Rum Tv'sinde Kuran Üstüne Yemin Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Rum Tv'sinde Kuran Üstüne Yemin Etti

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Rum Tv'sinde Kuran Üstüne Yemin Etti

Atilla Olgaç'ın 1974'de 10 Rum'u Öldürdüğüne İlişkin Atina ve Kıbrıs Rum Kesiminde Şok Etkisi Yaratan Açıklamalarından Çark Etmesi Birşeyi Değiştirmedi.

ATİLLA Olgaç’ın 1974’de 10 Rum’u öldürdüğüne ilişkin Atina ve Kıbrıs Rum kesiminde şok etkisi yaratan açıklamalarından çark etmesi birşeyi değiştirmedi. Olgaç, Rum televizyon ve gazetelerine konuşarak "tekzip" açıklamasını tekrarladı. Rum devlet televizyonu RİK’e "senaryo yazıyorum bir ara aklım karıştı senaryo ile gerçeği karıştırdım" dedi. Sigma televizyonunda ise Kuran-ı Kerim’e yemin ederek söylediklerinin gerçek olmadığını belirtti. Rum gazeteleri ise Olgaç’ın kopan gürültü üzerine "susturulduğu" ve korkarak tekzip açıklaması yaptığı görüşünde. Rumlar Olgaç’ı kullanarak Türkiye’yi AİHM gibi uluslararası mahkemelere sürükleme hesapları yapıyor. Rum Kesimi’nde "Olgaç yakalanıp Kıbrıs’a getirilsin" sesleri yükseldi.

Demirören Haber Ajansı - Güncel

, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title