım seçmeleri, İsfanbul Tema Park ev sahipliğinde yapıldı
İsfanbul Tema Park'tan yapılan açıklamaya göre, 3 Ekim'de Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Özdemir'in de katılımıyla 30 aday arasından yapılan seçmelerde HADO Milli Takım kadrosu, Rumeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi hocaları tarafından belirlendi.
Rumeli - 26.9.2020
Giritli akademisyenler "Yoran Mübadele Anı ve Kültür Evi"ni gezdi
Giritliler Federasyonu ile Türkiye'nin farklı üniversitelerinden akademisyenler, yürütülmekte olan TÜBİTAK Projesi kapsamında, Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği ev sahipliğinde Didim ilçesini ziyaret etti.
Rumeli - 24.9.2020
Tekirdağ'dan kısa kısa
Rumeli İskelesi'ne ziyaretçi ilgisi Süleymanpaşa Belediyesince geçen ay açılışı gerçekleştirilen Rumeli İskelesi, Tekirdağlıların ve şehre gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.
Rumeli - 23.9.2020
ANALİZ – Brexit sonrası Avrupa'nın diplomatik psikanalizi
Avrupa Birliği (AB) bu zamana kadar genişlemeye yönelik krizlerini kendi iç dinamikleri içinde çözmeyi başarırken, Brexit süreciyle ilk defa karşılaştığı küçülmeye yönelik girişimin yönetilebilirliği ve birliğin sürdürülebilirliği hususunda hayati bir sorunla karşı karşıya kaldı.
Rumeli - 21.9.2020
Balkan Türkleri Derneğinden açıklama
Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ORSAM) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Uysal'ın bir televizyon programında Balkan Türklerine yönelik yaptığı açıklamalara Samsun Balkan Türklerine Derneğinden tepki geldi. Bir basın açıklaması yapan dernek, "16 Eylül 2020 tarihinde Habertürk TV'de yayınlanan Teke Tek programında sözde akademisyen Ahmet Uysal'ın Balkan Türkleri ile ilgili ifadelerine dair Samsun Balkan Türkleri Derneği olarak bir basın açıklaması yapma ihtiyacı duyduk. Evladı Fatihanın kemiklerini sızlatan bu tür açıklamalar kirli membalardan beslenen hastalıklı bir zihniyetin tezahürüdür. Örneklerine daha önce de rastladığımız, Türk milletinin birliğini ve bütünlüğünü hedef alan bu türden beyanların basit özürlerle geçiştirilemeyecek kadar tehlikeli ve ayrıştırıcı olduğunun altını çizerken; bir dil sürçmesi olamayacak kadar da bilinçli söylendiğinin farkında olduğumuzu belirtmek isteriz. 19. yüzyıldan itibaren yaşanan süreçte Balkan topraklarındaki Türk hakimiyetinin mütemadiyen sonlanması ile Anadolu'ya hicret etmiş olan Türkler, 14. asırda Rumeli coğrafyasını Türk-İslam kültürü ile yoğuran Türk fütuhatının muzaffer temsilcileri olan gazilerin, alplerin öz torunlarıdır.
Rumeli - 19.9.2020
19 Eylül Gaziler Günü
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rumeli Haberleri | Rumeli Haber - Haberler - Rumeli haberleri, son dakika rumeli haber ve gelişmeleri burada. TİKA'dan Kuzey Makedonya'da Türkçe eğitim veren okullara destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 17:41:11. #1.15#
title