HABER: Rum basınına göre AB'nin Türkiye'ye yaptırımlarını Merkel engelliyor

Rum basınına göre AB'nin Türkiye'ye yaptırımlarını Merkel engelliyor

21 Eylül 2020 08:56
Rum basınına göre AB'nin Türkiye'ye yaptırımlarını Merkel engelliyor

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de doğal kaynak aramasını hazmedemediği için AB'nin ülkemize yaptırım uygulamasını istiyor. Ancak Rum kesiminde çıkan haberlere göre bu yaptırımlara Merkel engel oluyor.

Haber Yorumları (64)
CELİL ÇARIKÇI: Çalışmadan para kazanmayı.okumadan arastırmadan ahkam kesmeyi.donanım sahibi olmadan bilmediği her konuda konusmayı .dunyayı sistemi bilmeden yorumlar yazmayı bırakın.kollektif calışmayı paylasmayı iletişmeyi zamanı cağı anlamayı değisimi hissedin milletler yok oluyor devletler yok oluyor meslekler yok oluyor değişim sert olacak hazırlananlar kazançlı çıkacak
ALY SOSYOLOG: İthalatçı bir firma''nın yetkili müdürü olarak yazıyorum. Döviz yükseldiği için bir çok ürünümüzün Çin''den ithalatını durdurduk. Çünkü yerli üreticilerimizle rakabet edemez hale geldik. Varsın bizim firma batsın ama ülkemiz batmasın. Ülkemiz battığında düman postalları ayak bastığında ne şirket kalır, ne mal , ne mülk ne de namus kalır. Hiç mi akletmezsiniz!
YILMAZ: ALY SOSYOLOG gibi toz pempe hayallerde yaşayan halkın geçim derdinden habersiz senin gibiler yüzünden türkiyeyi ekonomiyi batıran bu hükümet bütün sorunları açan doları ilk kez 7. 6 liraya çıkartan malum kişi hala kendi açtığı sorunları kötü ekonomi için başkalarını suçluyor. 20 yıldır tek başına iktidarda başka bir hükümet olsaydı emin olun türkiyede tüm bu sorunlar olmazdı
ALY SOSYOLOG: Hee YILMAZ hee. Ben bu ülkede 56 yıldır yaşıyorum. Önceklleri de gördük. Ben halkın geçim derdinden haberdarım ve etrafımdaki yoksullar için elimden geleni yapıyorum. Çok büyük yoksulluktan gelen birisi olarak. Benim kadar çalışmış olsaydın herhalde benim 1o katım olurdun. Hem bu yoksulluk geçmişte daha fazlaydı ama sizin yaşınız bunu görmemiş olabilir.
ALY SOSYOLOG: Evet doğru. Güdülmeye razı olsaydık bugün bu sorunların çoğu yaşanmazdı. Siz güdülmeye razı iseniz damarlarımızda ki kanda çok büyük bir farklılık var demektir.
ALY SOSYOLOG: Döviz-TL ilişkisine gelince Akıllı insanlar olumsuz gibi görünen şeylerden olumlu sonuçlar çıkaranlardır. Burada yorum yapanlar ABD''nin Çin''e neden çin parasının değerini artırması için baskı uyguladığını da bilmezler, anlamazlar.
ALY SOSYOLOG: Habere bakıyorum konu başka, Yorumlara bakıyorum TL-Döviz İlişkisi . Reis bu muhaliflerde bu kadar birikmiş GAZ varken siz ne diye GAZ arayışına giriyorsunuz ki anlamıyorum. ''''Bunların GAZI enerji değil pis koku yaymaktan ibaret. O yüzden biz işimize bakıyoruz. '''' Hıım!Doğru REİS. Bunlara atılacak format teknolojisi de henüz gelişmedi. Yapacak bir şey yok.
