Rulet Operasyonu'nda 11 Tutuklama

Rulet Operasyonu'nda 11 Tutuklama

Rulet Operasyonu Kapsamında Mahkemeye Sevk Edilen 18 Kişiden Aralarında Manken Tuğba Özay'ın da Bulunduğu 11'i, Tutuklanarak Cezaevine Gönderildi.

Rulet Operasyonu'nda 11 Tutuklama

Rulet Operasyonu kapsamında mahkemeye sevk edilen 18 kişiden aralarında manken Tuğba Özay'ın da bulunduğu 11'i, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sabah saatlerinde getirilen 21 kişiden aralarında manken Tuğba Özay'ın da bulunduğu 18'i, tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi''nde "suç işlemek için kurulan örgüte üye olmak, nitelikli yağma, örgüte yardım ve yataklık, ruhsatsız silah bulundurmak ve tehdit" suçlarından yargılanan 18 kişiden 11'i tutuklandı. Tutuklanan manken Tuğba Özay'ın kararın açıklanmasının ardından ağlamaya başlayarak avukatı Edip Önder'e sarıldığı

ve "Edip Ağabey bırakma beni, bırakma beni..." diyerek baygınlık geçirdiği görüldü. Özay'ı, yere düşmekten son anda avukatı ve polis memurları kurtardı. Sabah saatlerinde başlayan sorgulama işleminin yaklaşık 12 saat sürdüğü belirtildi.

Manken Tuğba Özay ve diğer tutuklananların cezaevine sevk edilmesi işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

(YM-CİN-OK-Y)