YIKMAZ: türkiye olarak zaten avrupa birliğine girme peşinde değilmiyiz zaten euroya geçmek zorundayız. o zaman şimdiden euroyı paramız yapalım döviz indi çıktı ekonomi battı kabuslarından kurtuluruz. dünyada sadece türkiyede dolar bu kadar çok ekonomiyi kötü etkiliyor halkımız dolarla yatıyor kalkıyor
MERT ÖREN: Almanya''ya karşı Fransa ve İngiltere''nin birlik olduğu savaşları hatırlatacağım ama sayısını hatırladıkça saymak mümkün değil. İngiltere zaten Avrupa Birliğini tanımıyor. Devre dışı kalmışlar. Fransa içinde söylenecek söz güvenilmez tembel bir Yunanistan ile ne kadar yola çıkılır düşünmeleri lazım. Macron Ateş topu ile oynuyor. Fransa''nın Türkiye ile ilişkilerini çöpe attı. Almanya ise tarihsel bağları ve Türklerle yüzyıllardır yapılan tarihsel birliği yok etmek istemiyor.
CİHAT: anlamadım şu anda doğal kaynak arayan gemimiz limanda demirlidir bu rumlar daha ne istiyor daha ne kaşınıyor
HAYMANALI: ARKADAŞIM BELÇİKADAN 4000 EURO PANDEMİ YARDIMI ALDI. TÜRKİYEYE GELDİ 28 TL OLARAK BOZDURDU 3 AYDIR BU PARAYI ÇATIR ÇATIR YİYİYOR. UYUMAYA UYUTMAYA DEVAM. . İŞ İŞTEN GEÇİNCE UYANACAKSINIZ AMA GEÇ KALINMIŞ OLACAK.
BİR DOST: İYİ YA KARDEŞİM SENDE GİT BELÇİKAYA ORDA ÇALIŞ YAŞA HAYATINI BU ÜLKEDE NİYE KALIYORUSN . BAK ARKADAŞINA GELİP ÇATIR ÇATIR YİYOR . SENDE GİT KAZAN ÇATIR ÇATIR YE. HATTA GİT BELÇİKA VATANDAŞI OL EN İYİSİ SENİN İÇİN
AKLINI KULLAN: sende bizdeki emekli maaşı ile afrikaya git orada krallar gibi yaşarsın.
YALAN: Yok öyle bir sey. Biz de burada kendi caremize bakiyoruz.
KAHROLSUN VATAN HAİNLERİ: 1- Kapı orada arkadaşının yanına gidebilirsin 2-Belçika nüfusu 11 milyon, etkin askeri sayısı 24.500 Avrupanın göbeğinde terörle uğraşmaz,sınır komşularını kimse işgal etmiyor,bölgesi üzerinde kimsenin oyunları ve çıkarları yok. Sana daha çok şey sayarım ama anlayacağını sanmıyorum.Çünkü bu ülkedeki muhalefet zihniyetinden tiksiniyorum artık.Sümmun,bukmün,umyün fehüm la yerciun.
NKT: Sen mağarada mi yaşıyorsun ..senin gibiler devlet batsa ilk başta sizin gibiler kına yakar.uzuluyor gibi yapmacık yazından belli
AKLIN VARSA KULLANIRSIN: SEN TÜRKİYE İLE AFRİKAYI BİR Mİ TUTUYORSUN. HANİ DÜNYA LİDERİYDİ HANİ
4000 EURO 28 TL: sende git arkadasinla zorlami tutuyolar
SERDAR: Ulan haymanalı beyinsiz mal, yorumunda ne diyorsun? Ne anlatmaya çalışıyorsun ? Arkadaşın pandemi yardımı almışsa sana neki ! Sen gözünü arkadaşın parasınamı diktin utanmaz kıskanç !
AKILSIZ DOSTA GEREK YOK ZARARDIR.: BELÇİKA ALSA ZATEN MİLLET GİDER SENİN DEMENE GEREK YOK
GİDEBİLSEK: belçika ya yerleş diyor hey Allahım belçika vatandaşı olmak kolay mı ? türkiye ye mi orası her geleni alsın vatandaşı yapsın afrikaya git bizim parayla iyi yaşarsın diyor yani bizim ülkenin seviyesi afrikanın ülkelerinin seviyesini anca geçer demek mi istiyon? hani ekonomimiz çok iyidi
BOZKURT: Karalamayi bile becerememis. Ben avrupa 1 maskeyi 5 Euro aldım ne 4000 Euro yardımı. 4000 eu da 28 lira yapmıyor .
BURSA: O ZAMAN BELÇİKAYA GİT FETOCU SENİ
MERT: eeee karsilarinda dimdik ustalar ustalar ustasi büyük usta var
GARİBAN DOSTU: Herkes garibanın dostu olduğunu söylüyor. Avrupa ile emeklilik yaşımız aynı. Ekonomik şartlarımız aynı diyenler. Para birimini EURO''ya çevir bakayım adamların aldığı en düşük emekli maaşı ile bizim en düşük emekli maaşını kıyaslayın. Biri 2000 Euro alırkendiğeri 200 euro da kalıyor mu kalmıyor mu? Oyu veren gariban öpülen gariban
HHASAN: İYİDE EV KİRASIOLARAK ÖDENEN 1. 200 EUROYU, ELEKTRİK, GAZ, SU İÇİN ÖDENEN EN DÜŞÜK 350 EURO YU NEDEN SÖYLEMİYORSUN.
İYİ DÜŞŞÜN: bunu 2000 yılından 50 yıldır ülkeyi soyup soğana ceviren halk partilerine sormalısın. Şuan hala yavaş büyümemizin sebebi hep onlarsır. bugun sen Avrupa ülkeleriyle Türlkiyeyi kıyaslamaya başlayabildiysen yine baya ilerlemişizdir demektir. Bu arada oradaki emekli on kat daha fazla alıp çok lüks bir hayat yaşıyor değilmi. yatlar katlar muhteşem bir hayatları var değilmi??!!
BUNLARİDA ANLADİK: Benim annem neden 800 euro emeklilik aliyor ozaman, yalana bak hele yalana, basimizdaki yalana bak, köyün delisi akil vermeye calisiyor
......: Ezberden konusma sende ekmek 2 tl ise ordada 2 euro bak bakalim kac tl ye ekmek yiyorlar ekonomik olaylar apayri bir bölumdur ezberden k9nusma
XX: anlasildi bir daha oyumuz merkele ve ya makrona ileri gorusun bizi cok aydinlatdi
BİR DOST: O KADAR ÇOK BİLİYORSUNUZ Kİ SANKİ DÜNYA YÖNETİYORSUNUZ . HALA BÖYLE SÖZLERLE Mİ KENDİNİXİ AVUTUYORSUNUZ. AĞZINI AÇAN KONUŞUYOR DA MANTIKLI KONUŞSANIZ MANTIKLI ELEŞTİRİ YAPSANIZ BU ÜLKEYE OKADAR FAYDANIZ OLUR Kİİ. BOŞUNA DEMEİŞ CEM KARACA ASIL TÜTÜN TÜTÜN MESELESİ NE OLACAK ACEP DİYE . SİZLERİ OKADAR İYİ ÖZETLİYORKİ. SİZİN DERDİNİZ TÜTÜN MESELELERİ GİBİ. .
KAHROLSUN VATAN HAİNLERİ: Bu kadar para düşkünü iseniz para kazanacağınız yerlere gidiniz.Sanki bu ülke müthişti Erdoğan geldi batırdı.Aksine bu ülke batıktı ve Erdoğan size insan olduğunuzu hatırlattı.Sürekli batıyoruz,battık,batıcaz diye söyleyenler yok mu bi bitmediniz gitti.Tiksinti veriyosunuz artık.
YYAVUZ: O kadar cahil insanlarımız ki dolar şu kadarmış emekli maaşı şu kadar. Dolar veya Euro nün yükseldiği yok bizim paramız tüm dünya üzerinde ki para birimleri karşısında değer kaybetti. Siz daha neyin kafasını yaşıyorsunuz. 3 yıl önce 1 e 3 değer kaybı varken bu sene sonuna kadar 1e8 i değer kaybı gorucez. Bu ulkendeki herşeyin değerinin de düştüğü demektir. Bunu anlayamayan bir genç nesil var. İşin özü ülkemiz değer kaybediyor!!!
AYDIN: kesinlikle türkiye euro yada dolara geçmeli. böylece dış ülkeler ekonomiyi batırmak istediklerini yaptırmak için doları euroyu sopa olarak kullanamaz. türkiye daha çok kalkınır . geliri artar milli paramız milliyetçilik diyenler saçmalamayın. doların euronun dini ırkı imanı yoktur. her ülkeye herkese uyar. türk lirasını milli para düşünüyorsanız halk olarak dolar euro almayın herşeyi dolarla satmayın almayın. işinize gelince dolar euro alın lafa gelince milli para diye zırvalayın.
BAKIYORUM: Çok zeki olduğunu sanıyorsun kendini degilmi?
NİHAT: kardeşim senin bahsettiğin para birimleri belli bir ülkenin ve birliğin parası. sen kafana göre ben euroya geçtim bundan sonra euro basacağım diyemezsin.
XXL: Avrupa birliğine girmeden euro kullanmak mı? dalga geçiyorsun zannımca. . .
MERT: Madem dolara euroya geçince ekonomi düzelecek o zaman yunanistan hangi para birimini kullanıyorduda iflas verdi?
ABDULLAH: euronun 9 lira olması bir yaptırım değil mi acaba. ekonominin haricinde başka bir yaptırım var mı ki. .
ALY SOSYOLOG: Bir ithalatçı firmanın yetkilisi olarak yazıyorum. Döviz yükseldikçe yerel üreticimiz daha avantajlı hale geldi. Bir çok ürünümüzün ithalatını bırakmak zorunda kaldık. Firmamız batabilir de. Hiç önemli değil. Ülkemiz batmasın yeterki. BU ANLAMDA DÖVİZİN yükselmesi bir avantajdır. Daha da yükseltmek isterler ama bu da onların kendi ayaklarına sıkması anlamına geldiğini çok iyi bilirler. ABD Çin''e paranızın değerini artırın diye boşuna mı baskı yapıyor zannediyorsunuz
TR: Merkel frenler tabi bizim gibi bir ülkenin ekonomisi niye batsın o kadar araba alıyoruz ticaret yapıyoruz kim müşterisinin durumunun kötü olmasını ister
CAFER: Arabayı, laptopu, telefonu, televizyonu, buz dolabını euoru ile mi alıyorsunuz? Hayır. Türkl lirasıyla alıyorsunuz. Dünyadaki en ucuz teknoloji ürünleri bizde. Amerika kendi üretmesine rağmen orada daha pahalı biz de ucuz. Buna strateji derler işte. Bizimle baş edemezler.
İSMET: Amerika üretmiyor gizli bir şekilde Türkiye üretiyor. Dünyanın en iyi teknoloji üreten ülkesiyiz. Bütün araba üretim fabrikaları ülkemizde. En ucuz bizde. Amerika''ya gidin görün her şey çok pahalı. Sokakları dilenci kaynıyor. Bizim ülkemizde böyle bir şey göremezsin. Dünya liderimiz şu an Türkiye''yi dünyanın en güçlü ve zengin devleti haline getirdi. Yunan tohumları bunu hazmedemiyor.
NE DİYO LA BU: kafa mı buluyosun sen ?
AT GÖZLÜĞÜ: Sen kafayı yemişsin
YORUMSUZ: Okurken gözlerim kanadı. Allah akıl fikir versin sen ve senin gibilerine. . .
BEN BEN: varya taktınız dolar ve euro ya çok seviyorsanız dolar ve euro yu gidin oralarda yaşayın.
İNEBATİ: iğneden ipliğe herşeyin dolarla ithal edildiği bir ülkede yaşıyorsun sonra banane dolardan eurodan diyorsun zekana hayranım.
EUROPEAN UNİON: Arkadaş EU ülkeleri olarak görüyoruz ki Türkiye''de Euro yükseldi, Türkiye içinde bizi destekleyen ve haince kendi parasının değer kaybetmesine sevinen ve bunu hep yapacaklarından emin olduğumuz, özellikle sol kanat siyaset yapanlara gönülden teşekkür ediyorum, Avrupa Birliği Yönetim Kurulu. .
EU''YA: O kadar safsın ki hala idrak edemiyorsunuz tüm bu olanların 18 yıldır iktidarda olan şahıslar yüzünden olduğunu. Sol kanatmışmış. . . sizin gibi zihniyetliler ve cahilliklerinizden nedir çektiğimiz.
ZENGİN OLMAK: Senin siyasetciler ekonomiyi yonetemiyorlar hangi donemde dolar euro altin bu kadar deger kazandi yine ezilenler asgari ucretle calisanlar ve emekliler oldu. Ben maasimi dolarla almiyorum ama keske maasimi dolarla alabilseydim hic olmasa ezilmezdik ozetle turkiyeye giren mallarin hepsi dolar euro endeksli onlar artinca aldigin hersey pahallaniyor..
BUMERANG: işine geldiğinde ''bertaraf olan bitaraf olur'' diye vatandaşları ayrıştır birbirinden uzaklaştır , işine gelmediğinde mesela ekonomik sıkıntılarda ve çöküşlerde ''hepimiz aynı gemideyiz''
ZENGİN OLMAK KARDEŞE CEVAP: Kardeş peki güzel dedin de hangi döenmde corona çıktı. Hangi dönemde silah ve savuma sanayin bu kadar güçlü oldu. Hangi dönemde bu kadar hastane yol havaalanı sahibi oldunki paran yükselsin. Ayrıca bu ilkede bir kalem atma yüzünden 1000 lerce fabrika sahış 1 gecede iflas etti neyin kafasını yaşıyosunuz. Hani osmanlı dönemide değil bu adamlar gelmeden 2-3 yıl önce yaşandı bunlar çok tarih bilgisine gerekte yok. Çamur at izi kalsın olmaz. Kıyassa herşeyi ile kıyasla
TOSUN: burda havuc merkel oluyo bakalim sopa yunanmi yoksa firansadanmi gosterilecek tahrik etme acisindan
VATANDAŞ: Vallahi menfaat ülkenin menfaati Ak Partinin menfaati değil ya Tüm parti ve vatandaşlar tek yumruk olup menfaatimize sahip çıkacağız ve zenginleşeceğiz yada burnumuzun dibindeki zenginliğin yağmalanmasına seyirci kalacağız Avrupa ülkeleri semirirken biz yine fakir kalacağız seçim bizim
REİSCİK: EURO 8, 99 TL
HE: 6 sifiri unuttum mu
REİS: Reis merkele diz çöktürmüş vaziyette avrupanın en büyük gücüne Reis diz çöktürdüyse gerisini siz hesap edin Trump a da diz çöktürdü adam ititraf etti Reis dünyayı parmağında oynatıyor
1907: :))))))))))
FF: Reis 1 tane olur oda baban olmalı bence ;) maşallah sizde reis bitmiyor dolar 7.6 euro 9 reis makarna döndük
BÜYÜK RESİM: TL 9 EURO OLSUN BENDE ALMANYANIN ÜSTÜNE GİTMEYİN DERİM.
REİS''E: ne içtin sen acaba? masallar aleminde yaşıyorsun.
.: Kardeş ne içiyorsunuz azcıkda bize verin
. B: Almanya ac ac abd ac ac dünya ac bir biz iyiyiz uganda bizi kıskanıyor dünyada yol köprü yapan bir ülke gösterin hadi bakim hadi kanarya sevenler derneği buna bir cevap versin
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rum basınına göre AB'nin Türkiye'ye yaptırımlarını Merkel engelliyor Haber Yorumları
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 22:03:18. #1.14#
title